Giuliano Stroe-copilul minune.EXTAZ sau AGONIE?

Giuliano Stroe-copilul minune.EXTAZ sau AGONIE? | Autor: My_Lady0091

Link direct la acest mesaj

Am urmarit cu stupoare emisiunea de azi de la Antena1.
l-au prezentat printre altele si pe micutzul Giuliano...am ramas putin socata..il mai vazusem si anul trecut la Maruta in emisiune...
nu mi se pare corect modul in care tatal sau il antreneaza...e prea mult pentru un pusti de 6 ani...psihic vorbind....si odata cu trecerea anilor va fi si fizic
si vazand si modul in care d-nul Stroe s-a adresat d-lui F.Unceanu...m-a lasat fara cuvinte total...urat...
voi ce parere aveti?
daca nu stiti subiectul.urmariti aici: http://accesdirect.antena1.ro/

http://accesdirect.antena1.ro/special/Micul-Hercule-a-stat-in-pozitia-Steag-timp-de-1-0_2850.html



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

L-am vazut si eu o data, dobora recorduri in direct. Nu stiu ce sa zic, nu e copilul meu, nu sunt implicata direct, dar parca mi-a lasat un gust amar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

parinti lui isi doresc atat de mult ca el sa reuseasca in viata , sa fie cineva incat nu se gandesc la el ca la un copil ...pacat. Sunt atat de traumatizati de saracia in care se zbat incat " scopul scuza mijloacele" pe langa antrenamente trebuie sa se roage ca cel mic sa reuseasca cea ce si-a propus altfel psihicul lui va avea de suferit enorm.

-----------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Mie imi este mila de acest baiat.. face totul de frica parintilor , ca asa vor ei dar nu pentru ca-si doreste el , ci pt ca trebuie .
Mai mult ca sigur el nu stie sa se joace intr-un parc la topogan cu cei de varta lui sau un fotbal cu alti baietii.

La gradi merge? Macar atat ... sa ia si el contact cu copii ..

Si la 30 de ani o sa-i para rau ca nu a avut copilarie...pacat de el, cine stie cum o sa-l afecteze psihic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Mi-a fost atat de mila de acest copil(il mai vazusem pe net)incat am schimbat canalul.sarmanul sufletel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

mi-a lasat acelasi gust amar ca si atunci cand ma uit la "toddler and tiaras".
Si intr-un caz si in celalalt ma intreb daca protectia copilului nu ar trebui sa intervina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu e nimic rau in a refuza sedentarismul. Dar de aici si pana la a mutila un copil si a-l chinui in acest fel e distanta mare. Nu are cum sa se dezvolte armonios si normal avand acest stil de viata. Si nu are copilarie si nici puterea de a alege ce vrea sa faca si cum vrea sa fie in viitor.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

problema e ca nu numai pe el il terorizeaza acel tata tiran..ci pe intreaga familie...toti privesc in jos cand le vorbeste el...toti sunt speriati...pana si sotia...fost boxeor...va puteti da seama cam ce viatza ar putea avea acea femeie cu el....
Giuliano e doar mascota lui personala..cu care se poate juca..eu nu cred ca are sentimente vis-a-vis relatia tata-fiu...se crede antrenor..ca le stie pe toate...el vrea oferte..asta asteapta acum..a spus-o pe sleau...la Antena...lui Iftimoaie...
deci pe scurt sta cam asa treaba>
-tata cu o cultura mediocra spre minima, fost boxeor, un ratat...cauta sa se realizeze prin fiul sau...sa faca prin el ce nu a putut face singur!autoritar, tiran, orgolios...chiar nesimtit...
-copii terorizati, fara copilarie, fara armonie familiala, cu psihicul si fizicul distrus...oare nu se va sesiza nici o autoritate....
doar moartea provoaca sentimente...o viatza chinuita, nu?
-sotie..obedienta...pentru ca e terorizata...daca "comenteaza o incaseaza"..venita in Romania pentru ca nu mai aveau cu ce trai in Italia...au incercat si acolo cum incearca si acum...marea cu sarea...exploatandu-l tot pe Giuliano....
-acesti oameni ori sunt inconstienti ori sunt nebuni...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Nu pot sa nu observ ca acest copil nu a progresat din punct de vedere al limbajului. Aceleasi cuvinte "Giuliano unu" le rostea, mecanic, si anul trecut.Si are deja 6 ani, ar trebui sa mearga la gradinita, sa se pregateasca pt scoala... Tatal lui l-a transformat intr-o fiinta robotizata, face numai ce i se comanda....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiy spune:

Ce parinte retardat! DOar atat pot sa spun.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Un copilas frumos si chinuit. Asta am vazut eu.Ii forteaza organismul mult peste puterile lui firesti, la aceasta virsta. Oare nu ar trebui sa se sesizeze Protectia copilului?

Theiuta

Mami si Nicolas[bobocel de clasa I]

"Te iubesc asa de mult...de parca s-ar atinge doua inimi" - Nicolas, 6 ani si 4 luni


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput