FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Felicitari, Katy, pentru prima reusita (despre care aud eu) la aceasta clinica. Sa ai un copilas frumos si sanatos, si fie ca dupa tine sa urmeze si celalalte fete.
Am ascultat emisiunea Oanei Cuzino, si cum nu sunt o incepatoare in acest domeniu pot spune ca dr a fost foarte coerent si ceea ce a spus mi-a sunat ff bine. Desi mi-as fi dorit desigur sa inregistez un succes in orasul meu, din mai multe motive (inclusiv motivul fericit da a avea deja o fetita) eu nu voi mai apuca sa-mi incerc norocul la aceasta clinica.
Sper din suflet ca acesta sa fie un inceput, si centrul de fertilizare din spitalul Athena, sub indrumarea lui dr Giatras (despre dr romani in acest domeniu m-am lamurit si nimeni nu-mi va schimba parerea indiferent de exceptii) sa devina un centru cu procent de reusita de luat in seama, mai ales ca la Szeged unele lucruri au inceput sa "scartaie". Aceasta concurenta ar aduce numai beneficii locuitoarelor din orasul de pe Bega, si nu numai.
Multa multa bafta celor care v-ati hotarat si urmeaza sa faceti aici fertilizarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mika03 spune:

Am aflat de putin timp de aceasta clinica. Am sunat pentru o programare FIV (d-na Ciontu este intradevar foarte draguta) si astept sa-mi comunice sigur cand va fi (19 sau 20 Febr). Ma bucur ca sunteti pe-aici, poate mai schimbam pereri, ne mai incurajam, ca dehhhh...e greu cand iti doresti si nu vine. Daca cineva din Bucuresti ajunge in week-end poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Mika, esti din Bucuresti si vrei sa faci fiv in Timisoara?
Cineva din Bucuresti sa ajunga in weekend unde? In TM?
Nu prea se intelege...
Bafta multa!

Mami de Alexandra (18.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mika03 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adc

Mika, esti din Bucuresti si vrei sa faci fiv in Timisoara?
Cineva din Bucuresti sa ajunga in weekend unde? In TM?
Nu prea se intelege...
Bafta multa!

Mami de Alexandra (18.02.2006)

Da sunt din Bucuresti si .... vreau sa fac FIV in Timisoara. Ne-a placut dr Giatras si cum toata familia a insistat ... venim !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florica81 spune:

si eu am fost la clinica Athena din Timisoara si as dori sa va impartasesc parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui florica81

si eu am fost la clinica Athena din Timisoara si as dori sa va impartasesc parerea mea


Pai si ce te retineNoi abia asteptam, caci si asa topicul asta este cam slabutz


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Si eu vreau sa stiu

Citat:
citat din mesajul lui mada81lina

Citat:
citat din mesajul lui florica81

si eu am fost la clinica Athena din Timisoara si as dori sa va impartasesc parerea mea


Pai si ce te retineNoi abia asteptam, caci si asa topicul asta este cam slabutz


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky0905 spune:

Si eu incep procedurile la Atena in martie. Am inteles ca au avut deja 3 loturi de FIV si reusitele sint intre 30-40%. Pentru mine, recomandarea cea mai mare este ca Prof. Giartras are gemeni printr-o fiv facuta de el....daca n-ar fifost bun...cred ca si-ar fi permis sa-si trimita sotia oriunde in lume,nu? Sansele de reusita si reusita...tin de fiecare organism...si de sansa...si de multi factori...nu cred ca trebuie sa dam vina pe doctori daca avem nesanse..
Eu am un fiv nereusit la szeget. Dr. Zadori este foarte ok. Nu m-am mai intors acolo pentru ca nu m-am mai simtit comfortabil sa mai incerc unde nu am reusit...asa ca...acum ne punem toate sperantele in atena...si Prof. Giartras.
Cautati pe net site-ul Prof. sa vedeti cate specializari are si specializarea si-a facut-o in Franta.
Bafta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Ciao adc!
Am citit mesajul tau in care spui ca FIV la Szeged "scartaie".
ce vrei sa spui ?
eu tocmai ma pregatesc de fiv acolo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Sorry, nicidecum nu doream sa sa tai elanul cuiva, mai ales ca nu am fost pacienta la Szeged si suntem la un alt topic decat FIV in Ungaria.
Ca sa explic totusi fraza asta (off topic), cunosc persoane nemultumite de timpii mari de asteptare, sau de scheme de tratament date putin cam in graba care nu au dus la rezultatul dorit. Toate in urma numarului mare de paciente.
Sunt si persoane multumite, care au reusit la szeged, unele din prima.
Mentin ceea ce am spus, dar am spus-o in contextul in care Athena ar fi inca o varianta pt cele care n-au avut noroc la Szeged.
Multa bafta!


Citat:
citat din mesajul lui viotimis

Ciao adc!
Am citit mesajul tau in care spui ca FIV la Szeged "scartaie".
ce vrei sa spui ?
eu tocmai ma pregatesc de fiv acolo ...


Mami de Alexandra (18.02.2006)

Mergi la inceput