Prietene la bine si la greu - 51

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

incerc sa termin prezenta desi nu stiu cat rezist in seara asta

cred ca ramasesem la...
Evy tu oare ne mai citesti macar?

Ionela imi pare rau ca te-ai enervat asa tare azi, dar ai facut f f bine ca l-ai lasat acolo, eu am facut greseala sa pun mana pe el intr-o faza de asta si regret, ca am avut senzatia ca l-am manevrat cam smucit . de atunci evit, plec din camera etc
Spor la

Mami.Ilinca dvs pe unde va preumblati? huh? ia poftiti pe aici si raportati ce face Ilincutza

Tina ti-ai revenit? ce face Geo? mai bine cu papa, mai bine cu somnul?

FDaniela ¿Qué haces cariño? ce face seniorita?

Dienutze ce-ai patit ieri? sa treaca!

Smara daca experimentezi cu piersicile alea, poate ne zici si noua . Eu pur si simplu nu ma simt in stare sa fac exerimente de astea. Adica am pus legume de la mama din gradina, dar de care stiu sigur ca stau bine asa...

Laura-andreea ai mirosit ca urmai strigata la catalog... . Imi place ca ai simtit ca ma gandesc la tine


no gata, ca ma striga tati la o inghetata si un episod din serial

noapte pozitiva

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

intrebare care cred ca ne roade pe multe:

are cineva copil alaptat (care nu primeste decat solide si san) care doarme toata noaptea fara nici o trezire?




Maria!

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna seara!

Am vazut pozele si filmuletul din parc. Fulgusorii sunt adorabili iar mamicile Alexa, un pupic si ptr tine , esti o scumpa.

Dankutza, iti doresc sa ne aduci numai vesti bune. Eu sunt sigura ca Pinky este doar putin mai comoda...dar si cand si-o da drumul...sa te tii.

Andre, si David mananca mai cu pofta borcanase decat daca ce ii pregatesc eu...ma gandeam ca fac eu ceva gresit.
In legatura cu buni si matusica....fara cuvinte. Draga de tine cat mai tragi.

Monis, am vazut ca intrebai de mine. multumesc ca nu ma uiti niciodata . David ne tine ocupati. Busileaza toata ziua, maraieturile sunt nelipsite. Mai sta viitoarea cumnata cu el dar in timpul asta gasesc ceva de facut, in general gatesc(de curatenie se ocupa ea )...si uite asa trece timpul...

Laurairina, tu ai desenat asa frumos peretele?! Esti foarte talentata...felicitari. De crosestat nu mai zic...iar rechinasa

Lavinia, ce frumos ca ati cumparat verighetele.
De abia astept sa vad poze de la nunta.

Diana, tie iti multumesc ptr sfaturile pe care i le-ai dat Ionelei ptr tratarea mamelonului muscat si infectat, m-au ajutat...ai avut perfecta dreptate...dupa 3 zile am fost ca noua. un brat de flori ptr tine
Ionela iti multumesc si tie ca mi-ai aratat postarea Dianei.

Ramonika, multa sanatate si sa ajungeti cat mai repede acasa.

Laura-andreea, cum mai este pisi tau? De cand ma tin sa te intreb: are legatura diabetul cu mancarica uscata? A mea nu accepta altceva...nimic. si piept de pui daca ii dau nu se atinge de el. Pot lasa mesa plina de bunatati ca nu are nicio treaba. Doar crontanele ei o atrag.

L-am vazut pe Bubu in filmulete...e super tare si pe Xoricel l-am vazut in poze...baiat mare si frumos.

sarbatoritilor de zilele trecute.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna la ceas de seara!

Hehee, Raluci!
Hai cu o fetita! Sau doua

Am vazut poze din parc, ce mi-au placut! Piticotii la taifas...mortali! Si pt frumoasa mami Alexa
Sper sa ne urnim si noi candva, cu ratbul caci in wk cand am masina urla tati ca il tradam.

Dozz

Andre, tarie multa!
Cu toate ca pb cu lasa sa guste si ..prajitura, nu am reusit nici eu sa o stopez! A gustat prajitura, frisca mai exact la socrii, nu am avut cum sa ajung la timp! Degeaba urli si explici ca nu mananca orice, nu ai cu cine.
Si asa este, prima aniversare ca mamica, este extraordinara!

A mea fatza a inceput cu nabadaile!
Cateva exemple:
S-a obisnuit sa vorbesc cu bunicii la telefon pe speaker cu telefonul la ea, doar ca inchide din joaca, asa ca nu i-l mai dau. Si incepe un scandal de nu ma mai aud pe mine!
Am tot incercat sa ii explic, degeaba, urla de ne stiu vecinii.
Plus ca daca ne plimbam prin casa si ne oprim sa o las la jucarii iar urlete, dar rele rau! Exemple incep sa fie zilnic mai multe!
Incerc sa fiu cat pot de calma si sa ii vorbesc pana intelege, sper sa functioneze!

Lauriciule, ma intrebai mai zilele trecute, intre timp am terminat si lucrul si bantui mai des pe net, la sf lunii cunun, deci de acum incep focurile :) Pt amatori de nasit: popa in constanta cere "numai" 800 ron!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Lyly, eu ma bag maine la un IOR. Sa vedem daca mai puteti voi.
Maine intru pe aici sa vad cum ramane, ce fete vin.

Mai care e faza cu chilotii lui tati de Chiara?
pt Andre sa nu mai fie suparata.

Fug sa culc una bucata zburlita.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

intrebare care cred ca ne roade pe multe:

are cineva copil alaptat (care nu primeste decat solide si san) care doarme toata noaptea fara nici o trezire?




Maria!

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)


eu una nu am auzit!
infiintam o asociatie? laptarese nedormite/zombie? suna naspa rau, dati cu propunerile

ieri a fost si a trecut...(onomastica la acrela, nu mai zic mai multe)
fata nu a mai facut febra deloc, dar nici dinte nu a spart!
Monis, ce serial??? Eu sunt la Eureka, e haios si ff relaxant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
Simina, scriu maine daca mai ajung prin IOR, pentru moment se pare ca nu...


Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e


Nici eu nu pot ajunge, ca am programat zi de smotru ,de calcat ,si de pus castraveti....( cand imi pun in cap sa fac treaba vreau sa fac de toate)

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
Simina, scriu maine daca mai ajung prin IOR, pentru moment se pare ca nu...


Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e


Nici eu nu pot ajunge, ca am programat zi de smotru ,de calcat ,si de pus castraveti....( cand imi pun in cap sa fac treaba vreau sa fac de toate)

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!




Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

intrebare care cred ca ne roade pe multe:

are cineva copil alaptat (care nu primeste decat solide si san) care doarme toata noaptea fara nici o trezire?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)


EU, glumesc!!!! In noptile bune ne trezim la 4 prima oara. In noptile normale la 12-1 si la 4-5. In noptile proaste....... are sens sa mai spun?!?!?


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali762000

Vreau sa va intreb ce le mai dati de mancare la prichindei ca eu in afara de celabra supa cu o gramada de zarzavaturi si cu carne de pui, ficat, peste , ou cu spanac nu stiu ce sa ii mai dau sau fac, asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine cu idei.
Va multumesc si va pe toate

ALI mama lui MIHAI



Cateva idei din meniul nostru
-ciorbita de perisore vita cu pui, sau doar pui (facute cu galbenus,putin orez si patrunjel)
-supa de galuste (doar cu galbenus)
-supa cu taitei
-ciorbita de pui (eu o fac ca pt noi, numai ca nu-i pun delikat si ou) cu sau fara smantana
-spanac, in diverse combinatii
-piept de pui la gratar cu piure de cartofi
-piure cu galbenus +/- branzica
-ficatei cu sos (ceapa calita cu putina apa) , cu mamaliga sau paine
-ficatei cu piure de cartofi

ar fi mai multe da nu mai zic, ca iar mi-o iau in freza de la fete

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput