Goldie pants - 44

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

punctul b. din test




pt. elevile visatoare care se gandesc la ce ma gandesc,io, ca se gandesc va spun...sweet dreams de pe acuma

nu-sh ce s-a intamplat cu partea 2...decifreaza doamna ezaminatoare

www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

duamna ezaminatoare orisicat mi-am maltratat neuronii te pomeni ca ma calca protectia lu neuronilor io nu am reusit sa concep un plan de lectie
e clar ca nu am veleitati de profisoara, da m-am gandit sa spun cum vad io lectia din pozitiunea de eleva goldie.

Obligatoriu, inainte de inceperea propriuzisa a lectiei se serveste pentru a se crea un climat favorabil asimilarii cunostintelor. Pentru ca si ilevile si profisoara sa se simteaxa maxim bine in fiecare zi o ileva serveste cafeaua la o ora stabelita de comun akord , daca o ileva nu poate servi intr-o zi atunci ea trebe sa fie inlocuita de colega ei. Daca ilevile a fost maxim cominti si axcultatoare atunci si profisoara poate sa servexa cafeaua.

Lectia propriu zisa presupune o participare interactiva a celor de fata, ileve, profisoare, inspectorese si evident, audienta daca se ezista. Tema lectiei, profisoara trebe sa o anunte cu doo zile mai devreme ca ilevile sa are timp sa studieze temeinic. Daca iaste teme de studiat acasa ilevile trebe sa le accepte cu maxim interes si sa se preocupe de ele cu constiinciozitate
materialile didactice trebe sa fie puse la dixpozitie de catre skoala iar atat ilevile cat si profisoara nu trebe never sa uite acasa buna dixpozitie si spiritul de dixtractie si mai ales spiritu goldie care patroneaza maxim skoala

pauzele trebe sa fie dixtractive si maxim relaxante, daca profisoara considera , ea poate recomanda ilevilor pentru eficientizarea neuronilor, consumul unor anumite vetamine sau delicatesuri, asta poa sa tina loc si de motivare sau ilevile eminente poate sa primeaxa www.youtube.com/watch?v=Scj3A1cLVzY" target="_blank"> stelute

in uikend obligatoriu trebe sa se eziste un party, ca asa e la skoala, partyli multeeeeeeeee si deseeeeeeeeeee, dexpre detalii aicea nemik nu spun ca nu e proba de ezamen.


periodic ilevile trebe sa sustine unile ezamene pentru ca profisoara sa poate aprecia progresile facute de acestea.si acilea se poate motiva cu stelute sau alte forme la latitudinea si imaginatia lu profisoara

Vacanta trebe musai, cum, cand, unde, cu cine depinde de fiecare ileva in parte sa poate sa fie organizate si tabere sau alte forme de dixtractie, socializare si educare in grup

ilevile trebe sa participeze de buna voie la orile de curs, nu trebe sa se eziste constrangeri sau alte sanctiuni, daca ilevile iaste lipsa, atunci profisoara poate nu le implica suficient sau poate iele nu iaste demne de skoala goldie sau poate iaste prea avansate pentru nivelu lu skolii sau mai stiu io ce alte motive .

Skoala trebe sa promoveze si sa paxtreze mereu un www.youtube.com/watch?v=sVnRUxmiuA0" target="_blank">spirit de colegialitate dar si unul competitiv precum si un sistem de sanctiuni daca ilevile greseste ori vine cu temile nefacute ori nu serveste cafeaua cand iaste de servici, ca ilevile sa nu se culce intro ureche
cat dexpre simulare io zic ca cam www.youtube.com/watch?v=UrymLA73V-g" target="_blank">asa ceva ar trebui, adek fiecare ileva sa participe cu ce are mai bun, mai goldie si mai spiritual ilevile sa se completeze reciproc si dak poa sa mai ajute si pe altii atunci skopu lu skoala se poate zice ca s-a realizat.

orisicare colega competitoare poate sa tina asa o lectie teresanta io ii promit sa fiu ileva maxim cominte si dixciplinata si sa nu lipsex nici macar o zi de la orlie ei............pffffffffff si daca unile ore se poate tine intr-un loc ca cum i s-ar zice cuibusorul zanelorrrrrrrr atunci ar fi maxim reusiteeeeeeeee
io atata am avut de zis

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

buna seara, stemata duamna ezaminatoari
ma prezantez si io k sa sustinez un ezamin pe care maxim dorex duamne ajuta sa-l pic intrucat in ultimili zili pe care mai mult le-am petrecut la bebleoteca studiind am dexcoperit ca imi place muuuuult la scoala fapt pentru care as ramane si repitenta numa ca sa studiez incontinuu in continuare
plan di lectie asa cum as sustine in caz de nu prezint asta sa nu va para rau dupe mine in caz de nereusita la ezamin si apoi, mai stiu io... sa nu obligati profisoara titularizata de drept sa abdice in favoarea mea
dar in general o lectie de-a mea ar fi presarata cu www.youtube.com/watch?v=oMIaWbO1pao&feature=related" target="_blank">delicatesi care mai de care mai suit, stimulatoare de neuroni pentru ce...nu stiu ca io nu i-as da pe neuroni pi mana lu protectia lor never ever
orele s-ar tine seara pentru ca o scoala care se respecta asea are programate cursurili noaptea si ziua va sunt lasate pentru studiu de preferat a se efectua la beblioteca impreuna cu colejii pentru a ezista colaborare intrucat multe teme vor trebui facute in echipa
lectiile le-as alege liber in functie de cum simtesc io ca e dispuse elevele si poate asistantii la lectie si daca nu e fac sa fie ca am www.lipstickalley.com/images/avatars/Glamour/Glamour%20Avatars%20-%20081.gif" target="_blank">metode de atragere a atentiei maxime
despre motivarea cursantilor nemik nu am a zice decat ca un curs interesant consider ca e o motivare suficienta
acestea fiind spuse va dorex deliberare usoara duamna ezaminator si fie ca cea mai cu veleitati sa ocupeze locu de profisoara goldie si sa ne invete numa lucruri BAD pardon bune am vrut sa zic

o delicatesa de incheiere pentru o concentrare mai usoara




www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:


Duamneeeeeeeeeeeee, dar cat studiu, ce claritate a gandirii, ce maxime, cata anduranta, ce maxim pregatire....incredibil


Trebuie sa imi revin, ca maxim ma inec de ras si o sa ma aveti pe constiinte.


Pentru ca sunteti hobosite de atata studiu, va doresc Noapte bunaaaa. Revin in curand, cat de curand cu rezultatele si motivarea lor, daca este.

Suit dreams? Asa ati zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

eeeeeeeeee toate lumili face urari de esnpiratiune da enspiratiune ciuciu lasa ca va vaz io cand v-o iesi uokii alergand dupe mingea de basket sau cand v-o strage bratarili alea sclipicioasili
sa mai ne rilaxam cat mai putem
www.youtube.com/watch?v=T6ZuVhOEr1E" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=hhI4HW8Kthg" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=aeXKg9hUNw0" target="_blank">

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

buna seara fetili
ce rilax mey mj ca tu din cate am observat deja ti-ai luat locu de elevain bancutza si cre'ca maxim iti surade edea de a alerga oleak dupe www.youtube.com/watch?v=-h_TUGFxxOg&feature=player_embedded" target="_blank">mingea asta de basket chiar si fara sa te indrume dna profesoara
sa nu mai spun ca deja te vad cum iti straluce okii dupe neste bratari noi
dar sa servim pi dna ezaminator notator cu ceva pentru concentrarea in definitivarea lu notili sa stim care si cum ce loace ne okupam



spoooooooor sa aveti duamna

www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

io dijeaba stau in banca mea ca niminea nu e profisoara, nu e orar, nemik ca la skoala asa ca nu poci sa stau needucata ca ma duc pe campii.

acu savurez www.youtube.com/watch?v=T6ZuVhOEr1E" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=hhI4HW8Kthg" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=aeXKg9hUNw0" target="_blank"> si dupe aia ma duc la lectii particolere dar nu spui cine preda

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Estimadas concurentes

avand in vedere si luand in considerare mirifizantele raspunsuri pe care fiecare dintre voi le-ati oferit, am ajuns la urmatoarele concluziuni:

Fiecare dintre voi merita sa fie profesoara la o anumita materie, fiecare are un atu intr-un anumit punct.
So...rezultatili e dupe cum e:
- Iona va fi profesoara de sport si ATP
- mj_girl va fi profesoara de pedagogie si psiho-motivare a neuronilor
- lisa va fi profesoara de bunele maniere hemotionale si de muzica

Asadar, avem 3 profesoare cu cate 2 fonctii.

Materiile se vor preda pe rand, timp de cat isi stabilesc profesoarili intre ele, urmand ca apoi alta profesoara sa preia fraiele lu ore. O profesoara nu poate sa isi predea cele 2 materii ale ei una dupe alta.
Cat timp o prof. va preda..celelalte, inclusiv ezaminatoarea vor fi eleve cat de constioncioase pot ele.

Daca cei doi fori vor observa miscari ilegale prin satelitul cu care urmaresc scoala, ii vor transmite ezaminatoarei.

Acestea fiind zise

Cred ca e nevoie de un party la care sa se stabileasca de comuna cord cand incep cursurile si care va fi prima care va preda....Daca nu, tragem la sorti ca la loto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

oooooooooo dar ce materii menunate si interesanteduamna ezaminator si ce maiestrie in impartirea lor abia astept sa invat si sa fiu invatata
o singura obectie am trebe si dumneavoastra sa predati o materie sau doua promit sa fiu o eleva maxim axcultatoare
pana atunci.......s-a pronuntat cuvantu party??? cand, unde ne prezentam? cine e organizatoru?? si care e ordinea de zi?

www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

eeeeee io predau cele mai plicticoase materii ca sa ma uraxa ilevile si sa kiuleaxa de la orili mele ori ca sa imi puna pioneze pe scaun sau vreo broaxa in poseta da tot nu am inteles ezact cam in care punct se situeaza atuu meu io propun ca lectia de deschidere sa o tina ezaminatoarea si apoi pe rand colegili profisoare in ordine alfabetica va urez succesuri maxime in noul an skolar

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput