Aradence DC - (149) - Alaturi de Cristina Rubi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Acum am intrat si eu aici si am vazut ultimele vesti despre Cristina...e cumplit prin ce trece acum, insa din fericire nu e singura.

Cristina stiu ca e usor pentru noi sa-ti spunem sa lupti, fiindca noi nu simtim durerea fizica si sufleteasca prin care treci tu in aceste momente....insa cu toate astea si eu iti spun : lupta Cristina! Trebuie sa te faci bine ! Nu te lasa doborata de o amarata de ciuperca! Nu e amarata aia mai puternica decat tine si decat dragostea ta pentru familia ta! Nu e mai puternica decat dragostea familiei tale si a celor apropiati pentru tine si mai ales decat rugaciunile celor care te cunosc si sunt in aceste momente cu sufletul alaturi de tine!
Cristina suntem toate alaturi de tine in suferinta prin care treci! Cu gandul, cu sufletul, cu rugaciunile noastre, cu tot ce putem!
Te imbratisez cu mult drag!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Citesc despre Cristina si nu-mi vine sa cred prin ce poate trece un om de la o nenorocita de ciuperca.
Chiar daca nu o cunosc personal ea este in gandurile mele zilnic, si-mi doresc din toata inima sa se faca bine si fetele ei sa se bucure de mama lor.

Cristina, o imbaratisare stransa din partea mea, sa dea Dumnezeu ca acei medici care te trateaza sa aiba indrumarea LUI si tu sa nu-ti pierzi niciodata speranta.


Noi de maine mergem la gradi si poate se mai cuminteste si Ale ca s-a facut o obraznicatura. Avem si programare la Corciu, abia pe octombrie.
Astazi mergem la Expo sa vedem animalele si poate o plimbare cu poneiul.Vom admira si tractoarele chiar daca ea e pasionata de papusi mai mult

La noi la lucru au venit instiintarile celor care pleaca. Eu nu sunt pe lista dar colega mea de birou da si sunt foarte trista.

Duminica placuta va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Cristina sunt cu gandul alaturi de tine si ma rog la Dumnezeu sa te vindece si sa iti dea putere sa iti poti strange cat mai repede fetitele in brate.
Ioana e foarte fericita, a primit o gramada de cadouri frumoase. Azinoapte abia la 1 am putut da stingerea. A trebuit sa desfaca toate jucariile si sa le montam pe toate.
Stie cineva cu ce scot petele de marker? Bluzita noua ce a a avut-o pe ea e toata mazagalita. Vreau alte idei in afara de foarfca sau zeama de cutit . Am incercat detergent, spirt, sare de lamaie si nu a mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
Stie cineva cu ce scot petele de marker? Bluzita noua ce a a avut-o pe ea e toata mazagalita. Vreau alte idei in afara de foarfca sau zeama de cutit . Am incercat detergent, spirt, sare de lamaie si nu a mers.


Gabi, exact asa am patit si noi cu bluzita sambata seara. Am incercat cu vreo 3 feluri de solutii (si de la Amway) si nu a mers cu nimic. Ea si-a fact o liniuta numai, dar se vede urat, e chiar in fata. Asa rau mi-a parut si mie de bluzita aia, a imbracat-o pentru prima data.

Fetelor, mai scrieti incurajari pentru Cristina si eu le listez si o sun apoi pe soacra ei sa i le dau. Nu stiu cand pleaca, o sun dupa ce mai scrieti. O sa copiez mesajele voastre intr-un doc.word si apoi listez.

Aradencele alaturi de maria_rubi

Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Cristinuto, suntem alaturi de tine in fiecare zi! Sper ca incurajarile noastre sa iti dea forta sa treci cat mai repede peste aceasta incercare grea, sa te poti bucura in curand de papuselele tale scumpe! Pupici si capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Haideti fetelor, mai scrieti...
E ok daca le listez asa? Sper ca n-am uitat pe nimeni...
Nu listez inca, mai astept...


Cristina draga ma bucur ca ai scapat cu bine de operatie, care am inteles ca a fost foarte grea si complicata. Am aflat de la mama lui Adi ce greu a fost, dar bine ca-i doar ciperca asta si nu-i nimic malign. Ma bucur ca esti curajoasa si optimista. Sper ca a trecut ce-a fost mai greu. Iti doresc multa sanatate si refacere rapida. Sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine peste aceste zile critice, sa scapi de acest chin si sa ne revedem cu bine acasa.
Te asteptam acasa sanatoasa si plina de viata asa cum te stim.
Te pup , ma gandesc la tine si ma rog pentru tine in fiecare zi! - ALINA M.


Cris, te pup si te imbratisez cu drag, esti in gandurile si in rugaciunile mele. Vreau sa lupti cum ai luptat si pana acum pentru viata, sunt convinsa ca Doamne Doamne are planuri mari pentru tine. Suntem toate alaturi de tine si de la tine invatam sa pretuim viata. - FLAVIA.


Citesc despre Cristina si nu-mi vine sa cred prin ce poate trece un om de la o nenorocita de ciuperca.
Chiar daca nu o cunosc personal ea este in gandurile mele zilnic, si-mi doresc din toata inima sa se faca bine si fetele ei sa se bucure de mama lor.
Cristina, o imbaratisare stransa din partea mea, sa dea Dumnezeu ca acei medici care te trateaza sa aiba indrumarea LUI si tu sa nu-ti pierzi niciodata speranta. - DIANA 11

Cristina stiu ca e usor pentru noi sa-ti spunem sa lupti, fiindca noi nu simtim durerea fizica si sufleteasca prin care treci tu in aceste momente....insa cu toate astea si eu iti spun : lupta Cristina! Trebuie sa te faci bine ! Nu te lasa doborata de o amarata de ciuperca! Nu e amarata aia mai puternica decat tine si decat dragostea ta pentru familia ta! Nu e mai puternica decat dragostea familiei tale si a celor apropiati pentru tine si mai ales decat rugaciunile celor care te cunosc si sunt in aceste momente cu sufletul alaturi de tine!
Cristina suntem toate alaturi de tine in suferinta prin care treci! Cu gandul, cu sufletul, cu rugaciunile noastre, cu tot ce putem!
Te imbratisez cu mult drag!!! - IOANA (pufymic)


Cristina sunt cu gandul alaturi de tine si ma rog la Dumnezeu sa te vindece si sa iti dea putere sa iti poti strange cat mai repede fetitele in brate. – GABI (gabitzica).


Ma rog si eu pentru tine, Cristina si ma bucur ca esti optimista!Sper sa fi trecut greul, si sa te faci bine cat mai repede. Cat de fragila e si viata asta si cum ne mai plangem cateodata pentru tot felul de nimicuri... – NIKO


Eu una habar nu aveam....ieri ne-am intors de la turci...sunt efectiv socata …in fine nu am cuvinte. Sa ajute Dumnezeu sa ramana ca un vis urat si sa si scape de ciuperca asta definitiv....
cristina te pup si te imbratisez cu drag.... – ALINA.A


Cristinuto, suntem alaturi de tine in fiecare zi! Sper ca incurajarile noastre sa iti dea foarta sa treci cat mai repede peste aceasta incercare grea, sa te poti bucura in curand de papuselele tale scumpe! Pupici si capul sus! – ANCAPOLGAR.

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA e perfect asa.Uite si mesajul meu (sunt complet lipsita de inspiratie la ora asta ):

CRISTINA si eu ma gandesc tot timpul la tine,sper sa fi optimista in continuare,sa te recuperezi si sa te intorci cat mai repede acasa la printesele tale.Si la noi ca mi-ar placea sa bagam o mega-intalneala ca sa iti sarbatorim revenirea.Pupici!




MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Draga Cristina, sa-ti dea Dumnezeu tot atata putere si curaj ca si pana acuma in lupta cu ciuperca asta nenorocita si sa-ti strangi in brate cat mai repede printesele!Suntem alaturi de tine cu gandul si cu sufletul!
Nico&company

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Niko, Moni, am adaugat si mesajele voastre. Voi posta si aici listuta in varianta finala. Am vorbit cu soacra Cristinei si ma voi intalni cu ea pe la ora 17-18. Cine mai doreste sa scrie o incurajare pentru Cristina e binevenita.

Aradencele alaturi de maria_rubi


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Draga mea, ma bucur nespus de mult ca ideea mea de ati trimite mesajele de incurajare devine realitate! Stim ca nu te putem suna, nu putem lua in nici un fel legatura cu tine, asa ca mi-a venit geniala idee de a te incuraja prin intermediul acestor mesaje! Sa stii ca suntem alaturi de tine, de familia ta! Ne dorim nespus de mult sa te intorci cat se poate de repede alaturi de minunatele tale printese, de minunata ta familia!
Sa ramai optimista si cu incredere in Dumnezeu! Ai sa vezi ca toate au sa treaca!
Ne e dor de tine, de "nebunia" ta, de "zapaceala" ta...de tine, fata draga! Te pup cu drag!Claudelu

PS: ramane cum am stabilit ...dupa bem o visinata...pana picam sub masa...te pup draga mea,te pup cu mult drag si dor! Nu uita, capu sus!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Aradencele alaturi de maria_rubi

Impreuna pentru maria_rubi!



Mergi la inceput