Miresele anului 2006 (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Oana da ce bine doarme noaptea Diana nici acuma nu pot sa zic ca doarme o noapte intreaga fara sa se trezeasca macar o data. Mai nou ma trezeste s-o invelesc
Bb Andrei va veni pe lume anul acesta, pe 28 ma interneaza pt analize de coagulare ( fiind pe clexane ) si cand imi da anestezistul ok-ul, voi fi operata pentru ca vechea cicatrice e tare subtire si la doctora ii frica sa ma mai tina pana in ianuarie, asa ca voi ciocni paharul de sampanie pe patul de spital Da ce mai conteaza, doar si Pastile tot acolo le-am petrecut
In rest suntem bine, Andrei are 3 kg, deci poate veni linistit pe lumea asta mare si rea

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 36+ cu Andrei



iuiiii ce putin mai este deja am emotii....
ce zice Diana? asteapta pe bb?

am o prietena a carei fetita vrea o "fratioara"


Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Daaa, Diana asteapta, imi tot pupa burtica si o mangaie
Acuma o sa vedem noi cum o sa fie cand ajungem acasa, saptamana viitoare trebuie sa-mi fac bagajul deja....ma ia cu emotii si pe mine

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 36+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana ma bucur ca totul e bine si doarme noaptea Matei. gata bradul?
Pai l-am trimis doar pe edi, caci Marco a avut serbarea si oricum el nu sta fara noi. De la anul se schimba placa...merg amandoi cate o sapt. la bunici...sa simtit si noi ca traim, nu de alta.
Kitzy uauuu...vine bb Andrei? doamne ajuta sa fie bine sanatos si tu la fel. asta conteaza cel mai mult. In plus poate e mai bine asa...prinzi si vechea lege a CIC-ului.
Chiar asa...de paste ai nascut, de rev. iar in spital, nascuta....iti place sa stai in spital de sarbatori.
Doamne ajuta sa fie bine, ma voi gandi la tine. sa ne dai de veste cum poti.

la toata lumea.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

n/am patit nimic doar ca nu am timp de net...
oricum am intrat sa va dau de baut...am mai imbatranit cu un an. trece timpul atat de repede.
am citit putin din urma si ma bucur sa vad ca sunteti sanatoase si voi si piticii...
si cred ca a inceput numaratoarea inversa. familia noastra se mareste curand asa ca iar avem de sarbatorit.
kitzy, nastere usoara

noi suntem bine. crina creste, a invatat atat de multe si sunt atat de mandra de ea. imediat dupa sarbatori incepem cresa si am mari emotii. sper sa se acomodeze ca nu mai e mult si incep munca.

maine facem ultimile cumparaturi si pregatiri ptr craciun. sper ca in casele voastre e liniste, iubire, miros de sarmale , colinde si emotii in asteptarea mosului. va pupam pe toateva uram un craciun minunat, plin de surprize si un an nou mai bun!


silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

La Multi Ani, fetelor! Sper ca ati avut un Craciun fericit si o trecere in Noul An lina si vesela!Va pup cu drag!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Din inima, sper sa aveti...
un 2011 asa cum vi-l doriti, numai cu lucruri bune, cu sanatate, fericire, bucurii si impliniri de tot felul. Si mult noroc! La multi ani!

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Buna fetelor,
Am intrat sa va spun ca a nascut Kitzy.Acum seara a venit pe lume bebe Andrei ,3200g si 52 cm.Amandoi sunt bine.



Am preluat de la Odisee... Se pare ca bebe Andrei a venit in seara asta pe lume.
Ralule, sa va traiasca si sa fie sanatos! Sa aiba o viata frumoasa si mult noroc! Sa fiti fericiti cu totii!
Si tie, refacere rapida!

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

LA MULTI ANI!
ce mai faceti voi? cum ati petrecut?
Silvia, Ana Maria, Botic ma bucur ca mai dati pe aici, macar in prag de sarbatori.
Kitzy refacere rapida si mult laptic! Sa va traiasca micul print!
Bine ai venit pe lume bb Andrei! sa cresti mare si cuminte!


Noi bine...de luni suntem acasa, in formatie completa. tare greu e pana ne obisnuim si ne intram in ritm.
A fost frumos la Alba, chiar pot spune ca noi adultii am avut concediu, plasand copiii la bunici.
aici sunt poze de la sarbatori:
http://www.dropshots.com/sarbatori2010#

profit ca doarme piticul ca sa mai fac cate ceva prin casa.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, macar din cand in cand...

La multi ani sarbatoritilor de zilele astea , atat pt zile de nastere, cat si pentru Sf Ion.

Sa fiti sanatosi cu totii, sa aveti multe bucurii si noroc!

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Bun venit ANDREI! KITZY felicitari!

IOANA am vazut poze frumoase

BOTIC
SILVIA
ANAMARIA


Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput