Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (133)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

avem si noi un dintisor


Felicitari si la mai multi!!
Pe mine deja ma musca la greu cu dintisorul lui, e mic dar ascutit!!!
Sa vedem cum ma voi simti cand va avea 4 dintisori mici si ascutiti




Vei fi de 4 ori mai incantata!





Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... 8 zile pan'la


Uneori am senzatia ca il va detasa cu totul....se opreste din supt, il tine in coltul gurii si intoarce capul, adica trage....e mirific!!! Daca e treaz, il apuc cu mana libera de falcute si da drumul imediat, ii mai si zic ca nu e voie....dar seara cand adoarme nu mai pot face asta, ca se trezeste....si uite asa ma tot uit sa vad daca nu a ramas la el in gurita!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Mie mi-a tinut o prietena instructaj despre ce incaltaminte sa-i cumpar (ea are experienta de la baietzel) dupa sfat medic. Dar batea prea tare vantul la mare si nu s-a fixat prea tare pe creier.

Trebuie sa aiba in interior o chestie ca sa-i formeze zona de platfus. Tot am auzit de talonet, dar nu stiu daca asta este, l-am vazut n-am retinut insa numele. Incaltamintea trebuie data atunci cand incepe sa se miste, chiar si in jurul patului. Pana atunci, nu trebuie ceva deosebit. Daca incaltamintea nu este adecvata cand invata sa mearga, exista riscul sa invete sa calce spre interior cu efecte negative in timp.
Este un magazin in Unirii care are acest tip de incaltaminte dar evident, am uitat numele. AM sa sun sa-l aflu.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Subscriu la ce ai scris. In plus doc ortoped ne-a zis ca e f bine ca a prins perioada de vara cand a inceput sa se ridice in picioare, ca simte cu piciorul gol suprafata pe care merge. Si ca asta e mai bine.
Incaltamintea se numeste ortopedica. Si am inteles ca poate sa ajunga si la 5mil o pereche, desi nu ma vad dand atatia bani....pai atunci pantofii mei cat vor mai costa, daca ai lui costa deja 500lei!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Mie mi-a tinut o prietena instructaj despre ce incaltaminte sa-i cumpar (ea are experienta de la baietzel) dupa sfat medic. Dar batea prea tare vantul la mare si nu s-a fixat prea tare pe creier.

Trebuie sa aiba in interior o chestie ca sa-i formeze zona de platfus. Tot am auzit de talonet, dar nu stiu daca asta este, l-am vazut n-am retinut insa numele. Incaltamintea trebuie data atunci cand incepe sa se miste, chiar si in jurul patului. Pana atunci, nu trebuie ceva deosebit. Daca incaltamintea nu este adecvata cand invata sa mearga, exista riscul sa invete sa calce spre interior cu efecte negative in timp.
Este un magazin in Unirii care are acest tip de incaltaminte dar evident, am uitat numele. AM sa sun sa-l aflu.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



da, asa stiu si eu ca e tare importanta incaltamintea de cand incepe el sa se ridice si parca e bine sa fie si cu glezna parca sa-i tina mai bine piciorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Tomaca am gasit pe net cartea pt interpretarea desenelor imi poti spune de curiozitate cat a costat?are 224 pag?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

vreo 45 de ron. Conteaza mult sa o printezi cu culori.






varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan


atata costa si pe net,o sa o comand si eu.Ms mult

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

avem si noi un dintisor


sarbatoare mare la voi in familie. BRAVO!!! sa nu uiti sa notezi data asta. Noi avem 4 dintisori dar inca nu ma musca...inca e dragut cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

miki, alexutza ms ms!

avem si noi babetica gen husa, se baga pe maini si are un arici la spate, am luat-o din smyk.

lali smyk e in afi la etaj. E maaare si are multe lucruri ...haine, jucarii, biberoane, leagane.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


chiar acum m-am inteles cu o prietena sa mergem diseara la AFI, asa ca voi trece negresit si pe acolo. Intre timp am trecut pe la un magazin de cartier (in Vitan la mine) si i-am luat lui Vrabiuta o vesta tare faina si vreo 2 body-uri cu maneca lunga. sunt tare incantata de noile achizitii. sa vedem ce spor o sa am diseara la AFI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Tomaca am gasit pe net cartea pt interpretarea desenelor imi poti spune de curiozitate cat a costat?are 224 pag?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

asa de multe pagini???? mooammaaa ce de interpretari....






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

multumim fetelor!
chiar evyme oare cum o duce?????
danyela ce face printisorul arthur?
andrelina cum se dezvolta patriotul?
.....lista continua....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

haideti fetelor, cine se baga la un capitol nou? am ramas numa eu pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui miremia

miki, alexutza ms ms!

avem si noi babetica gen husa, se baga pe maini si are un arici la spate, am luat-o din smyk.

lali smyk e in afi la etaj. E maaare si are multe lucruri ...haine, jucarii, biberoane, leagane.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


chiar acum m-am inteles cu o prietena sa mergem diseara la AFI, asa ca voi trece negresit si pe acolo. Intre timp am trecut pe la un magazin de cartier (in Vitan la mine) si i-am luat lui Vrabiuta o vesta tare faina si vreo 2 body-uri cu maneca lunga. sunt tare incantata de noile achizitii. sa vedem ce spor o sa am diseara la AFI.

Lali de David luptatorul nostru


Explica si mie cum ajungi tu diseara in Afi? Care diseara?
Ca eu niciodata nu apuc sa ma duc in nici un magazin, pe motiv ca e bebe mic si nu pot sa il iau in Mall, iar cand ajung acasa stau cu el, ca mamaia sta toata ziua si o mai las sa se odihneasca. Eu ajung in magazine doar sambata, cand ma lasa sotul, adica cam o data pe luna, sau atunci cand chiulesc de la servici.
Tu il iei pe David in mall?
Si nu ii faci baie seara? Daca te duci in mall...cat stai, cand te intorci, cand faci baita....of, la mine e f complicata treaba asta cu plecat cu copilul de acasa, drept pt care nu plecam nicaieri cu el. El sta acasa cu mamaia si asta e.


Mergi la inceput