Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 112

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna dragele mele,

Nu am mai intrat de fff mult timp pe forum, nu am mai avut nici timp nici dispozitie sa scriu sau sa citesc, am incercat sa ma detasez cat am putut de mult, nu stiu cat de mult am reusit, insa am incercat.
Mada, mersi mult ca te ocupi de subiect, iti raman datoare .
Feli
Machusic, sunt binisor, nu grozav, insa incerc sa fiu mai bine.
Bella, felicitari din suflet pentru minunea voastra, nimic nu e intamplator, Dumnezeu lucreaza pe cai nebanuite.
Mirela, felicitari pentru baietei, acum am vazut ca esti gravidutza cu gemeni, bravo !
Tanoo, multumesc de intrebare, sunt binisor, tot aspiranta deocamdata.
Rocsy, condoleante, nu pot spune nimic ca sa-ti alin durerea, Dumnezeu sa te intareasca sa poti merge inainte, cu siguranta mama ta te vegheaza .
Iliraluca si Oana32, felicitari pentru fetite, sa va traiasca sanatoase si sa va bucurati de ele !
Monica, sa-ti traiasca printesele, cred ca te topesti privindu-le.
Geogi, Aditu, Rala, Elly si toate fetele mai vechi sau mai noi, va pup cu dor si sa ne auzim cu cele mai bune vesti !

Despre mine, sunt ff ocupata la serviciu, sunt tot aspiranta, am momente in care cad si momente in care uit de aceasta neimplinire, imi pierd speranta cateodata si incerc sa o regasesc si tot asa. Probabil ca vom apela si noi la un FIV anul viitor, pentru ca vad ca natural nu mai vrea deloc. Asta este, vom vedea.
Va pup si va imbratisez cu mult drag.

The best is yet to come !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

magdita pupici si de la noi 3

+21 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_32 spune:

Magdita
Te imbratisez mult!!
Esti mereu, si tu si mami Lali,in gandurile si rugaciunile mele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_72 spune:

Buna fetele
Vreau sa stiu si eu cum e la Tutunaru,am programare la el si e prima data cand merg la el.Am auzit ca e cam scump la vorba.Asa e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_32 spune:

Buna Nico!
Da, asa este, e cam scump la vorba dar nu asta e cem mai important lucru la un medic, nu?Fiecare dintre noi merge la el cu probleme mari de rezolvat si eu cred ca ceea ce conteaza este competenta si profesionalismul lui...plus experienta in infertilitate!
iti recomand sa mergi cu sufletul deschis si sa pui orice intrebare doresti pt ca nu va ramane fara raspuns...eu am avut 4 ani de experiente ciudate cu doctori super draguti si vorbareti...si nimic....in schimb, dupa o laparoscopie la Tutu, tratament pt endometrioza si monitorizari.....rezultatul e o Mariuca minunata care are 7 luni!!
Mergi cu incredere si optimism!Mie imi venea sa-i sarut mainile cand am ramas insarcinata...
Sa mai mentionez ca am facut 9 mii de km (Bacau-Bucuresti)vara trecuta??Nimic nu mai conteaza cand se termina cu bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellla77 spune:

Buna ziua dragi tutunici.Am incercat sa va pun 2 poze cu familia fericita pe care o formam de 2 luni.Promit sa revin si cu altele mai recente
Multa bafta celor care continua sa creada cu tarie ca va venii si ziua cind isi vor vedea visul cu ochii.Sincer si eu mai sper ca poate voi tine in burtica vreodata in pui de om.
Pupici



http://www.flickr.com/photos/53966537@N02/4996181383/in/photostream/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Bellla nu putem accesa site-ul. Te rugam mai spun odata care este acesta. Te pupam. Scrie si la sectiunea adoptie despre noua experienta de parinte, cum ati reusit, etc. La ce sector esti tu?

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capuccino spune:

Bellla, daca ai nascut in Elias cu Tutu poti sa-mi spui cateva cuvinte despre experienta pe care ai avut-o? Eu mai am o luna pana la nastere si am emotii mai ales ca nu am auzit prea multe cuvinte de lauda despre sectia lor de neonatologie. In plus sunt si putin stresata de faptul ca Tutu este foarte ocupat....altfel am mare incredere in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor cat costa o operatie prin laparoscopie(desfundare de trompe) la domnul Tutunaru?Daca stiti va rog sa-mi spuneti si mie.

Pe mine doctorita mea m-a trimis la Ciprian Cristescu la Giulesti, dar, eu nu am auzit de el.Voi ati auzit ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele,
Stiti cumva daca maine e zilele astea e dr T la cabinet? Merge cineva?
Eu sunt insarcinata in 10 sapt si am intentionat sa urmaresc sarcina la mine in oras, ca sa nu stau pe drumuri la Buc. Numai ca am ceva probleme de saptamana trecuta. Un hematom.
As merge maine pana la dr T sa vad el ce imi zice. Dar nu mai stiu deloc cum e cu consultatiile. De obicei era in fiecare zi dupa 12-13 la cabinet. Oare tot asa? Si preturile pt o consultatie cu eco?


8+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput