Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nu, mai, eu caut sa-ti cresc moralul povestindu-ti discutia noastra!

Maine cica se incepe! De abia astept si eu sa vad daca le place!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

noki, peisajele sunt minunate, voi ,doua frumoase!remarc ca si lui Sarah ii place sa pozeze, ca si flaviei!andru, deloc, imi ia aparatul, motiv pentru care flavi are mult mai multe poze decat el.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

hello
m-am intors din concediu -n-am descarcat inca poze- fara copil, pe care l-am lasat la bunici cu tata cu tot, sa mai aiba si ei grija lor :) a fost frumos dar scurt (o saptamana in sudul Germaniei, unde nu mai fusesem)

am citit un pic din urma, vreau sa raspund si nu apuc. am luat de la nepoata mea si o enteroviroza, mi-a trecut acum dar am nivelul energetic al unei matze lesinate.nici poze n-am apucat sa vad.

roxi, sanatate si bafta multa, sa fie bine cu noul job

m-am gandit zilele astea la ina, ce mai faci, esti bine?

meems si maria, multa energie pentru toate!

meems, si maya poceste romana dupa cateva saptamani de germania sau de stat mai mult cu taica-su. de rihanna ce sa mai zic...nu te ingrijora, cred ca are un mediu suficient de stimulant si pentru romana pe care o va invata suficient de bine pana la adolescenta. iar greseli cu duimul fac si multi tineri crescuti numai in Romania...inclusiv la nivel universitar, tot citesc de profesori si asistenti ingrijorati si dezamagiti

maria, nu stiu daca am citit aici sau la psihologie, m-am intristat de frau a voastra :( . eu il inteleg pe cristi foarte bine, un copil crescut cu libertate si respect nu se poate adapta si nu poate iubi un mediu coercitiv si umilitor. si nici n-are de ce sa faca eforturi pentru asta.

noki, si pe mine m-a surprins vestea. imi pare tare rau si iti doresc multa putere si sa fie totul bine cu voi amandoua, sunt sigura ca asa va fi

mara, ma sperie ce scrii de copiii care au iesit singuri din gradinita. :( sa ii spui flaviei la fiecare despartire sa nu faca asa ceva, sa te bazezi si pe ea, nu numai pe educatoare.

lavi, bine ca au venit bancile. inceputul de an scolar cu emotii are, mai nou, intelesuri multiple la noi :) succes balerinelor frumoase!

pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

miha, nu stiu cum au iesit din clasa acei copii.noi blocam efectiv usa.poate ca mama lor le-a dat voie sa treaca,( eu nu am fost atenta), sa stea in holul cladirii si apoi nu i-a mai vazut.ea prima data nu s-a uitat in sala, s-a uitat pe hol, probabil ii stia acolo. oricum, ideea conteaza.


Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Salutare fete dragi!

Multumesc ptr. urarile adresate de ziua mea + referitoare la slabit.
Tuturor sarbatoritelor carora le-am ratat zilele de nastere le doresc o viata cu sanatate si impliniri! – scuzati intarziarea, vestile spre/din canada ajung mai tarzior

Am avut o vara tumultoasa, cu multe probleme ( ale prietenilor, cunoscutilor, vecinilor, etc.) nici nu stiu cind a trecut. Dintre cele mai nasoale ar fi faptul ca unchiu-meu a fost la un pas de moarte, i-au facut rapid o operatie pe cord deschis, totul este ok acum. Surpriza vestiii a fost foarte mare cu atit mai mult cu cit este o persoana cu o conditie fizica excelenta, joaca golf, inoata, nu sta o zi fara sa exerseze, dar se pare ca este ereditara treaba. Apoi, prietenul lui cel mai bun a aflat ca are cancer la plamani, doctorii i-au dat cativa ani. Pe urma, citeva decese; preoteasa, un amic, o vecina.
vestea care a fost cireasa de pe tort a venit de la varu-meu, care, in urma cu vreo doi ani jumate a avut o relatie scurta cu o tipa, el si-a dat seama ca nu sint compatibili si a pus capat relatiei. Tipa a insistat ca vrea familie cu el, ca si-ar dori un copil, ca este barbatul pe care si l-a dorit l-a batut la cap, el nu si nu, ca, pe langa faptul ca este mai mare ca el cu 13 ani, el are alte perspective, nu are o situatie stabila, ar vrea sa se realizeze profesional si apoi sa-si intemeieze o familie. In fine, s-au despartit, nu a mai auzit despre ea, intre timp a cunoscut o tipa de varsta lui, s-au inteles minunat – erau in lumea lor artistica si boema, ea tanara regizoare, el tanar arhitect – locuiau impreuna, aveau vise si sperante mari, el obtinuse de curind un job de un an la Londra cind, a aflat bomba anului; tipa care se tinuse scai de el i-a dat stirea ca au o fetiza de 9 luni impreuna. In final s-a facut consiliu de familie, fetita este acceptat in familia noastra, fara discutie, va fi ajutata financiar cu absolut tot ce trebuie ca sa nu-i lipseasca nimic ( deja m-am apucat sa-i cumpar hainute, jucarii, maica-sa are o situatie financiara precara) iar vara-meu o sa se implice in viata ei cit va putea , vrea sa recunoasca copilul fiindca simte ca asa este corect, a renuntat la job, si logodnica la el, of.
Stateam si ma gandeam cum , cateva nopti de placere aduc o viata de durere...pentru unii.


Mihaela _ 80 sa stii ca si eu m-am gandit la tine, probabil fiindca acum un an pe vremea asta trebuia sa ne cunoastem pe aici?

Lavitule, bine ai venit din conced'!

Anda, felicitari ptr o mamica ca tine, care nu precupeteste nici un efort sa-ti educe puiul!

Crissy, felicitari pentru o Bia luptatoare si mancacioasa!

Roxiutz, reusita cu jobul!

Nokisor scump, un hug de la noi, iti doresc sa ramai aceeasi leoaica puternica, luptatoare, dinamica, zambitoare, vesela , sa te bucuri de comoara ta roscata si sa fiti fericite impreuna.

Mara, ce intimplare nasoala cu micutii! succes cu intarcarea! am inteles ca cea mai buna si sigura metoda este sa pleci de-acasa vreo doua-trei zile.

Delia, ai mis iu. sper ca sinteti bine!

Tania, si pe tine te misuiesc.

Meemsy, o ptr tine, sa faci fata volumului de lucru!

Fetelor, noi sintem relativ bine, eu ma agit cu doua afaceri in paralel, pe Bobby l-am dat la gradi din septembrie, il las citeva ore, dimineata cind il duc este jale, plec bolnava, de cind opresc masina in parcare incepe sa tremure de nu-l pot opri, se tine de mine si nu-mi da drumul, ce mai, trist de tot. Din pacate, trebuie sa-l duc, nu am, efectiv, cum sa lucrez de acasa cu el in preajma, ma solicita foarte mult, as fi lucrat cu draga inima noaptea – asa cum am facut in ultimii ani – insa s-a obisnuit sa stau langa el pina adoarme, citeodata ii ia si doua ore, apoi eu sint zombie de somn, nu-mi mai arde sa ma apuc de nimic asa, somnoroasa, deci ora mea de nani, mai nou, este 22 ( in loc de doua noaptea).

Rachie merge tot de doua ori pe saptamina la scoala, ii place mult acolo, de saptamina viitoare incepe orele de balet si muzica, de abia asteapta.

Mi-a fost dor de voi, va pup si va imbratisez,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

ina, ce bine ca ne mai dai vesti!bine ca sunteti toti sanatosi!

intarcarea a reusit, dar nu am plecat de acasa, ca nu aveam unde.am gasit o alta metoda

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

mara, care, care?

imi amintesc de inceputurile mele pe forumul vechi cand m-am speriat si amuzat totdata la un subiect la care se vorbea de vopsit sanul in verde, uns cu crema de pantofi, ceapa, usturoi, etc

ina, gand la gand cu bucurie :) imi pare rau de vestile proaste (mai putin cea cu fetita, pe care nu o pot considera rea, totusi). frumoasa reactia varului tau, si atentie mai mare pe viitor in momentele tandre cu o femeie care spune clar ca vrea copil :) pe bobby il supara ceva acolo sau e pur si simplu prea mic pentru a sta despartit de tine? stiu cum e cu tremuratul din parcare si sentimentele de vinovatie, of.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

, albastru de metil.efect garantat, cu tot scepticismul meu!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

o, nu, bietul copil asta in copilaria noastra era un fel de ,,moartea durerilor" din Tom Sawyer, panaceul care a facut pisica sa darame toate vazele cu flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

efectul este doar vizual

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput