FIV in Ungaria 115

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Mami_vreau, te urmaresc si ma rog sa fie totul bine!
miro_bv, si eu am platit cu cardul (cel obisnuit, de salariu).
Speranta, ai grija de burtica in primul rand!
Tano, mie mi-a facut analize de sange doar dupa ultima eco, si in functie de rezultat mi-a zis sa micsorez ultima doza de stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mai,mai...ce liniste pe aici!!!


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

samira normal ca-i liniste ca's io plecata si toate ateptati vesti, corect ? :)

Gata, am fost si la pk... Si el mi-a zis ca ecografic se pare ca am raspuns mai bine decat la fiv-ul anterior... insa e in asentimentul meu si spune ca cel mai elocvent va fi rezultatul punctiei asa ca pana atunci sa stam cumintei, sa asteptam si sa nu ne imbatam cu apa rece... corect...
maine merg din nou la el si imi va spune cum evolueaza si cand vom avea punctia... probabil marti sau miercuri... din seara asta bag si cetrotide in schema...

adi, samira, sonya, speranta, motzishor, adria, elenus, miro, carmen va multumesc mult ca sunteti alaturi de mine si ca imi tineti pumnii!

indra iti poti lua eu fembion daca vrei... sunt acum in ungaria si revin in tara pe 26 septembrie...
azi am luat o cutie de femibion de 30 pastilute si costa 3472 HUF... Daca vrei sa iti iau, iti trimit contul de card prin mp... si sa imi spui cate sa iti iau, bineinteles...

samira, motzishor am schimbat banutzii de la voi in forinti, la un curs de 1,53... i-am spus azi lui pk de voi amandoua si azi mi-a dat pk reteta doar pentru motzishor ca a zis ca nu poate sa dea decat pe numele meu si inseamna sa imi dea tratament foarte mari pentru o singura reteta... ramane ca maine sau saptamana viitoare sa imi dea reteta si pentru samira...
motzishor ti-am luat medicamentele de la clinica... ti-a dat 20 bucati merional si 10 pastilutze closty... mi-au dat si seringi asa ca esti gata aranjata
din pacate de la clinica nu mi-au dat bon ca sa vezi pretul detaliat pe medicamente... mi-au dat doar chitanta cu suma totala... au costat toate 39.850 HUF deci au ajuns banutzii, ba chiar au si ramas... mai ai la mine 5.900 HUF deci aproximativ 90 RON pe care o sa ii trimit odata cu medicamentele, ok?
tie atat ti-a dat sa faci? doar merional si closty? nu faci si gonal? cate merionale vei face pe zi?
samira asa ca reteta ta e in stand-by dar mi-a zis pk ca o rezolvam sigur pana plec asa ca sa stai si tu linistita... iti iau doar merionale? cate? daca vrea sa mai imi dea si altceva pe reteta ce fac?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mecri laurici,doar Merionale...cetrotide o sa-mi iau de aici ca-s mai ieftine la noi...tu ai dat 10000 foritnts pe bucata de cetrotide ,asa-i???
la noi sunt ceva mai ieftine.


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

dap... 9.999 huf/buc, mai exact...
asa ca iti poti lua din tara cetrotide...
tie iti da sa faci si gonal?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

raportez in burta 2 bblushi de 1100g, cu toate cele la locul lor. impart frateste saptiul si resursele lu mami, inca nu a luat-o unu inainte.

speranto, lasa naibii muncile ca nu esti hercule!

mami, pupiiiiiiiiiiiiiii

o la toate


Adi +27 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mamivreau, o sa te intorci ca mos craciun acasa!
Eu iti urez sa ai cati foliculi, atatea ovocite! Si un rezultat super la test!!

23+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Mami-vreau, multumesc mult de tot. Bine ca am si seringi ca sa fiu gata de intepat cum intru pe usa...

Da, mie mi-a dat numai Merional si Clomiphene pt. ca data trecuta am avut maximum dozaj si tot nu am raspuns bine - 2 foliculi, 2 embrioni. Sunt ceea ce se cheama "poor responder". Asa ca PK a decis sa imi dea un pic de stimulare, pt. ca daca mai multi foliculi vor sa creasca, sa fie ajutati, dar sa nu ma stimuleze cu prea mult ca sa nu irosim medicamentele degeaba. Sa vedem cum o sa fie in final. Am emotii...

Sunt alaturi de tine si iti trimit toate gindurile mele bune. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

tamy mare dreptate ai... o sa vin acasa incarcata cu medicamente... in afara de medicamentele samirei si ale lui motzishor, mai am de luat cuiva femibion si altcuiva merional... asa ca sper sa nu faca astia ochii mari la vama!
multumesc mult de urare!

motzishor si cate merionale vei face pe zi?
las' ca stii si tu ca sunt persoane care raspund mai bine la doze mici de stimulare... poate e si cazul tau...
asa ca nu trebuie sa ai emotii... cu Dumnezeu inainte... nu ai nimic de pierdut, numai de castigat, cu ajutorul bunului Dumnezeu...

adi pupicei la bebelashi!

speranta nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul... uite ca esti deja in saptamana 16 si incepe sa ti se vada burtika... frumoooos... ai grija de mica ta minune si te rog sa nu o superi stresandu-te prea mult la job, da? poop

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mami laura

adi grasani bbii tai

ai mei au devenit niste motani leseni, se misca cand vor ei si mi dau niste emotii

+21 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput