FIV Gynatal Timisoara

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui eri.ka

mada81lina ne ajuti si pe noi cu formularele? Ni le poti trimite? Tu nu ai activat PM... Si poate ne explici ce analize mai trebuie depuse, te rugam!


Eu am activat pm ca am acolo mesaje trimise/primite.
Care vrea detalii, trimite-ti un mail pe mada81lina@yahoo.com, si va trimit.


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Poate ajuta:

Ce trebuie sa contina dosarul?

a) o cerere pentru includerea în subprogramul FIV/ET - document original;
- formularul se primeste de la clinica (vi-l trimit eu, il am scanat)
b) copii legalizate de pe actele de identitate ale membrilor cuplului;
- la notar
c) copie legalizat#259; de pe certificatul de c#259;s#259;torie;
- la notar
d) adeverin#355;#259; eliberat#259; de casa de asigur#259;ri de s#259;n#259;tate din care s#259; rezulte calitatea de asigurat în sistemul de asigur#259;ri sociale de s#259;n#259;tate, de cel pu#355;in 2 ani - document original, emis dup#259; data de 1 ianuarie 2011;
- de la Casa de Sanatate de care apartineti, mergeti cu legea in mana si cu multa rabdare, pe lunile in care nu ati contribuit, trebuie platit retroactiv, altfel nu primiti adeverinta; Ajunge adeverinta de la unul dintre voi
e) declara#355;ie pe propria r#259;spundere din care s#259; rezulte c#259; niciunul dintre membrii cuplului nu are copil în via#355;#259; - document original;
- formularul se primeste de la clinica (vi-l trimit eu, il am scanat)
f) adeverin#355;#259; medical#259; eliberat#259; de medicul de familie din care s#259; rezulte în#259;l#355;imea, greutatea #351;i indexul de mas#259; corporal#259; al femeii - document original, emis dup#259; data de 1 ianuarie 2011;
- de la medicul de fam, doar pt femeie
g) buletine de analize medicale din care s#259; rezulte valoarea FSH #351;i AMH - documente originale, emise dup#259; data de 1 ianuarie 2011;
- daca le-ati facut la laborator gen Synevo, si le-ati primit pe mail, mergeti pana acolo sa vi le printeze si sa va puna stampila si semnatura in original
h) documente medicale din care s#259; rezulte diagnosticul de sterilitate al cuplului solicitant - documente originale emise dup#259; data de 1 ianuarie 2011;
- doar daca aveti documente din 2011-2012, daca nu, le atasati cf pctul de mai jos
i) document medical din care s#259; rezulte indica#355;ia medical#259; pentru realizarea procedurii de FIV/ET - document original, emis dup#259; data de 1 ianuarie 2011;
- o scrisoare medicala de la ginecologul care v-a urmarit, la care mergeti, in care descrie procedurile pe care vi le-a facut delungul tp, cum s-a ajuns la diagnosticul de sterilitate, si la sf se ataseaza cateva documente care sa confirme diagnosticul, indiferent de anii in care au fost facute, dar sa fie in original. Documentele nu trebuie sa fie neaparat din 2011-2012, doar scrisoarea medicala trebuie datata cu 2011-2012
j) declara#355;ie pe propria r#259;spundere din care s#259; rezulte c#259; solicitantul a depus un singur dosar la sediul unei singure unit#259;#355;i sanitare care deruleaz#259; subprogramul FIV/ET;
- formularul se primeste de la clinica (vi-l trimit eu, il am scanat)
k) document din care s#259; rezulte angajamentul cuplului privind depunerea copiei certificatului de na#351;tere a copilului, la sediul unit#259;#355;ii sanitare în cadrul c#259;reia s-a realizat procedura FIV/ET, în termen de maximum 10 zile de la emiterea acestui document;
- formularul se primeste de la clinica (vi-l trimit eu, il am scanat)
l) opis al documentelor dosarului cu precizarea num#259;rului de pagini aferent fiec#259;rui document.
- nu este nevoie, il fac ei acolo


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

mada81lina acum se vede si PM... Ti-am trimis mail.
Tu cu cine faci? cu doctorul sau doctorita? Cum ti s-a parut? Ai inceput tratamentul? Eu sunt in ziua 5 de gonapeptyl. Asteptam vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Voua dupa cate zile v-a venit sangerarea de cand ati inceput tratamentul? Si cine imi poate arata si mie o schema de tratament ICSI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui eri.ka

mada81lina acum se vede si PM... Ti-am trimis mail.
Tu cu cine faci? cu doctorul sau doctorita? Cum ti s-a parut? Ai inceput tratamentul? Eu sunt in ziua 5 de gonapeptyl. Asteptam vesti.


Eu am depus in ianuarie dosarul pt FIV de la stat. Inca astept raspunsul, sa vad daca mi-l accepta, nu s-a intalnit inca comisia la Bucuresti.



Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Nu mai zice nimeni nimic? Unde sunteti? Eu luni merg la eco. Astept sa vad ce tratament urmeaza sa iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutzaaaaa spune:

daca doreste cineva declaratiile pt dosar tocmai le.am primit pe mail de la gynatal.le pot trimite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Eu am punctia miercuri sau joi. Sa va ganditi la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

beta hcg 37,26 la 14 zile de la punctie si 10 zile de la transfer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Super. Felicitari !!!!!!
Repeta la 48 ore, sa vezi daca se dubleaza.

La valoare peste 1000 o sa vezi saculetul, la valoare in jur de 4000 vezi si embrionul.
Inimioara in jur la 6-7 sapt de sarcina.


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
6+

Mergi la inceput