Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Miruna, Beatrice aveti grija de voi. Eu am inceput tratamentul dat de dra, dupa contractiile de la sf saptamanii trecute, in sensul ca iau no spa normal dimi si pranz, si unul forte seara pe la 7, constant zi de zi, indiferent de contractii sau nu. Si vad ca ma simt mai bine, si nu am mai avut episoade nasoale. Toata treaba asta a zis sa o urmez 10 zile.

Ca cica uterul se obisnuieste cu starea asta contractata, si daca iau no spa spontan cand il apuca nebuniile, ii trece pe moment, si apoi iara isi aduce aminte ca ii place sa se contracteze Si ca e bine sa faci o perioada de "tratament" constant, sa il reobisnuiesti ca e bine si sa stea linistit, frumos si destins Sa vedem daca il "dresez" in astea 10 zile...

Cu expo, da, prostie mare ca nu se poate plati cu card. Deci daca sa zicem vrei sa iei patut, comoda de infasat si carucior, vii cu suta de milioane la tine? Ii tarai intr-un sac? Pff! Bine ca nu vreau decat chestii minore, sa compar aspiratoare nazale si termometre, sa probeze sotul marsupiu, poate ma agat de o hainuta...

Ah! Si carti. Sunt standuri cu carti? Am fost in mai multe librarii si am fost dezamagita de selectie. Plus ca toate cartile de copii erau doar 1-2 bucati, neinvelite in tipla, si erau cam jumulite pe la colturi... Eu am comandat de pe amazon o carticica "Baby art", pentru nou nascuti, cu ilustratii mari alb-negru. Avea review-uri foarte bune, cica ii ajuta sa isi focuseze privirea, prin imaginile cu contrast puternic.


s32 Lucas Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ALexxia vezi k un pic mai sus de optiuni iti apare parola si verificare parola.
baga iar parola de 2 ori si isi revine,
imi mai fa ce si mie probl





Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 24+ cu Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamik spune:

buna burtici....sunt si eu o burtica noua noua....si citesc forumul de ceva vreme...dar nu am avut curaj sa intru...sper ca nu deranjez

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

gata..am mancat de am plesnit....ieri am fost cu iubi la biserica..m-am simtit asa de bine...pana sa raman insarcinata am fost de m-am rugat,la mitropolie, la icoana Fecioarei su Pruncul si i-am spus sa-mi dea si mie un bebe si la 2 sapt am aflat de sarcina...ieri am fost la acceasi icoana si m-am rugat...



29+ cu
si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Bebelu, multumim pentru noul capitol!
Ratusca, Allexxia,

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui kamik

buna burtici....sunt si eu o burtica noua noua....si citesc forumul de ceva vreme...dar nu am avut curaj sa intru...sper ca nu deranjez

26+


bun venit

vasarida-ne mai multe detalii despre patut cat ai dat pe el si cum arata?

Doamne ai grija si de noi 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamik spune:

multumesc!...nu prea stiu cum se procedeaza sau daca trebuie safac un subiect nou ca sa intreb ceva separat de cele ce se discuta acum...m-ar interesa daca va naste cineva la giulesti in dec. sau chiar inainte de dec. poate cu dr.Deva. mersic anticipat. Sunt putin panicata pe tema asta dupa tragedia de acolo si as dori sa mai aflu pareri.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

bebelu86 merci pentru sfat, a mers!

kamik bine ai venit printre noi!
daca vrei sa ne dai datele tale sa te trecem in listuta!

ana_o multi si nu ne mai zici nimic? ce ai mai facut?

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Kamik, bun venit!
Mai scrie 9 mesaje, rpd, ca sa scapi de moderare si sa te putem citi in timp real.

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Allexxia, totul in grafic. Acum a ramas doar asteptarea...

Ana
32+, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput