Trombofilia o cauza a infertilitatii - 35 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Felix, cred ca meseria asta a fost salvarea mea- daca nu as fi fost tot timpul cu copiii, as fi facut nu stiu cate depresii pana acum, presata fiind tot timpul de intrebari de genul : "de ce nu faci un bebe?", "tu cand o sa faci un copil?" etc.

Brotacel, esti o scumpa! Ma bucur mult ca esti mai bine- ca sa te linistesti, du-te la eco, e cea mai sigura cale. Te inteleg perfect, si eu ma pipaiam toata ziua, mi se parea ca-mi dispar simptomele, si cand nu mai rezistam tensiunii, dadeam fuga la eco. Suna a obsesie, stiu, dar... marturisesc cu pocainta ca asa am procedat.

Anna, asa te vrem, luptatoare! Chiar daca o sa vrei sa iei o pauza, asta o sa-ti sporeasca forta!

Paula, ingerasul tau din ceruri o sa se intoarca sigur la voi. Ati suferit prea mult, ca sa nu fiti rasplatiti!

Pup toate mutantele si va doresc o seara placuta!

R. 16 + ?
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pricoapa spune:

buna seara fetelor.
ANNA imi pare nespus de rau, te inteleg perfect si eu am tot doua sarcini oprite in evolutie si sincera sa fiu tot nu stiu ce sa iti spun in aceste momente. Daca te ajuta cumva mai sunt cateva analize genetice - eu asta vreau sa fac acum- si anume FACTOR XIII si GENA PAI. Am inteles ca factorul XIII e responsabil cu placenta. Poate ar fi bine sa le faci si pe acestea ( la synevo si costa 540 RON ). Daca te pot ajuta cu ceva te rog sa imi scrii.
Va pup si seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

paula,am citit povestea voastra...am plans mult de tot,sunteti doi oameni puternici si Dumnezeu va aduce in viata voastra o rasplata minunata.



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

maine merg si eu la dr. uscatescu sa stabilim ce e de facut.
mai intalnesc pe cineva?
anna si paula si cele care ati trecut prin asemenea evenimente, cred ca sunteti de acord ca pierderile acestea le suportam cel mai greu.
timpul care trece nu vindeca ranile,
mai tarziu ne simtim doar mai singuri, si nu mai putin indurerati
aristica, stai in umbra ?


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Simonia, bafta maine! Iti tinem pumnii! Sa ne aduci vesti bune.

R. 16 + ?
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Pricoapa nu stiam de Factor XIII ca e responsabil cu placenta, in mod sigur eu am sa imi fac acea analiza. Multumesc
Samira
Simonia ai dreptate ... credeam ca cu trecerea timpului imi va fi mai usor ... insa nu ... mi-e mai greu si mai dor.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

felix, acuma ...ca "am crescut mare si m-am desteptat" gandesc si eu ca tine: de cele mai multe ori e mai bine sa ma bazez pe instinctele mele, pe analiza si rastalmacirea mea. eu le rumeg de 20 de ori pe toate partile, pt medic e...rutina
zi si mie ce ai googalit negativ despre capsulele din seminte de in in sarcina (am asa o lene azi, dupa plimbarea pe la maternitate)
aristica, imi place ca esti cuminte si ai grija de cvadrupletii mei preferati

anna_leah27

SARA_HS, ti-o iei pe cocoasa de mai vizitezi atata butoiu' cela!!!

brotacel83, usor de zis dar greu de facut: gandirea pozitiva ajuta mult. nu uita asta si nu lasa panica sa puna stapanire pe tine

fetile, va pup pe toate.
noutati despre HSG-ul de azi am scris aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=154528&REPLY_ID=6268713

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Buna dimineata,
fetelor, multumesc ca ma sustineti.
Cred ca anul viitor,mai pe la inceput o sa studiez mai intens problemele mele, pana atunci o sa mai uit putin si o sa ma simt mai bine, asa o sa fiu capabila sa gandesc la rece ce mai am de facut.
O sa incerc sa fac analize cat mai multe ca sa aflu daca mai e ceva, desi dr U a zis ca astea care le-am facut ajung si ca nu mai trebuie nimic, poate pentru linistea mea sufleteasca mai caut eu cateva pe care sa le fac, pana atunci o sa ma documentez si cu temele facute reiau lupta.
E tare dureros si nu pot sa dorm noaptea de groaza clipelor prin care am trecut, dar imi tot spun ca a trecut, ca viata merge inainte si ca intr-o zi o sa fie bine si la mine.
Va pup si fug acum ca am multe de facut, o zi cu soare

Mama unui ingeras din ceruri...
MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Neatza fetelor!
Sper sa avem o zi buna cu multe vesti bune!
Azi am fost si eu in vizita la dna dr U sa mai repet niste analize, sa vedem cum mai stam. Le-am dus si un pachet de rechizite, pe care l-au apreciat f tare. Au fost f amabile amandoua, si ea si asistenta, asa ca am inceput ziua cu dreptul.Dna doctor pleaca maine din tara si revine abia luni la spital, ca sa stiti...
Alla ma bucur pt trompele tale frumoase si libere, asa sa ramina Eu am un HSG facut exact acum un an, cu un rezultat f bun, oare o fi cazul sa mai repet curand asta? sper ca nu
Anna ai incredere si totul va fi bine
Ruxandrada ai o meserie ff frumoasa, si mie mi-ar fi placut sa lucrez cu copilasi, dar din pacate nu a fost sa fie.
Felixut pup burtica care maine va face 18 sapt fix.
Tamy
Denisa felicitari pentru vestile excelente de la dr. Mai ramine sa decizi cand te apuci de treaba si gata, vei fi gravidutza
Aristica f cumintica ai fost zilele astea, bravo
O zi excelenta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

la toate fetele!multumesc pentru sfaturi!

Mergi la inceput