Goldie pants - 44

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Nu mai scrie d-na profapana nu imi fac tema, ca poate le incurc pe partiuri cu socializarile.

TEMA LECTIA A TREEA

Cum este un party a la neurones mei:

Asadar, neurones mei este sociabili, dar mereu migratori. Ei se plictisesc repede si trebuie sa le dau ceva ocupatie. Chiar daca stapana e ocupata cu ceva...pe ei atunci ii apuca mai mult sa faca party. parca ar lucra la contra stapanei lor. Eu am incercat sa ma fac colega cu ei, sa nu fie o relatie de subordonare de nici o parte, dar ei nicidecum multumiti nu-s never. Le ofer parti tot des, doar doar se mai cumintesc. da' parca cu cat parti mai mult fac, mai mult le trebuie. se numesc oare neurones nesaturati????? Si acum cand scriu, ma ascund de ei sa nu vada despre ce vorbesc sa nu ii apuce iar.
Au mai multe tipuri de parti:
- dimineata le ofer un party auditiv si vizual, de cel putin 10 minute;
- in timpul zilei parca nu ar fi de party, insa ei mai scapa liberi si isi gasesc motive. Cel mai rau e cand stapana nu-i acasa....vorba aia..atunci ii apuca sa se joace...pt mine e foarte greu si mai ca ma gandesc sa ii dau in judecati sau sa ii duc la reeducare, ca m-or face de ras intr-o zi sau doodaca nu m-or fi facut deja.
- seara cel mai des au party de tot felurile, chiar daca socializeaza cu alte retele de neuroni esterne care nu fac party la acel moment.
- cel mai mult le place party de voie, adica atunci cand ii apuca pe ei, numai ca asta nu se prea poate asa des

Ar fi multe de spus, dar vin astia si aud iar de party si nu mai scap de ei.
Aveti aici o inregistrare in slow motion de cum se strang ei la party
http://www.youtube.com/watch?v=G9rHAM0gIn8&p=17F79179E8481C8E&playnext=1&index=38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

ileva lisa e bine k cateodata neuronii sa fie lasati di capu lor adek neuronu comandat sa nu entervina sau sa entervina da dupe aia se poate ca neuronii sa ramana melancoliosi si frustrationati daca nu e lasati sa mai socializeze si neelegant. e bine ca iei sa fie pregatiti pentru orice tip de socializare. cel mai emportanat e ca sa fie atmosfera cat mai zen in mansarda adek neuronii sa nu intre in conflict cu fratii lor din aceeasi mansarda.
socializarea neeleganta iaste atunci cand neuronii a kiulit di la orile de bune maniere sau a plecat de acasa inainte sa implineaxa 7 ani

si dixciplinarea tot un fel de lesa e, adek ceva ce ii tine pe toti neuronii cu toti impreuna in aceeasi mansarda da cate unu poa sa fie mai cu mot si par ezample sa vrea sa fie parasutist desi are rau de inaltime, poate cateodata posesoru lu neuronilor nu poa sa ii stranga pi toti nu e recomandabile lanturili cel mai emportant e sa poata aduna atatia cat sa se prezinte rezonabil, kiar daca in timpu asta altii dintre neuroni poate zburda liberi pi aiurea adek ca la ileva parpala
cat dexpre foametenu trebe sa ne facem griji uokiu lu neuronas face proviziisi cand neuronas nu mai are acces la suuuuuuuuuuuuuit atuncea apeleaza la rezervile lu comandant

pffffffff dar cum alunica neuronii tey ileva parpal are patine??? sau e pianisti???
neuronii mei si-a pus azi dorinta ca numaru lu pagina la care suntem sa fie la fel cu numaru lu ziua din calindar



www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:



La neurones mei nu functio lesa...ca o roadesi cand scapa e mai rau..ce nemik nu mai pot sa fac ce vreau, numai ce vor ei apoi.


Am neste intrebari referitoare la lectia de azi:
- am citit in ziare ca se ezista si persoane cu un singur neuron, sau chiar fara nici unul. Am cetit ca persoanele care au cate unul se poate sa imparta neuronul cu alta care are zero barat. Cica e NEURONAS SHARUIT. Asa, si atunci intreb:
- ce stare are persoana cu un singur neuronas
- ce stare are persoana cu zero neuronas
- cum se muta neuronas ca sa se faca sharuirea?
- proprietarul initial al neuronas are mai multe drepturi asupra lui..ori in mom in care s-a decis sa sharuiasca..au drepturi egale?
- cum ne dam seama daca am zero, unul sau mai multi neurones? Adica, na..poate eu arat aci filme cu cum se misca ei la mine in mansarda..dar poate oi fi avand multe oglinzi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

pffff neuronu sharuit poa sa eziste chiar dak posesoru are doar unusi ala e maxim potent persoanili cu un asa neuron nu poa sa se simteaxa decat maxim si iei si unicu neuron ca are loc mai mult in mansarda
mansarde fara locatari nu se ezista doar poate ca e conditii insalubre si nu prea se face si atunci ei apare ca si cum nu ar fi sau ar fi, dar zero barat de regula astfel de propretari de mansarde nu are revelatii dexpre esistenta sau lipsa conditiilor de ezistenta ali lu neuronas, ei nu stie sa foloseaxa produsile de curatenie a lu mansarzii si nici jimnastik de neuroni nu practica isi tine neuronii incuiati si ferestrile la mansarda maxim ferecate
propretaru de unic neuron cand il sharuiste never nu cedeaza dreptu de propretate asupra lui, doar cine il primeste in share cateodata poa sa uite ca neuronu nu e al lui si nici sa nu copieze nemik sau sa invete pi neuronii lui care zace in mansarda insalubra
nu ne dam seama ca avem neurones, STIM , ca e din dotare

ileva lisa sper ca a rizolvat

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

tema lu lectai a 4a

scrieti un eseu, de minim 20 de cuvinte, dexpre cum credeti ca se simtex neuronii vostri in mansarda pi care o are la dixpozitie

succesuri

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

iaca www.youtube.com/watch?v=hDt4DRUO2Aw" target="_blank">cum a dantuit neuronii mei azi toata ziua

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Citat:
scrieti un eseu, de minim 20 de cuvinte, dexpre cum credeti ca se simtex neuronii vostri in mansarda pi care o are la dixpozitie

tema nr 4
asa......incep cu neuronii vizibili ca e mai usor sa observ cum se simtesc ei in dotarea mea neuronii vizibili e neste neuroni destul de happy zic io ca nici nu-i duc prea des la scoala sa fie educati nici nu-i strunesc prea tare cu produse de hairstiling ei e lasati mai free, sa zburde liber cum se zice de asta iei uneori o ia aiurea pi unde nu trebe unu in stanga, altu in dreaptadepinde cum bate vantu sau cum le vine lor la momentu rexpectiv deasemenea, uneori in fonctie de circumstante se urca si in varfu capului si atunci trebe k sa intervin si sa-i adun pe toti together cumva k asa nu imi place nici lor, nici mie cel mai bine se simtex cand e ciufuliti in stil wild pentru ca stie ca si stapana lor e happy atunci
neuronii envizibili la randu lor si ei e destul de zburatori mai tot timpu fac multe sporturi estreme adrenalina la ixtrem deci nu are cum sa nu simteaxa decat maxim bine ei nu e kamikaze cum zice colega parpal si nu vreau sa ii perd asa cum tot ea sustine ca atata cati sunt ei iaste pretinii mei si pana acu mai tot timpu mi-au sarit in ajutor deci asta e o dovada in plus ca le place mansarda mea care ea le pune la dixpozitie camere si sertare multe acu io nush daca e suficient de multi cat sa le okupe pi toatek uneori capu pare a fi gol pe alocuri sau poate le place sa se inghesuiaxca mai multi in anumite sertare unde li se pare ca neuronii gazda e mai sociabili sau practica sporturi mai tersante?? nah, emportant e ca nu au evadat si nici intentie nu are inca
p.s. si ca o lamurire suplimentara neuroni ciufuliti in stil wild insemneaza ca cum ar fi retele de neuroni arenjati in bucle mari

www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Colega Lisa fii buna si nu mai contraziceziza tot timpul in temele tale, ca cer drepturi de element de contrazicere.

Cum adica? Tu ai in fiecare sertar cate un neuron si altii vin in vizita sau se muta cu el? cre ca de aci iti vin toate hibele...ca e prea multi sefi la neurones tai

Si anume cum e neuronii vizibili wild in bucle mari? Io stiu ca buclili e bucli si wild e wild..nu e legatura una cu alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

ileva parpal lasa intrebarili si mai bine fa tema

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui mj_girl

ileva parpal lasa intrebarili si mai bine fa tema



Adeka nu vreti ileve dornice de asimilare de conostinte? Nu vedeti ca ea si leaga se temele mele...ca am zis eu de neuronii ei nu stiu cum...dar asa ne-ati dat tema....

Va parax


Mergi la inceput