Albinute & bondari de mar-apr '07 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

Raportul si noi:
Giulia a acceptat usor noua gradi. Eu m-am mirato-enervat de parinti, care stateau buluc de dimineata pe holul gradinitei (de fapt nu doar parinti, ca am vazut copii insotiti de 4 adulti - adica venisera si bunicii) nu puteai sa treci de ei sa pui lucrurile in dulapioare, copiii urlau, educatoarele se rugau sa plece sa nu prelungeasca momentul, ei mai ieseau, se uitau pe geam, se intorceau, copiii aproape calmati incepeau sa urle si mai tare. Giulia s-a uitat mirata la copii, a gasit un calut de lemn si a inceput sa se dea pe el in mijlocul harmalaiei. (sa nu uitam totusi ca stresul de primele zile noi l-am trait in februarie 2009 cand a inceput cresa, asa ca nu am scapat).
Cand am luat-o acasa educatoarea a spus ca a fost grozava. O fi fost, dar acasa a fost isterica, a plans/urlat/vaicarit/protestat nonstop, cred ca se elibera de tensiunile acumulate.
Mai mergem si azi...pentru ca si-a uitat acolo creionul cu "pisicile MARISTOCRATE".
O zi frumoasa va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Va multumesc! Per total a fost ok. A fost fetita curajoasa. Dar azi baietelul cu care ne ducem a plans/urlat/tras de tot/ dat din picioare si s-a speriat si ea. A inceput sa planga, am incercat o semilinistire. Fara prea mult succes. Am plecat cu promisiunea cq voi sta acasa, nu ma voi duce nicaieri si o iau dupa ce face nani. A luat de acasa imensitatea de ponei de plus pe care l-am luat ieri ca premiu pentru curaj. Sper sa ii dea un picut de comfort, ca eu sunt varza. Va pup si va doresc pui fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Neataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

imi e asa de dor de voi.Ana si Tudor cresc frumos impreuna.Se pupa ,se cearta,se imping.....supeeeeeeeeeeerrrrrrr viata.
Hopa ...a venit sefa......Va pupic! Mai intru....promit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Neata!
Haideti la si povesti cu picimea!
Azi a dus-o sotul pe Teodora, era suparata ca nu vin si eu, am pupat-o, s-a sters (!!!), semn ca e suparare mare...
A fost ok, fara evenimente, nu stiu daca o fi intrebat sotul de cati copii au fost ieri.


Ela pupam sa fie bine in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...si noi bine la gradi si azi,fara nici o problema...dimi ca sa il fac sa se spele mai repede,sa ne imbracam,am facut concurs cu el ca altfel ma rog de el pana la asfintit....eu am emotii si azi,as vrea sa stiu ce face,as suna-o pe doamna dar nu vreau sa fiu stresanta...sunt curioasa cum o sa faca dupa weekend!


O zi frumoasa!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Ieri cand m-am dus sa o iau atunci se trezise. Mi-a strigat din patut ca ii place mult la gradinita noua. Nu o mai luam din gradi si din curte.
Aseara din senin a inceput sa planga ca ea nu mai vrea la gradinita noua.
Ce sa va spun de dimineata am imbracat-o plangand si tipand. Cand am ajuns cu ea la gradi nu va pot spune cum tiiiiipa si plangea si se tavalea pe jos ca ea nu ramane. Niciodata Timeea nu a facut asa ceva, mai ales ca are in spate 2 ani de cresa, mai ales ca ieri cand m-am dus sa o iau era foarte incantata ca sa nu mai spun ca a spus si cand am intrat intr-un magazin vanzatoarei ca ea a fost la gradi noua si e foarte frumos.
Nu stiu ce s-a intamplat in mintea ei, nu stiu ce au fost cu rectiile de dimineata......nu stiu ce face acum, nu stiu daca au linistit-o......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

'neata!

iar a intrat de bunavoie n gradinita. dar ne a amenintat ca nu mananca acolo si nici nu doarme. i am zis ca e ok, face cum crede. sper sa nu mai planga. se da ea pe brazda n final.

am remarcat ca, in ciuda vacarmului de dimineata de ieri, tot personalul era senin, calm si extrem de binevoitor.
educatoarea pare minunata, ii tine bine din scurt. copiii sint foarte cumintei. ieri, la plecare, toti asteptau parintii jucandu se, fara larma, ceea ce m a uimit teribil!

ieri n a dormit deloc si n a mncat nimic, 3 guri de apa pe care i le am dat dimineata. atat.

dar aseara, am murit de ras. s a ntins pe jos si racnea: "lasati capul jos! nu va ridicati! acum puteti sa dormiti!"

va pup si tinem pumnii si azi la toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

carmenefr: ma, fiica ta are simtul umorului :))!!
doamne, ca tare s amuzanti la varsta asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

rozi, la anu', cand tu o sa te perpelesti cu ana la gradinita, noi o sa ti trimitem link la capitolul asta ! o sa adunam experienta pana atunci.
pupa mezina stupului, lasa ca va faceti si voi mari si ne ajungeti din urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

ii, am mintea scurta si mi le amintesc pe rand...

rox: ce schema aplici la raresoiu? as vrea si eu, imi daduse odata med. meu de familie tot asta(al ei nu vrea sa se bage), dar nu mai tin minte.

jo: de ce l duci abia saptamana viitoare? mai copilariti pe acasa? sper ca nu aveti probleme. doamne ajuta cu admin. blocului, poate ti rezolvi si asta.

Mergi la inceput