Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Salutare!

Ne-am intors si noi din a doua tura de parc, ne-am giugiulit cu Maia de Haircut , s-au luat de manute, au incercat sa-si bage mainile in ochi etc... au fost tare simpatici... asa ca Oani, eu as fi mai pe faza cu nora ta, ca ma tem ca are un pretendent

In continuare bate vantul (ca politia ar zice sotul meu ), mai avem ceva interdictie referitor la scosul din casa pe astfel de vreme? Sper ca nu, doar suntem mari de-acuma...

Eu ii dau in fiecare dimineata la masa de fructe ori branza ori iaurt si apoi la pranz carne/ficat/galbenus (cate unul in fiecare zi). Deci da, eu combin branza cu carnea... sfatul doctorului! Acuma, eu zic ca mai bine ceva mai consistent decat sa ii umplu stomacul cu fructe chioare si dupa o ora sa cante de foame... nu?

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower


Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000


Citat:
citat din mesajul lui miremia

miki, alexutza ms ms!

avem si noi babetica gen husa, se baga pe maini si are un arici la spate, am luat-o din smyk.

lali smyk e in afi la etaj. E maaare si are multe lucruri ...haine, jucarii, biberoane, leagane.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg




chiar acum m-am inteles cu o prietena sa mergem diseara la AFI, asa ca voi trece negresit si pe acolo. Intre timp am trecut pe la un magazin de cartier (in Vitan la mine) si i-am luat lui Vrabiuta o vesta tare faina si vreo 2 body-uri cu maneca lunga. sunt tare incantata de noile achizitii. sa vedem ce spor o sa am diseara la AFI.

Lali de David luptatorul nostru




Explica si mie cum ajungi tu diseara in Afi? Care diseara?
Ca eu niciodata nu apuc sa ma duc in nici un magazin, pe motiv ca e bebe mic si nu pot sa il iau in Mall, iar cand ajung acasa stau cu el, ca mamaia sta toata ziua si o mai las sa se odihneasca. Eu ajung in magazine doar sambata, cand ma lasa sotul, adica cam o data pe luna, sau atunci cand chiulesc de la servici.
Tu il iei pe David in mall?
Si nu ii faci baie seara? Daca te duci in mall...cat stai, cand te intorci, cand faci baita....of, la mine e f complicata treaba asta cu plecat cu copilul de acasa, drept pt care nu plecam nicaieri cu el. El sta acasa cu mamaia si asta e.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita



Eu am fost cu Alexandra in moll de la 2 luni,nu am avut ce face trebuia sa merg tocmai la c-ta dupa banii pe medical si daca tot plateam masina sa merg pana acolo mergeam si luam si ce imi trebuia pt ea pampersi LP asa am facut in fiecare luna pana in iulie asa ca nu vad problemuta si legat de baita uite asta vara mi s-a intamplat sa ies la plimbarica si sa ma intalnesc cu cate cineva sa stam la un suc si ora ei de baita si annai este 20-20.30 si am ajuns acasa pe la 21-21.30 asa ca am sarit baita generala ca nu e foc odata la nu stiu cat timp si nu a fost bai.Un pic de curaj



de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Mai fetelor doar mie mi s-a intamplat asa?A venit cumnata cu aia mica,o scumpete a crescut si e o dolofana dar imi era asa teama sa o iau mi se pare asa micuta si firava...am uitat cum era Uca mea piticot doamne ce a mai crescut si ce nazdravana este.Apropo de luat bebeii cu noi ,pe 16 oct va trebui sa merg la botez si il fac seara de la ora 19 asa ca o voi lua cu mine ca nu am cu cine o lasa si voi sta vreo 2-3 ore si asta e.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

si buna ziua, no

baai, ce rvenire la . Alexutzza, decenuela, fetele de baza de prin perioada de . bravo

XELA, vzushi mesaju cu hainele englezesti?
AYANNA, ALEXUTTZA, pai asta am zis si io: ce e crud se congeleaza, ce e gatit se congeleaza doar o data...

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



am vazut sefa , ti-am zis ca esti o comoara la casa omului da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Salutare!

Ne-am intors si noi din a doua tura de parc, ne-am giugiulit cu Maia de Haircut , s-au luat de manute, au incercat sa-si bage mainile in ochi etc... au fost tare simpatici... asa ca Oani, eu as fi mai pe faza cu nora ta, ca ma tem ca are un pretendent

In continuare bate vantul (ca politia ar zice sotul meu ), mai avem ceva interdictie referitor la scosul din casa pe astfel de vreme? Sper ca nu, doar suntem mari de-acuma...

Eu ii dau in fiecare dimineata la masa de fructe ori branza ori iaurt si apoi la pranz carne/ficat/galbenus (cate unul in fiecare zi). Deci da, eu combin branza cu carnea... sfatul doctorului! Acuma, eu zic ca mai bine ceva mai consistent decat sa ii umplu stomacul cu fructe chioare si dupa o ora sa cante de foame... nu?

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


he he ce m-am mai distrat cu pisatul pastilelor esti de belea

eu evit vantul in general ca e purtator de crocobauri. am eu o limita a mea de max de 20 km/h, daca e mai mult nu-i scot din casa
cu frigul la mine merge pana la min -10 grade, in rest e OK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

BUBU felicitari ptr dintisor! La mai multi cat mai usor si fara batai de cap!

BF ...cam multe intrebari ...ar trebui sa mi le pun si eu? Eu de la inceput am refuzat sa ii fac un obicei lu Yannis din a-i face baie seara. Mi-am zis ca n-am ce face? Aud f multe cupluri care nu pot iesi la restaurant decat dupa 9 sau 10 ca treb sa faca baie copilului, sa-l puna la nani una alta...si mi-am zis ca deh noi mai iesim, mai plecam in weekenduri, mai mergem in Grecia, mai plecam in vacantza ori la ora X de baie pot fi in avion, la restaurant, la plimbare, la niste prieteni una alta, daca invatz copilu cu ceva strict ori ma tin ori mai bine nu-l invatz asa ca eu ii fac baie cand e murdar (imi propun sa ii fac zilnic dar uneori imi iese cam de 5-6 ori pe saptamana. De regula ii fac baie dupa caca daca suntem acasa. Noi ne-am adaptat la Yannis si incercam sa-l adaptam si pe el la noi, mergem cu el in vizite, afara, la restaurante, la cumparaturi, in malluri etc. bine , in afara de vacanta cand era in fiecare seara afara cu noi pe faleza, la magazine una alta de regula nu-l scoatem seara, dar daca se iveste ceva nu ne punem atatea probleme sa il scoatem... nu stiu mie asa mi s-a parut mai comod ptr toata lumea. Sper sa fie bine si ptr Yannis. Nu as vrea sa il obisnuiesc cu ceva ce stiu ca nu-i pot oferi every single day sau in fiecare moment cand ar avea nevoie

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:




ratusca, xela, BF, alexutzzza va multumesc pt explicatiile detaliate ref la tocuri. Dati-mi si mie va rog o idee unde as putea sa caut pantofi d-astia cu calapod bun. alexutzzza, sanatate multa bunicii tale!

ratusca, vezi ca borcanelul ala de care zici cu vitel, daca e de la hipp, are si branza in el, cica dietetica. Irina mi-a mancat jumate din el si pe urma a varsat si nu i-am mai dat. Mai astept cu branza...

MP

lorex, mersi pt linkuri, faine incaltari!

oani, ce bine ca-i place asa mult lui Luc la gradi! Esti si tu mai linistita asa. Spor la treaba!

micki foarte tare descrierea lui Kiti la masa! Nici a mea nu-i departe...

lali, esti sigura ca vrei cheful meu de munca? Apare cam o data la 6 ani, se pare... Io zic ca nu-i de bine. Copiii nostri da, sunt pe aceeasi masura, dar hai sa-i lasam sa se mai cunoasca... . Stiu ca aveam cam acelasi dpn, o fi fost dpn-ul slabanogilor... Nu se superi ca zic asa, da?

bubu, felicitari pt dintisor!

tomaca, cris.d, multumim pt capitol!

Va , noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Buna seara!
Am recuperat partial si pe sarite...Multumesc de incurajari, nu mai nominalizez ca poate sar pe cineva ca sunt obosita rau.
In rezumat...amandoi copii sunt muciosi, fac tratament simptomatic, cea mare primeste si un spray cu antibiotic pe nasuc, daca trec simptomele pana luni, mergem la gradi, daca nu mai stam acasa pana joi-vineri (sfat primit de la amandoi medicii)
Concediul a fost ok in ansamblu, ultimele zile au fost de cosmar.
Revin ca sunt solicitata la post...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le




ratusca, xela, BF, alexutzzza va multumesc pt explicatiile detaliate ref la tocuri. Dati-mi si mie va rog o idee unde as putea sa caut pantofi d-astia cu calapod bun. alexutzzza, sanatate multa bunicii tale!


de Isabela si Irina (februarie 2010)


Merci mult, strang toate urarile de sanatate si i le trimit pachet ca mi-e tare teama mie...offf brrrr. Ea e tare optimista, o bate pe mama la cap sa se duca sa ii caute cadru ca ea cum merge fara cadru cand iese din spital Doamne Ajuta! .

Pantofi...de regula cei buni sunt scumpi, eu, atunci cand cumpar, imi iau de la Geox, Aldo...niciodata in sezon!!! am luat pantofi de 390 RON de la Aldo cu 150 la sfarsitul sezonului . La Geox reducerile nu sunt chiar asa mari dar un 15% tot fac.

Intr-o perioada insa mi-am tot facut pe comanda ca mi-am gasit un atelier unde mi se potrivea f bine calapodul si era si mai ieftin, erau cam 160-180RON, ultima oara (acum 1 an juma) se scumpisera la 200, dar sunt din piele piele si lucrati ca lumea si iti poti alege tu exact ce culoare ii vrei si exact ce fel de piele, ce textura etc . Sunt pe undeva prin Cotroceni vis a vis de fostul sediu Interamerican http://www.pantofi-lux.ro/

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Lillo sanatate multa sa revii cu vesti bune.
Am trimis ceva pe mail care mie mi s-a parut interesant legat de diversificare si ingrijire in primul an de viata.
NB somn usor tuturor.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput