Prietene la bine si la greu - 50

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Lavi si eu ma bucur tare ca pot sa scriu din nou. Cand am citit ca aveti deja verighete mi s-a luminat fata
Ma rog si eu pentru Ruxi si Ramonika, sa se faca repede bine si sa nu stea mult in spital.
Monis eu stiu cel mai bine ca din cauza varsaturilor si a greturilor Ve fac cariile. Cu chiu cu vai reuseam sa ma spal pe dinti 1 data pe saptamana si atunci vomam de 3 ori macar. Zymaflor zici?? inca se mai recomanda?? Is curioasa daca o sa te decizi sa il administrezi, sa ne zici si noua!

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lylyana iar poti putin . Te-a rapus Alexul mergaret?

Ramo v-am dus dorul si tie si soricelului (si nu numai voua, multor fete... imi tot doresc sa strig catalogul si nu mai apuc...).
Ia zi ce faceti? unde v-ati plimbat? pe unde l-ai dus pe Soricel? Vad ca ti-ai reparat tasta aia belita . Sper ca sunteti bine, va pup tare

Lavi ma bucur pentru tine, hai ca deja e inca o veste buna. Sa va bucurati de ele si sa le purtati pentru totdeauna . Rares ce face?

Diana sa traiasca junioara . Ma bucur ca ai bagat un nasuc pe aici si ca ai incurajat-o pe Dana

Ionela multumim de vestile despre Ramonika dar mai bine nu le aveai (you know what I mean...). Sper sa iasa repede si din spital si din toata treaba asta cu boala. Da Doamne!
Foarte frumos i-ai scris Danei, foarte!

Smara eu cred ca ti-am mai sugerat 1 data (sau doar m-am gandit ) sa faci asa: congelezi 5 fructe si vezi peste 1 saptamana cum sunt. Asa cum sunt dupa 7 zile de stat la frig, tot asa vor fi si peste 70 de zile... Si faci experimente, pui intregi, sau jumatati, sau bucatele, cu / fara coaja etc... Spor

Andre tin pumnii stransi inca 9 zile pana scapi. Buni ce face, o mai bate gandul cu plecatul in RO?
Auzi, tu ai primit-o pe matusa-ta si esti ca in bancul cu porcul si cu garsoniera...
Hai pupam tare italiencele

Many spor la treaba si pup Vladutul sa te ajute nu sa te incurce



Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

sa ma bag si eu in seama: nu mai stiu cine intreba de piersici congelate..nu se pot congela fructe sau legume care au multa apa..pt ca atunci cad le dezgheti o s afie flescaite si lipicioase..nemancabile si scarboase



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard



RamoC,vroiam sa te intreb mai demult...te-ai supara daca te-as suna cateodata? Mi-e dor de tine si de postarile tale,si daca nu ai timp sa intri,poate am putea vorbi cateva minute la telefon...



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


daca o suni, te rog s-o intrebi si ce poti scrie din partea ei aici la noi, sa ne hlizim si noi putin . Si zi-i ca in ritmul asta, o sa-i expire contractul .


Ce face pisicutza?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

sa ma bag si eu in seama: nu mai stiu cine intreba de piersici congelate..nu se pot congela fructe sau legume care au multa apa..pt ca atunci cad le dezgheti o s afie flescaite si lipicioase..nemancabile si scarboase



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 31+ cu


auzi, piersici / nepiersici, mai esti saptamana viitoare in Bucuresti?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

da mai sunt dar vine sotul marti..deci luni daca e sa ne vedem vin cu placere sa va cunosc



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Nu vreau sa cobesc,dar de cand ia medicamentul nou(Nexium),pisicuta mea papa....cam 60 grame fructe si 100 de legume...dar fara joaca,fara pacaleala,de buna voie..... A rasarit soarele si pe strada diversificarii noastre...sper sa nu fie trecator!
Monis,multumesc de intrebare


Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Alexa daca poti veni luni in Herastrau, eu vin negresit sa te vad, de la 11 la 1 pot sa ajung, numai sa nu ploua sau sa ninga .

Lumi sper sa fie totul spre bine de acuma, tare imi doresc asta pentru voi

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

eu nu stiu bancul cu porcul si garsoniera!

Lumi draga, cum sa ma supar?? Am lipsit cam mult cu postarile de pe aici, din cauza ca am stat mult in butoi si ca am avut o gramada de treaba. Acum sper sa fiu mai activa, ca am ramas doar cu un copil. Ala mare s-a dus.
simina ma plangeam Vi eu pe aici cand am trecut la Nan 3 ca nu il bea soricelul. E mai gros si banuiesc ca e si gustul schimbat. Mie pedi mi-a zis sa raman tot la 2 pana la 1 an si atunci sa trecem direct la 1+. Acum incerc sa il dau jumi juma 2+3 si vad ca asa il bea, dar nu stiu daca e bine sa merg mult timp asa. Tu ai schimbat tetinele?
Cu sotul am ramas inca in relatii bune, am cedat si de data asta.Ieri a plecat deja si acum e tot pe avioane, inca. Deja ii duc dorul si m-am tot tinut eu mare si tare ca ne despartim, ca eu nu mai vreau asa, dar nu am fost in stare. love hurts...ca bine mai zicea ala!

monis, ne-am plimbarit si noi putin prin imprejurimi. Am fost la salina la Turda, unde nu am stiut la ce sa ma astept si a fost tare fain. (videoclipul ala lui dj sava&Raluka e filmat acolo)Ne-am dat si cu barcuta pe lacul din salina, soricelul a busilat la greu cu mainile prin sare fara sa para ca e deranjat de ceva. Apoi am fost la nasi la Gherla, la Cluj o zi, ca tot era in drum, la moasa la Timisoara vreo 2 zile si parca altfel a trecut vremea decat cand am stat in butoi.
Am pus si cateva pozici aici.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ramonika, multa santate sa va intoarceti repede acasa!

Lumi, de asta te-am si felicitat, m-am gandit ca poate n-ai vazut si sa nu pierzi premiul!

Cuscri, Ionela, Monis,

Simina, ptr candida sunt multe variante. Daca nu esti 100% convinsa ca e candida atunci merge ceva de genul Macmiror ovule 1/zi, 10 zile. Daca esti convinsa ca e candida sunt multe variante, varianta intravaginala: de ex Lomexin un ovul si gata, (vezi ca mie mi-a dat o reactie alergica de-am zis ca-mi intorc stii tu ce pe dos sa pot sa ma scarpin mai bine) sau Pimafucin ovule 1/zi 6 zile, sau oral, Fluconazol de 150 mg, un comprimat si gata. Sotul e bine sa ia si el un comprimat de fluconazol de 150 de mg si fara contact sexual pe durata tratamentului.

Pupilici. Noapte frumoasa sa aveti!


Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput