Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *271*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Ola zuzici !

Offf , mai Laurici , ce rau imi pare ca reapari cu asa vesti proaste ...chiar m-am gandit la tine , parca am avut niste presimtiri ca s-a intamplat ceva , am intrat si pe Facebook sa vad daca ai acolo activitate recenta ...imi pare tare rau de tatal tau , condoleante . Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste aceasta grea pierdere !
Noi iti suntem alaturi , daca te putem ajuta cu ceva o vom face cu placere , numai sa ne zici !Doamne , si puii mici ce trebuie sa sufere , cred ca e ingrozitor sa-i vezi chinuiti de injectii...care-i treaba cu ASLO asta ? Cum ti-ai dat seama ca-i ceva in neregula? Va pup pe toti , sa treaca toate problemele ! Bafta multa lui Dimitrakis la scoala !

Rox , eu ti l-as recomanda cu incredere pe Dumbrava. Am fost la el cu Sara cand avea cateva luni si cei de la Gomoiu o gasisera cu defect septal atrial (, ce spaima am tras atunci !). Mi-a placut foarte mult de el , cat de serios a consultat-o si a sucit-o pe toate partile , i-a studiat inimioara la ecograf cam 30 min. si toata consultatia a durat aproape o ora . Eu am mers la Diagnosis si n-a fost greu sa obtin programare.

Grati , bravo pentru kg date jos . Si eu sunt in lupta apriga cu ele , am reusit sa scap in vara asta de 6 kg , dar mai am de dat destule ...si ma gandesc ca vine iarna si trebuie sa fiu foarte atenta sa nu pun innapoi la loc . Mult succes Ozanei in noul colectiv !

Tin pumnii lui Bibi si celorlalti clopotzei care de azi devin gradinari !



Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
POZE RECENTE


Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette


Si, fac si eu ca Ereena - nu dau pe-aici si cand dau vin cu intrebari si cerinte: stiti vre-un cardiplog pediatru bun? AM inteles ca Dumbrava este cunoscut dar se-ajunge greu; am o prietena al carei baietel l-a consultat un dr si i-a zis ca 'se-aude ceva, nu de operatie dar e suspect' - un idiot!




Doctorita Alina Ioana Anca de la Medicover e si ea cunoscuta, mie mi-a recomandat-o Kay de pe forum, mamica Soniei (fetita nascuta cu mari probleme cardiace acum 3 ani, operata in SUA etc, probabil stii si tu povestea). Noi o sa mergem la dr Anca chiar sapt urmatoare pt o eco la inima pt Sofi - asa ne-a recomandat dr audiolog, sa investigam si inima sa ne asiguram ca acolo nu e nimic. Si sper sa nu fie. Eu am facut azi programarea pentru peste o saptamana. Si de dr Dumbrava am auzit de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Laura_D, imi pare rau pt pierderea ta, condoleante si putere! Mai ales ca ai si puiutii bolnavi..ce infectie au luat de trebuie sa faca tocmai Moldamin? Of, sper sa se termine cat mai repede tratamentul, am auzit ca e foarte chinuitor

Oare Alina023 ce mai face? Mai stiti ceva? Oare isi face bagajele pt Canada :-) ?

Un inceput de an scolar bun si usor fratiorilor de clopotei care merg la scoala, dar si clopoteilor care incep azi gradinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, zuzici!

A inceput si gradinita!
Prima zi, spre surprinderea mea a fost f buna..Ioana s-a acomodat f usor..m ales ca-i plac copii si jucariile.
Vedem de maine ce va fi..


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Simona, Stancutza

De Dumbrava n-a mai dat prietena mea; de la Diagnosis i s-a spus ca nu se stie daca mai continua colaborarea cu ei.

O sa-i spun de Dr. Anca, ca sa aibe macar 2 opinii.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Laura_dimitris sincere condoleante!
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Buna, zuzici!

A inceput si gradinita!
Prima zi, spre surprinderea mea a fost f buna..Ioana s-a acomodat f usor..m ales ca-i plac copii si jucariile.
Vedem de maine ce va fi..


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!


Felicitari! Sa de D-zeu sa nu se lase cu apa la soricei!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Buna, zuzici!

A inceput si gradinita!
Prima zi, spre surprinderea mea a fost f buna..Ioana s-a acomodat f usor..m ales ca-i plac copii si jucariile.
Vedem de maine ce va fi..


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!


Felicitari! Sa de D-zeu sa nu se lase cu apa la soricei!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume


Merci!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

LauraD, condoleante draga mea! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Mi-am amintit exact durerea in stomac pe care am avut-o in acel moment...ii e mai bine acolo sus la Dumnezeu.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Am revenit si noi de la mare. A fost bine si cald. Apa calda. Dar in ultimele 2 zile s-a facut cam racoare si am fost in excursii la Nesebar si la Sozopol. Una peste alta a fost foarte bine si copiii s-u simtit excelent, insa am avut si o belea. Cred ca a dat un virus peste noi, ca am avut probleme cu burta toti, pe rand. A inceput Marc, au continuat prietenii nostri, apoi copiii lor cei mari, apoi eu. Sotul, Andrei si bebita mica a prietenilor au scapat. Eu am tras-o cel mai rau, mai ales ieri pe drum si azi noapte mi-a fost ingrozitor de rau.
Din cauza asta nu am dus azi copiii la gradi ca mi-a fost teama. Am zis sa vad primul kk bun la Marc si sa fiu sigura ca nu l-a atins si pe Andrei.
Incarc poze si revin.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput