Fluturasi de martie-aprilie 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Multumesc fetele , dar sincer nu am mai avut asa raceala si senzatii de multi ani

Cred ca in seara asta la culcare bag si un paracetamol ceva daca o fi sa nu vina sotu cu nimic bun de la farmacie... Mai e o zi si cica eu plec la Paris joi dimineata, in asa hal nici nu-mi vine sa mai plec nicaieri

Daca maine sunt mai rau ca azi sincer nu stiu ce fac, simt cum ma doare in cosul pieptului si cand tusesc parca se desprinde ceva inauntru


BB on board!!! 12+


dar nu ar fi bine sa te vada si un dr . sa vada ce este cu tusea aceea?

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

strumphule imi pare tare rau sa aud ca esti asa de racita
fa-ti si o baie fierbinte, nu prea tare cu sare la picioare

sotul imi facea ceva de genul cand eram racita: cateva felii de lamaie si doua lingurite de miere peste si pisat asa pana iesea zeama din lamai, si dupa tot luam cate o inghititura si-mi trecea, dar oriucm lacat de avansata e si cu orice ai lua tot o sa t emai tin acateva zile ca asa-i raceala..nu vreau sa te descurajez dar ...ufff tre sa mai ai putina rabadarica

cu siguranta pana joi o sa -ti fie mai bine , incearca si asa cu lamaia si cu mierea si bea multe lichide
fa-ti fresh de portocale, ca astea contin vitamine si te mai mobilizeaza


fetele voi stiti daca e ok sa mananci slanina? ca stiti voi..o pofta mica acolo

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui salo_sama

strumphule imi pare tare rau sa aud ca esti asa de racita
fa-ti si o baie fierbinte, nu prea tare cu sare la picioare

sotul imi facea ceva de genul cand eram racita: cateva felii de lamaie si doua lingurite de miere peste si pisat asa pana iesea zeama din lamai, si dupa tot luam cate o inghititura si-mi trecea, dar oriucm lacat de avansata e si cu orice ai lua tot o sa t emai tin acateva zile ca asa-i raceala..nu vreau sa te descurajez dar ...ufff tre sa mai ai putina rabadarica

cu siguranta pana joi o sa -ti fie mai bine , incearca si asa cu lamaia si cu mierea si bea multe lichide
fa-ti fresh de portocale, ca astea contin vitamine si te mai mobilizeaza


fetele voi stiti daca e ok sa mananci slanina? ca stiti voi..o pofta mica acolo

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 15 +


slanina doar da ca e preparata termic, adica fiarta.

mami de Vlad 09.04.2009 si 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

salo fa ti pofta si papa putin. doar nu exagera.


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

acum nu stiu ce sa zic, eu am mai mancat ceva creste si acum o luna si ceva si azi am mancat iara cateva , nasa-mea imi zicea ca n-are nimic si ea a nascut de curand,la mine e nasol cu toxo asta, dar

mah...tot stau si ma intreb mamicile noastre nu si-au facut testele astea cu siguranta ca nu se stia de ele si au manacat orice, mai ales ca majoritatea din ele provin din mediul rural si noi....frate am ajuns sa cred ca, desi trebuie sa manac cat mai bine sa aiba bebele de unde sa se aprovizioneze, de doua zile am impresia ca nu mai am voie sa mananc multe de zici ca suntem bolnave, eeeete na deja ma enervez

icrele de peste ce doamne iarta-ma mai poa' sa aiba, ca sarcutul cred ca e cel mai curant toata ziua in apa

uff doamne ..uite asa ne facem niste copii cibernetici si spatiali care se vor invata numai cu manacare "pasteurizata" de parca am fi stiut noi de cuvantul asta cand eram mici sau mai stiu io ce mancaruri din prafuri...maioneza aia din comert cu ce poate fi mai buna ca aia facuta in casa, ca-i din prafuri si nimic natural


am izbucnit...nu stiu pe ce...pe epoca in care traim

am crescut cu pita si slanina si ceapa si mamaliga si nu am mai avut nimic si lapte baut direct de la vaca, nefiert, nenimic si am fost sanatoasa tun toata viata mea...credeti ca bunicile noastre au stiut de listeria cand mergeau in grajd sa mulga vacile si ce parinti sanatosi avem..uff lumea asta ciudata mai e

stiu nu dati in mine is alte vremuri..tre sa ma resemnez, ce detest cuvantul asta

revin dupa ce ma calmez

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

salo eu am mancat din toate, inafara de carne in sange....in rest branzica proaspata de la tara, lapte de la tara, oua , maioneza cu ou crud, etc. dar eu nu ma dau drept exemplu pe mine. fiecare stie cum e mai bine pt ea si bebelusul ei.


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

da yasmi stiu, numai ca eu nu sunt imuna la toxo si d-aia is asa mai stresata, ca altfel cu siguranta mancam si eu de toate, oua crude mai putin ca nu as fi avut cum decat in maioneza, insa cas , ammulte rude la tara si eu de acolo ma aprovizionez mai mult si ai mei au o gradina pe care o lucreaza nu am cumparat nimci din piata, deci...cat mai sanatos zic eu, dar toxo asta imi sta pe creier si iti dai seama ca ma gandesc la bebe de cate ori bag ceva in gura

dar magandeam asa...cum sunt vremurile astea

si eram sigura ca am avut toxo , ca am crescut la tara, dupa cum ziceam produse multe de la tara, animale in jurul meu cu tonele...si uite ca tot nu am facut

fiecare organism in parte

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nici eu nu sunt imuna la toxo :((


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

pe tvr cultural e o piesa de teatru cu Tamara Buciuceanu, foarte faina, aruncati un ochi daca vreti

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

care toxo trebuie repetata IgG sau IgM??




mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput