Exista casatorii fericite ?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca2705 spune:

Da exista si casnicii fericite
Suntem de 11ani casatoriti si in total 17 de cand suntem impreuna.Am crescut impreuna,avem o fetita de 6 ani si ne iubim mai mult ca la inceput.
Ne sunam de 2-3 ori pe zi,ne pupam in fiecare zi(toti trei)ne intelegem din priviri,ne plac acelasi lucruri.
Ne petrecem timpul impreuna.De cand avem fetita am fost toti 3 peste tot,fara sa facem caz ca mergem cu copilul la restaurant sau la un drum foarte lung.Am fost impreuna si asta e foarte important pentru noi.
Nu avem nici unul iesiri la bere cu Baietii sau la cafea cu Fetele.cand iesim ,iesim cu prietenii comuni care au si ei copii la randul lor.
Inca mai am fluturi in stomac cand il vad dupa o zi de munca.Pentru noi cel mai relaxant lucru din lume este sa fim toti 3 impreuna.
Acasa,impreuna ,e locul unde ne incarcam bateriile pentru o noua zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

Da sunt casnici care dureaza o viata si nu numai.Suntem casatorti de 13 ani si inca 4 asa ca prieteni .Avem 2un baietel de 10 ani si o printesa de 11 luni.Inca respiram unul pt altul si parca ne iubim in fiecare zi mai mult cu o dragoste tot mai matura asa ca se poate .Inca trebuie sa impartasim fiecare bucurie unul cu altul fie la telefon daca suntem despartiti fie din priviri daca suntem cu prietenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu una consider casnicia mea una fericita...suntem casatoriti de 12 ani, suntem impreuna de 14 ani...avem un baiat de 10 ani jumate...
au fost certuri intre noi...am stat destul de mult timp despartiti din cauza serviciului sotului...am facut amandoi greseli...dar am reusit mereu sa ne iertam, sa ne intelegem, sa trecem peste toate greutatile...uneori uitandu-ma in urma, traind ceea ce am trait am impresia ca suntem impreuna de 30 sau 40 de ani

edit: noi avem iesiri separate:eu cu fetele, el cu baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si eu am o casnicie fericita. impreuna de vreo 14 ani, avem un copil de 9 ani.
am trecut prin foarte multe impreuna, ne-am mutat de cateva ori de pe un continent pe altul, sotul a stat fara servici cativa ani datorita unei disabilitati fizice...etc...etc...
nu ne putem imagina niciodata o viatza unul fara celalat, ne iubim cu aceeasi pasiune, ne respectam, glumim, facem planuri, se mai intimpla sa le si realizam, facem compromisuri si lasam fiecare de la noi...dar ce e mai important in relatzia noasta,este credinta care ne uneste

Mergi la inceput