FIV in Ungaria 115

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Da, Tanno, doar eco!

23+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Paunas, Pk nu face analize de sange in general. Numai in anumite situatii (pe care numai el le stie) face si analizele de sange. Din cele 4 fete cu care am fost cam in aceeasi perioada la PK pt. FIV, nici una nu a facut analizele. Daca asta te ingrijoreaza, poti sa il intrebi direct pe PK daca vrea sa iti faca (sau daca e cazul). El iti poate explica cel mai bine care este rostul acestor analize si cand trebuie facute.

Mami-vreau, iti tin pumnii stransi, stransi: sa vi acasa graviduta, ai inteles?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mami,sper ca ai ajuns cu bine


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mami, bafta multa, multa de tot!!! Ne rugam la DD pt tine, sa fie un septembrie cu bobocei!
Astept maximum din maxim de la tine!!! Ia exemplu de la Adi..Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata fetele!

Mami bafta multa si sper sa ne dai vesti bune curand!

Indra si eu plec la Budapesta joi, pe 23.09 si ma intorc sambata la pranz. Daca pot sa te ajut...cu cea mai mare placere.

Va pup si un sfarsit de saptamana frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

Neata !

Bine ca ati zis de analize, ca altfel intram in panica p-acolo ca nu-mi masoara nimeni estradiolu .

Cele care ati cumparat medicamente de la farmacia Deli - primesc oare si card sau numa cache HUF ?

mami bafta la eco !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna dimineata,

Sami - vorbesc barbatii nostri mai mult decat vorbim noi. Ce faci? Te-am sunat dar nu raspunzi...sper ca esti bine si optimista...

Mami - bafta la eco!

Adipapazi - te pup iubita! Tare imi doresc sa ne vedem

Despre mine - astazi intram in a 16 sapt. Burtica se vede, schimbam garderaoba. La birou fac eforturi sa fiu super activa iar cand ajung acasa sunt franta. Pe net, intru doar daca e vreo urgenta, deoarece sunt prea obosita...

Va pup si va doresc tuturor sa treceti prin starea mea cat mai curand posibil!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +16
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

speranto,ma bucur sa te mai vad...nu stiu cand m-ai sunat...in general seara sunt mai linistita...peste zi de multe ori n-am timp nici sa respir.
asa e ,barbatii nostri sunt mai vrednici decat noi.
te rog sa nu tragi de tine prea tare,da-l naibilor de job...bebe din burtica ta e cel mai important...restu se pot rezolva.

adishor,te astept cu vesti de la eco.

mami si pe tine te astept cu vesti de la PK.

va pup pe toate
o zi buna sa avem.



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

miro- poti plati la farm Deli si cu cardul.

buna fetelor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

Multumesc paunas !

Citat:
citat din mesajul lui paunas

miro- poti plati la farm Deli si cu cardul.

buna fetelor !!

Mergi la inceput