Goldie pants - 44

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

Organismul are nevoie de miscare. Pe langa dobandirea unui potential fizic de invidiat , practicarea vreunui sport inseamna sanatate, sporirea capacitatii de concentrare si de munca , intarzierea procesul de imabatranire . Daca pan’in urma cu cativa ani pasionatii erau multumiti cu cateva genuri, azi, se vb despre sporturi de vara , iarna ,de apa , de aer etc.
nu conteste daca tocmai ai inceput sa faci sport sau il practicati de ceva timp, incalzirea iaste necesara inainte de orice fel de asemenea efort pt. pregatirea lu muschi, cresterea lu tensiunea , o mai buna mobilitate a incheieturilor pentru reflexe mai bune etc. in acest sens va espun cateva idei: rotiri de brate, rotiri de bazin circulare, rotiri ale capului, fandari laterale, fandari in fata..aci aveti un ghid de exercitii demonstrative

pt. realizarea lu exercitiile iaste nevoie de un ecipament cat mai lejer...daca nu vreti sa va imbrace scoala pana diseara orile 00:00 e musai sa prezentati echipamentul sportiv si de asemenea propriul ghid de exercitii fizice

www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

hello duamna profisoara iona colegili de ekipa si adversarii

Citat:
veti putea practica spotul preferit dexpre care o sa vorbiti,zilnic, rand pe rand aliniate in ordinea lu inaltimea si veti incerca sa va comvinjeti colegele sa practice acel sport

intrebare: ticer I, n-am inteles acilea cum adik sa conving colegili sa practikeze sportu meu preferat? pai daca mie imi place sporturile estreme par ezample si colegili are rau de inaltime ce fac??? si sa vorbim ce dixpre el? si in care ordine a lu inaltimea? crescatoare sau dexcrescatoare?tre sa stam in scara lu matza?
Citat:
...daca nu vreti sa va imbrace scoala

pffffff, adek foru? in cazu asta io azi ma prezintasi la ore cu acest echipament da poate maine ma las pe mana lui pardoooooon a lu scolii da doar k sa vad ce costume ne pune la dixpozitiune ghid de ezercitii fizice nu am miscarea la libera alegere in functie de dispozitie e regula de baza si bineinteles in ritmurili lu muzicili




www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

na...asta inseamna sa fiu profa de sport la scoala de fete. probabil asteptati sa-mi dau demisia..nici o sansa
sa inteleg ca nu v-am convins cu ezercitiile demonstrative sa faceti miscare? poate va convinge www.youtube.com/watch?v=8ymAI5M7cwE&feature=related" target="_blank">dansul

www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

Citat:
intrebare: ticer I, n-am inteles acilea cum adik sa conving colegili sa practikeze sportu meu preferat? pai daca mie imi place sporturile estreme par ezample si colegili are rau de inaltime

ieleva lisa ai inteles f bine le convinji teoretic daca practic are rau de inaltime

Citat:
in care ordine a lu inaltimea? crescatoare sau dexcrescatoare?tre sa stam in scara lu matza?

fix ezact..asa ii spune acu?

Citat:
si sa vorbim ce dixpre el?

despre cum ai ajuns sa-l practici....di ce iti place ..ce fel de... etc.

Citat:
pffffff, adek foru?

acilea nu ma bag ..fromoso echipament

www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

pffffffffff mey da ce enformatii enteresante e la orile de sport muschii mei cere energizante si nu cafea da profisoara nu-sh de ce ne abureste cu cafea

ce sporturi practic io:
1. saritura cu prajina
2. joggingu
3. plaja
4. cascadorii

echipamentu iaste compus din mai multe piese si anume
piesa 1
www.prlog.org/10292979-michael-jackson-shoes.jpg" target="_blank"> piesa a dooa
www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=8510460" target="_blank">piesa 3
mai am si alte tinute www.chiarafashion.co.uk/images/D/Slash-Back-Black-Michael-Jackson-Print-Vest-Top-1677-4.jpg" target="_blank"> k cum ar fi
cat despre ezercitii preferatili mele e astea

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

meeeeeeey profisoara da pa muschii nostri niminea nu ii energizeaza pentru ezercitiili de azi???
sau energizarea se face endividual??
nemik endicatii nu ne dai azi cine trebe sa faca ce??

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

buna dimi

mey ielevilor azi nu am ore cu voi...ieleva lisa trebe sa va introduca in lumea lu sportu preferit

Citat:
da profisoara nu-sh de ce ne abureste cu cafea

sa inteleg ca nu mai doriti sa fiti aburite cu www.youtube.com/watch?v=sUT6C2CKUPs&feature=related" target="_blank">.. daca o preferiti f fierbinte cine e de vina?

Citat:
muschii mei cere energizante

in cazu asta va recomand energizante naturale pe baza de www.youtube.com/watch?v=hhI4HW8Kthg" target="_blank">honey..alea sintetice e

ieleva mj o sa-ti vina randu sa ne povestesti dispre sporturile prakticate ..despre echipament sunt curioasa pe mana cui te-ai lasat?

ieleva parpal iaste adevarat ca n-am specificat ziua, da o specifik acu pana azi, orile 00:00

www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

www.missomnimedia.com/wp-content/uploads/2008/12/1208.jpg" target="_blank">de anul 2008 am inceput sa practic baschetul, cu antrenorul si meu personal

Echipamentul il vedeti in poza, pt capitolul incaltaimente, mai mult nu pot sa va arat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

meeeeeeeey da ce de micscare aciiiiiiiiiiiii o fi di la energinzantili alea servite di profa??

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

buna
sa-nteleg ca tre sa povestex azi despre sporturile care mai mult place la mine sa practikez??aaa, da mai bine sa va spun ca puteti avea incredere si in ekipamentili cu care ne imbraca foru numa k nush di ce m-a lasat dexculta noroc cu www.free-press-release.com/members/members_pic/200908/img/1249907812.jpg" target="_blank">incaltarile care mi le-am adus io personal
am sa incep prin a enumereza cateva din sporturile mele preferate poate e si printre ale voastre iete cam care ar fi: alergatul pe campii dupa ce nu spui, tragerea cu arcu, goana dupa cumparaturi, zghihuiala in parcurile de dextractii,condusul....mmmmm ar fi mai muuuuulte dar ma oprex acilea, la sporturile estreme nemik nu fac referire
aseaaa......acu am sa dexcriu condusul pen'ca iaste un sport care maxim iti pune in alerta toate simtarile asigurandu-ti reflexe mai bune asadar e antrenant dar si relaxant pe de alta parte practicandu-l(adek apasand succesiv pedalili, manevrand maneta de veteze, asigurandu-te la executarea de diverse cascadorii in trafic etc) iti tonifiezi mai multe categorii de muschi ca cum ar fi cele de la peceoare, maini, gat..uoki care, astfel, devin mai suple si mai fromoase
nu orisicine poate obtine permisul de conducere pen'ca nu toti ominii e apti de asemenea sport (fie e rixcant pentru ei insisi sau pentru altii fie pentru ca pur si simplu nu vrea ei sa-l practice iaste si asta o posibilitate) asadar trebuie musai k inainte sa treci printr-o scoala si apoi printr-o ezaminare practica care sa-ti ateste aptitudinili desigur k mai e si animale ( a se citi bizoni in trafic) care nu se stie prin ce mijloace au sarit gardu si care maxim ne pune la incercare rabdarea sau nervii dar na, si asta tot un sport e in zilili noastremey, da totusi cat de greu poa sa fie:
-sa tii drept intre doo benzi albe?
-sa casti ochii in sus la chestia aia atarnata de stalp si sa opresti la rosu sau sa pleci la verde?
-sa casti uokii in oglinda retrovizoare si sa vezi daca vine cineva din spate? atentie!! a nu se foloxi pentru reimproxpatarea lu makiaju in timpu condusului
-sa-ti agati mainile din cand in cand de betele alea de ies din spatele volanului si sa semnalizezi cand skimbi banda sau derectia?
-sa-ti parchezi makineta intre cele 2 dungi?
per ansamblu insaio va recomandez sa practicati acest sport dragi colege si profisoara pentru ca avantajele e vizibil mai muulte si cine a pus macar o data mana pe volan stie ce zic si ma aprobeaza
acestea fiind zise aveti acilea o demonxtratie de esceptie, pe care v-o ofera baetu meu hot si daca io nu v-am convins el sigur o va face




www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput