Pufi dragalashi si isteti de ian-febr 2010 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

neata fetele!haideti sa bem impreuna
lml ivan
ma duc sa recuperez!
o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

neatza-neatza...am trecut sa va las cafeluta pentru cand va veti trezi si bonus aveti azi si niste pateuri cu branza, cu ciuperci...cu ce va pofteste inimioara...eu sunt chioara de somn ca azi noapte david a tot marait in somn...se intrevede si al 5 dinte in sfarsit, asa ca tare imi este ca dupa cateva zile in care a mancat bine ne asteapra iar fitzele de rigoare....om vedea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...o cafelutza fierbinte...sa va alunge oboseala si sa va intareasca pt o noua zi...


azi e sarbatoare..ba chiar se tine si post din cate stiu..asa ca...e de leneveala...

io...o noapte obisnuita....va voi anunta cnd va fi...neobisnuita( adik cand o sa dorm prea mult)

miremia...nu stiu de ce am inteles ca tu deja aveai britaxul...si nu intelegeam de ce ...tre sa te uiti la material cand vine....ma rog...tuta de mine

cris.d ...io am o cada okbaby....care e destul de mare....jiji sta inca pe partea...de pana la 6 luni...suportul acela de bb....iar pe cealata parte e dupa 6 luni ...asa ca momentan sunt linistita...sta gagiul f relaxat....la socrela...am mai pus un prosop in cada...si l-am pus in fund( l-am tinut de frica sa nu cada cumva)....daca te orientezi spre un scaun de baie( tre sa fie si pe ocazii...ia sa ma uit....da..par mai ok cele care sunt) sa aiba loc sa bage picioarele...si sa le scoata fara sa se raneasca)

in leg cu LP...no comment...sunt convinsa ca e o bomba aruncata ca ne distraga atentia....dar pe d alta parte...cred ca daca se fac cercetari p[e toate avceste alimente pe care scrie ...conform normelor UE...toate nu sunt ok....
prb sunt o mama loca si neresponsabila...dar io prefer laptele de vaca pt a-i prepera diverse chestii...ce-i drept k iaurtul o cam dau in bara...ca tot incerc sa-l fac cu aparatul ala...cred ca-l fac cum stiu io...
nu stiu ce sa zic...sunt convinsa 100% ca la tara nu se cumpara lapte pasteurizat pt copii...si sunt sanatosi tun...oricum , nu faceti ca mine ....

na ca m-am intins...

sa aveti o zi superba..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele

aoleo ce de cafele...ma servesc din toate..bebe s-a trezit la 4 si pana la 5:30 avea chef de joaca...taman cand era somnul mai dulce..oricum s-a revansat..ne-am trezit amanadoi acum 10 minute...
e sarbatoare azi? habar nu aveam...
ma duc sa ii scot fructele din frigider...si sa il schimb ca vad ca mamaraie..cred ca are o supriza maaaaare pentru mine...ca in fiecare diminteata de altfel...a..v-am spus...Dragos e baiat finut..nu face kk decat dupa ce i-am schimbat pampersul de pipi...

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Vaaai de cand nu am mai fost prima .. cred ca de cand eram

alexutzza i s-a spus LMA miremiei pt ca ne povestea ca face 7 ani de cand s-a mutat la tati de Mara.

EMA

Am si eu un amestec in congelator care are si conopida, cred ca am sa incerc si eu!

Lorex asta e intrebarea care mi-o pun si eu .. CE NE FACEM DACA INTRADEVAR ESTE ADEVARAT CA EXISTA ALUMINIU IN LAPTELE PRAF??????
Ce le mai dam sa pape??????
Ma enerveaza ca arunca niste bombe din astea aiurea fara a ne da si solutii .. e uros sa spuna ca e Al in LP .. dar dati-ne frate si niste solutii ce dam in schimb???? Eu zic sa nu le mai dam nimic de mancare pana pe la vreo 3 ani asa .. e bine???
Nu stiu ce legume nu sunt buna ca au nu stiu ce in ele .... carnea nu e buna ca nu e bio si aia bio costa nesimtit de muuuult ... Pai si ce facem fratilor????

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis




Merci LMA si voua Al3csa, abia azi-noapte in pat inainte sa ma ia sommnul cand ma gandeam la diverse . Aveam si problema cu LMA ul in minte si m-am prins ca era fix sub LMA ul ptr voi

de Yannis


AMR ... da nu le mai pun ca cica nu se vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Lorex am citit si eu articolul referitor la lp si inca nu ma panichez. Folia de al se foloseste la muuuulte ambalaje, inclusiuv pentru laptele uht, ciocolata, cafea, bomboane, cum de concentratia este asa de mare doar in cazul lp? Am senzatia ca e o stire menita sa panicheze si sa scada vanzarile de lp. Oricum, cine nu alapteaza nu are alta alternativa. La un copil asa mic nu as risca sa ii dau lapte de vaca de la tarani deci singura alternativa e UHT ambalat in....folie de Al


Neata!

Aici zici bine ce zici. Ma intrebab si eu, daca se stie de 20 de ani, de ce nu s-a facut nimic?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

neatza-neatza...am trecut sa va las cafeluta pentru cand va veti trezi si bonus aveti azi si niste pateuri cu branza, cu ciuperci...cu ce va pofteste inimioara...eu sunt chioara de somn ca azi noapte david a tot marait in somn...se intrevede si al 5 dinte in sfarsit, asa ca tare imi este ca dupa cateva zile in care a mancat bine ne asteapra iar fitzele de rigoare....om vedea...

Lali de David luptatorul nostru


Ahh ce buuun! Le savurez cu un cappucino decofe la scarbici.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

neata fetele!haideti sa bem impreuna
lml ivan
ma duc sa recuperez!
o zi frumoasa!


Subscriu. Dar unde este Bea?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Si noi am avut o noapte ok ca si ultimele de altfel. Se pare ca se intoarce la obiceiurile de asta vara cand nu mai dormea in timpul zilei de pe la 3-4, dar dormea noaptea pana la 6.30-7 dimineata.

Mi-e mila de bietul nostru motan pentru ce o sa urmeze . De mai bine de o luna cand ii spunem lui Tudor "pisu - pisu" incepe sa-l caute cu privirea, cand trece prin casa pe langa dormitorul unde doarme motanul in pat, se intinde sa-l vada (si se supara daca trecem prea repede), chiuie de nu se poate, si mai nou s-a infipt in mustatile lui cand l-am apropiat. Sa te tii scandal cand o sa inceapa Buturel sa umble. Trebuie sa-i fac si lui Tomitza un culcus pentru batranete.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

neatza-neatza...am trecut sa va las cafeluta pentru cand va veti trezi si bonus aveti azi si niste pateuri cu branza, cu ciuperci...cu ce va pofteste inimioara...eu sunt chioara de somn ca azi noapte david a tot marait in somn...se intrevede si al 5 dinte in sfarsit, asa ca tare imi este ca dupa cateva zile in care a mancat bine ne asteapra iar fitzele de rigoare....om vedea...

Lali de David luptatorul nostru


Doamne Lali, da stiu ca aveti dintzi! Ii si foloseste pe voi cand il suparati? Nu va incearca ? Tudor asa face.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput