Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

La multi ani, Lore1983! Multe bucurii si un bebe sanatos!

noi(3) am schimbat semnatura si sper s-o tot schimb pana la 38....

ana, mi-ai facut cu fideaua ta cu lapte ......

lidia felicitari pt semnatura sa fiti sanatosi amandoi si sa ajungeti la termen cu bine

beatrice, poti sa spui ce contine listuta ta pt baby expo, eventual daca mi-o poti pune pe pm , sa ma inspir de la tine pt ca eu am niste lacune mariiii .... si imi vin in minte doar vreo 3-4 produse din ce ar tb sa cumpar pt comorile mele

Lore 27 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

fete cine stie care cadita de baie e cea mai eficienta ?
cred ca s-a mai discutat despre sub asta , dar eu nu mi-am notat si acum sunt in ceata rau de tot

Lore 27 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Lore1983!
Eu zic ca cea mai eficienta cadita e cea de la Okbaby. Onda evolution parca ii spune. La inceput se pune bebe in suportul pt bebe mici, apoi, cd sta in fundulet, il pui invers in cadita. Se gaseste si suport ca sa pui cadita.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 32+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

merci mult corina

Lore 27 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

ati auzit de SERVETELE STERILE IRIDIUM BABY pentru igiena oculara a nou-nascutului si a copilului??

Lore 27 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Lore, eu de la Baby Expo mai am de luat putine lucruri, ca restul le-am luat pe parcurs de pe site-urile straine, asa cum mi-au recomandat fetele. Diferenta de pret la aceleasi obiecte era uneori chiar tripla fata de piata romaneasca. Asa ca de la Baby Expo s-ar putea sa cumpar(dar nu stiu sigur)patutz, carutz si.....prostioare:termomentru, pompita nas, lenjerii de pat si saltea.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Eu cu Symo asteptam mobila de la BabyComfort. Abia o astept!
Mai am multe de luat, in special pentru bagajul de spital. M-am decis sa folosesc produsele Weleda pentru bebe, termometru Braun, pompa de san o am de la prietena mea, ea n-a folosit-o niciodata(sper sa n-o folosesc nici eu), biberoane/suzete nu cumpar, pentru ca nu vreau sa-i dau lui bebe, o sa am doar o biba de la Chicco, eu i-am cumparat-o prietenei mele, dar e nefolosita si-o iau s-o am doar pentru cazuri de urgenta. Scutece Huggies am vazut si la Sensiblu, tot asa, numai ce le primisera. Le voi incerca si pe astea si pe cele de la Pampers, varianta aurie.
In alta ordine de idei, mi se pare exagerat de scumpa lenjeria pentru patul comandat de mine... 750 ron sau asa ceva, ma rog pana in 800 ron. Cum naiba sa fie o lenjerie atat de scumpa?! Dar pentru bebe...orice. Cand ma aude cate-o prietena de suma mobilei sau a caruciorului pe care-l vom lua, toate exclama ca nu "batem" bine, sa dam atatia bani pe niste "fitze". Dar daca dam noi pe genti si bijuterii mii de euro, n-am da pentru copilul nostru?! Adica nu asa ar trebui sa gandeasca orice parinte normal?!

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 5 saptamani(sper eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Symo cred ca sunt contractiile BH...

30+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 6 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

produse weleda voi folosi si eu..in seara asta merg la farmacia Donna sa vad ce au..pt ca la noi decat la aceasta farmacie gasim...

am luat pt sani servetele umede pt igiena sanului,de la chicco..le-am gasit la sensi blue..37 ron..

am gasit la sensi blue servetele umede de la Boots..pt bebe si am luat un pachet.

30+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 6 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Invitatia la Baby Expo este valabila doar pt o singura intrare?Ca ma gandeam azi sa merg sa iau patutz si sambata sa ma duc sa casc gura.

31+

Mergi la inceput