Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata


Ilincuta mea deja haraie si tuseste mai productiv. Ii dau ophtamesone pt nasuc, prospan si panadol, de azi insa ii fac si aerosoli cu ser.
Nana tu cum ii faci aerosolii?? cati ml si de cate ori pe zi??
Sorana ce ma bucur ca ne-am vazut. Merci de complimente, esti tu draguta, lasa ca eu de la botez pana acum am pus 2kg si ma machiez tocmai sa mai ascund din cearcane .
Cum ai ajuns acasa cu amandoi?? Inca ma minunez ce curajoasa esti!! Mai ales ca spui ca l-ai gasit pe TUdor mai marait...pai daca incepe sa planga in parc nici nu -l poti ridica. Fetelor, are Sorana niste baieti mari si frumosi! . Imi pare rau ca nu te-ai simtit f bine in concediu, ci ai stat cu gandul la Tudor...Cumva e normal, de acum nu mai avem liniste...Noi d-aia nu ne-am incumetat sa plecam doar cu Ilinca... la anul va fi mai bine!
Mira multa bafta cu proiectul casuta. sper sa va iasa!
r-ocsy sunteti superbe amandoua !cred ca Sofia o mosteneste pe mami la okisori!
Nana imi pare rau de accidentul cu okiul. sanatate Adelinei!
NicoletaB ce flacau frumos sa fie sanatos! merci de pontul cu Plus-ul...au si cu maneca scurta? ca eu in maneca scurta o tin in casa.
ioana1234 ce papio rosu a avut Victoras! sunteti frumosi! sa va fie de bine crestinarea

s-a trezit fug la ea. va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zguby77 spune:

eu am depus in luna iulie: alocatia si trusoul au venit luna trecuta in schimb indemnizatia inca nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

Neata fetele!
Nico, multumim pt pont

fetelor cele care ati depus actele pt indem in luna iulie, ati primit-o ?? eu nici trusoul nu l-am primit


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Eu am depus cu 1 iulie si am primit indemnizatia si alocatia cam pe 9 august(la sectorul 2)
Pentru trusou si alocatie nou nascut trebuie sa mergi tu la casierie sa ridici banii.Daca a trecut luna care ai depus actele trebuie sa depui cerere de refinantare.
Suna la ei mai bn



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

alocatia mi-a venit luna trecuta!(cea de 2 mil)
indem am depus cu 9 aug.
iar trusoul cica imi au ei msg knd sa vin sa i au banii


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Neata si de la noi!

Ne pregatim sa plecam intr-o vizita de-o zi, la niste prieteni de-ai lui Matei (si de-ai nostri, dar pt Matei merg) care sunt de varsta lui, au o casa frumoasa, cu piscina, unde se vor juca toata ziua..Dar sa mai bag 2 vorbe inainte sa plec:

Laurita, sanatate multa Ilincutei, sa se faca repede bine! Noi am ajuns cu bine acasa, desi n-as vrea sa mai repet experienta cu amandoi in parc singura, e clar ca nu am cum sa ma ocup bine de amandoi. Spre sfarsit se smiorcaiau care mai de care(Tudor nu stiu de ce) dar Matei era obosit, il dureau picioarele si vroia in brate. Si pana acasa, tot intr-o smiorcaiala la unison, de se uita toata lumea la noi care cu compasiune/dezaprobare/si alte cele

Cris, la multe lunite lui Sebi dulce, si multumim de tort, am uitat sa zic ieri!

Ale, si eu am depus in iulie pt indemnizatie si..nimic pana acum.Asteptam..

Mira, felicitari si de la noi pt poiectul vostru, si noi avem in derulare acelasi proiect! Sa ne zici cum fu cu degetele, daca s-a rezolvat.

Rocsy ,am vazut si eu acum poze de la botez cu printesa voastra, e frumoasa foc si are niste ochisori albastri, superbi!
Il concureaza serios pe d mic al Vivelei, am uitat sa zic ca am vazut si pozele cu el
Iar eu am o eficienta la poze ceva de groaza, vad ca nu reusesc sa vad decat poze cu un singur bebel pe zi, mai am multe albume de vazut, cred ca ajungem la olita pana reusesc si eu sa vad pozele de-acum cu toti bebeii. Nici pe ale lui Ale de la nunta si botez n-am apucat, dar lasa ca recuperez eu sapt viitoare!


Va si o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

La multi ani Luca Stefan de zguby!



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Multumim Sorana.
Era din tortul de la botez.Delicios,nu?



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

eu stau in sectorul 4 si n-am primit alocatia. am depus dosarul in 13 mai. dosarul pentru indemnizatie abia ieri l-am depus asa ca o astept dupa 3 luni.
am intrebat-o pe dna de la protectie sociala dupa cat timp vine alocatia si spunea de 3 luni de la data depunerii dosarului. si mai spunea ca au fost probleme cu unele dosare pe care au uitat sa le dea la plata. deci maine fac un drum la sediu central sa vad daca nu sunt printre cei uitati .

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CodrinaA spune:

Buna dimineata dragelor!

La multe lunite si multi ani fericiti Luca Stefan, Teodora, Bianca si Victor Andrei!

Noi am facut ieri vaccinul de 2 luni, Pentaxim si Hepavax, iar Iris a fost foarte cuminte si nu a scos nici macar un pas.

Fetelor, unde ma uit si eu la pozele voastre. Am vazut ca ati scris ca ati pus poze..dar..unde?

O zi cat mai frumoasa si plina de zambete



Mamica de floricica, Iris 03.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Body-urile sunt cu maneca lunga, dar e un bumbac tocmai bun pt vremea asta cu soare. Eu nu-l mai tin cu maneca scurta caci la noi e racoare in casa, ci-l tin intr-un bumbacel mai subtirel. Alea mai groase pt lunile urmatoare.

Azi a depus sotul dosarul de CIC la sect 3, si cica in 2 luni ar trebui sa vad minunea.
Eu am luat alocatia la copil si actele au fost depuse de sot la sf lui iunie.

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput