Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***248***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata

ilinca - prevenarul este vaccinul pneumoccocic - lupta īmpotriva bolilor pneumoccocice invazive, cum ar fi: meningita (infectia membranei care īnveleste creierul si sira spinarii), sepsisul sau bactoriemia (prezenta bacterilor īn sānge), otita medie (infectia urechii mijlocii) si pneumonia.
Aceste boli sunt cauzate de o bacterie denumita Streptococcus pneumoniae, iar acest vaccin contine sapte din cele mai frecvente tipuri de bacterii care sunt producatoare de bolile enuntate mai sus.
Vaccinurile inactive ajuta; sistemul imunitar sa produca anticorpi care sa lupte īmpotriva bolilor.
multuminta?

pisik - ooof, bietul gandacel; pupacim sa treaca repede

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:


Neatza!
Ilinca merci pt cafea!!! am nevoie ca m-am culcat pe la 1.30 si trezit la 7

Pisik, merci pt link... e singurul site unde am vazut de 90 cm...dar, cum ziceam ieri, nu stiu daca o sa pot face schimbarea ca patutul nostru este fix, nu i se poate scoate laterala si o sa-l dam unei viitoare mamici si n-as vrea sa-l dezmembrez...asa ca o sa-i iau peste vreo 3 luni alt pat si ...om mai vedea...
oricum multumesc mult de ajutor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

aaa, mi-am adus aminte
novusica - pentru tine nu am decat briose cu branza ca astea sunt specialitatea noastra acum, multumita?



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Protestul pentru reducerea indemnizatiei continua!

Dupa protestele ce au avut loc in fata Guvernului si Ministerului Muncii, unde cateva sute de mamici au luat atitudine impotriva reducerii indemnizatiei, multe dintre ele se intreaba ce vom face acum dupa ce Guvernul s-a aratat indiferent la apelurile si demonstratiile acestora.

In urma mai multor discutii pe forumuri si site-uri de socializare, precum si intalniri de discutii ale mamicilor, acestea au luat decizia de a continua protestele.

In acest sens singura optiune ramasa, este aceea de a ataca in instanta hotararea Guvernului Romaniei de a reduce indemnizatia acordata mamelor pentru cresterea copilului.

Asociatia M.A.M.E va invita sa semnati aceasta petitie si sa va alaturati acestui demers.
http://www.asociatiamame.com/index.php?option=com_petitions&view=petition&id=95&Itemid=214&lang=ro

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

salutare!

Cum se administreaza oscilococcinum, ca nu mai stiu si vreau sa-i dau lui Andrei sa nu ia raceala de la mine?


Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

salutare!

Cum se administreaza oscilococcinum, ca nu mai stiu si vreau sa-i dau lui Andrei sa nu ia raceala de la mine?


Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Il diluezi in aprox 100 ml de apa, si agiti bine.
La oamenii mari se pune sub limba.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

salutare!

Cum se administreaza oscilococcinum, ca nu mai stiu si vreau sa-i dau lui Andrei sa nu ia raceala de la mine?

eu i le dau direct in guritza.

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

eu il dizolv in vreo 2 ml de apa intr-un capacel de la biberon si apoi ii dau cu lingurita

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Merci, fetelor! eu nu stiu insa cand sa-l administrez, stiu ca era ceva cu dupa masa/ inainte de masa...nu-mi mai amintesclamuriti-ma si cu asta, va rog!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

cu jumatate de ora inainte de masa sau 2 h dupa masa


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput