Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

UAU, Codrina, ce papusica este Iris! .

Nu stiu ce ceai sa iti recomand;

Si Sabina e intr-o perioada de conversatie maxima cu tot ce prinde. Sta si mult mai mult in scaunul ei in masina de cand cu povestile; ieri o ora a discutat cu o jucarie.


Murica, noi variem: baie in cadita culcata cu baie in cadita in fundulet (o tin cu o mana), cu dus cu mami, cu dus in scaunelu' mult discutat aici.

Nicoleta, nu cred ca e o problema; in general, se sustin mai repede bebeii care dorm pe burta, care stau mult pe burta cand sunt treji. Eu zic sa ii dai un pic de timp si o sa se rezolve.


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns murica spune:

Codrina, eu pentru constipatie ii dau ceai de musetel mai concentrat vreo 2 zile, adica 2 plicuri la 250 ml apa. Ea mananca LP tranzit care ar trebui sa o mentina reglata la burtica, dar cum ea nu vrea laptele decat rece, poate de aia se mai constipa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui CodrinaA

La o luna si 4 zile, poza e neclara:
http://i346.photobucket.com/albums/p424/kodrina/Iris%20Andreea/2nd%20Month/DSC00656.jpg
In fundulet:
http://i346.photobucket.com/albums/p424/kodrina/Iris%20Andreea/5th%20Month/DSCN9617.jpg
http://i346.photobucket.com/albums/p424/kodrina/Iris%20Andreea/5th%20Month/DSCN9687.jpg
Si vreo 2 sa ma laud:
http://i346.photobucket.com/albums/p424/kodrina/Iris%20Andreea/Iris%20Portret/avatar1.jpg
http://i346.photobucket.com/albums/p424/kodrina/Iris%20Andreea/Iris%20Portret/16.jpg
Mamica de floricica, Iris 03.05.2010


Pupam fetita frumusica foc.
Ultimile pozici par a fi facute de un profesionist pt felul in care se vede prim-planul, si daca extind as putea sa banui ca sunt de la botez - felicitari pt mindrete de fata!
Felicitari si pentru cit de precoce se pare ca este minunea voastra.
Legat de dupa-amiaza intreaga dormita, hmm... imi dai voie sa cred ca e un vis frumos:)? Eu una nu sper.
Flacaul meu doarme in continuare ff bine pe carne de om (pe burta celui dispus sa il tina) si la 7340g la ultima cintarire, nu e chiar usor - si asta, cum am mai spus, in fragmente scurtute... din pacate!
Dar totusi, bafta voua:)!

Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui murica

Codrina, bebita ta are ochi negri? Eu sunt topita dupa ochi caprui-negri. E frumoasa foc.
Sotul meu are ochi albastri, eu caprui-verzi, mi-am dorit cu disperare un copil cu ochi inchisi, ca soacra mea, iar bebita mea se pare ca va avea ochii mei. Deci am invins albastrul.
Chiar, cand se va definitiva culoarea ochilor lor, stiti?

Murica, mami fericita de Evelyne-Maria (22 aprilie 2010)


Acum vreo luna avea Mateo un albastru superb in ochisori - toata lumea spunea ca asta e culoarea - acum se inverzesc, mie-mi plac in continuare, insa nu se stie cit sunt de definitivi.
Tare-as vrea sa stiu ca ramin deschisi, oricum:).
SI da, vreau sa aflu si eu cind se definitiveaza.

Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Revin pt seara asta cu inca o intrebare:
care-i stadiul evolutiei locale la vaccinul BCG la bebelusii vostri?
La Mateo procesul inflamator e in evolutie, are acum dimensiunea virfului degetului mic, sa spunem (nu am gasit acum comparatia mai potrivita, din pacate...), culoarea rosie-maronie si ma intreb daca nu ii da stari de agitatie, asa cum arata acum.
va pup si va urez noapte buna!

Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Eu sunt in butoiul cu melancolie, caci m-am apucat ieri sa citesc ceva mai mult despre ce ar putea avea puiul meu (diagnosticul nu e final fiind inca in urmarire de cum evolueaza lucrurile)si m-am umflat de plans, tot facandu-mi ganduri negre.
Asa grea e asteptarea.............

Azi e ziua mamei mele si a Sabinei-prlej cu care le urez LA MULTI ANI, SANATATE, COPII SI NEPOTI SANATOSI!

O zi frumoasa!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

www.italiaromania.com/public/admin_upload/alina-ionela/2010358108_la_multi_ani_0004.jpg" target="_blank">La multi ani Sabina!
La multi ani mama Nicoletei!




Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Buna dimineata,

va multumesc dragele mele. E o zi f speciala pentru mine, ma aflu in apartamentul unde au fost concepute bubulinele, unde acum un an mai devreme e drept am aflat ca sunt insarcinata, din intamplare am luat 2 teste si in nebunia mea am zis ca vreau gemene. Raspunsul lui Silviu a venit simplu: Esti nebuna, nu iti dai seama ce spui. Si uite azi suntem parintii fericiti a 3 minuni.

Nico La multi ani mamei tale. Sa fie sanatoasa.

sunt sigura ca bebe e sanatos si ca nu are nimic. Daca ingrijorarea vine din pricina faptului ca nu isi tine inca capul, nici ale mele nu si-l tina asa de bine. Eu am mai spus Alexandra la 6 luni nu statea inca in fund cand altii o faceau dar la 11 luni mergea. La 8 luni le-a facut pe toate o data. Nu te stresa inutil. Doctorii astia au asa un fel anume. Daca vrei ti-o recomand si pe pediatra mea, care f buna sa te duci cu bebe pana la ea sa iti spuna si ea parerea ei. Iti dau pe pM daca vrei.

Ekaterina mi-a facut cel mai frumos cadou, s-a pastrat pana azi a spus Mama. Bine, ca mi-am legat trompele, ca tura 3 tot fete ieseau cine stie triplete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Nicoleta am si eu niste prieteni al caror baietel si-a tinut capul mai tarziu,pe la 4 luni a mers cu el la doctor,le-au aratat cateva exercitii si problema a fost rezolvata fara mari batai de cap.Acum copilasul are un an jumatate,mege in picioare,e activ si perfect sanatos.
Daca problema e alta si nu vrei sa ne spui,noi suntem alaturi de tine oricum si eu personal,ma rog sa fie totul bine.



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Va intrebam de olita pentru ca mama spune ca eu de la un an nu am mai facut pe mine.Iar doctora de la tv era foarte inversunata parca ar fi o crima sa pui copilul pe oala mai devreme.
Mie nu mi se pare sa fiu o ciudata doar ca am fost receptiva sa invat sa-mi fac nevoile unde trebuie



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput