Prietene la bine si la greu - 50

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

lavi, felicitari pentru achizitionarea verighetelor. sa le purtati fericiti si sa fiti mandri de ele multi multi ani! Iar lucrurile bune sa curga rau(rau=apa curgatoare, ca fara diacritice...)

Diana, pai daca ne citesti din umbra inseamna ca nu ne-ai uitat

Andre, tare bine ar fi sa putem spune exact ce gandim in fiecare moment ... am trai 1000 de ani... ca matusa ta

Smara, nu e complicata treaba cu praji... sa-mi fac olecuta de curaj de scris si iti spun


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutareeeeee,
ne-a dus cineva dorul? nu-i bai de nu..., ca noi vi l-am dus si asta e tot ce conteaza. Am ratat multe luniversari, aniversari, onomastice, dar sper ca mai primit si acum gandurile noastre bune si multam de cinste, ca eu am apucat sa ma servesc din ea, dar nu am putut raspunde la timp. In ultima luna am fost tot o plimbare, iar acum o trag cu soricelul sa revina la programul de nani, ca l-am debusolat rau de tot.
Am citit vesti bune si ma bucur mai ales pentru Ana ca a scapat de ham , vesti mai putin bune si ma intristez pentru Pinky si Dankutza , dar si eu sper ca totul sa fie bine.


Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Teo de Diana delicioasa masa... dar mai ales fata
stiam eu ca trebuia sa-ti scriu ceva dupa ce am citit mesajul, dar de unde si atata memorie sa-mi amintesc ce

Miruna


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Sunt si eu pe aici si zic 2 vorbe din ce imi amintesc:

DANKUTZA asa cum ti-au spus toate fetele iti spun si eu: mai cere o parere, si nu te panica!

Andre cred ca n-as rezista cu asa o matusa in casa.
sa mai rezisti 9 zile

Ramona este septembrie!..a plecat sotul???? intre voi care mai este situatia??????

Di chiar ma gandeam la tine zilele astea, cand fimea era racita cobza, da am zis ca incep scolile/gradinitele n-ai tu timp de net sa-mi raspunzi mie

Stiu ca una din fete stia un tratament pt candida , scuzeee da nu mai stiu cine era. Poate imi spuneti si mie ce sa fac sa scap de usturimi/mancarimi chiar durere. De 3 zile ma confrunt cu aceste simtome
O sa ma duc si la ginecolog, da sincer ma oftic sa-i dau aluia 300lei acum pe criza asta

AAAAAA.......am descoperit ca am BABYSPA.RO chiar la 2 strazi de mine , unde au si clinica de KINETOTERAPIE(Dankutza)
Acum ma documentam la ei pe site, ma incanta ideea de balaceala cu fimea

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Tu Ramo, ce ma bucur sa te citesc! Te pup si mi-i dor de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Cateva cuvinte si despre noi
Am scapat de bubite, am scapat de mucei, am scapat ce somnul ala chinuit din cauza nasului infundat, DAR:

- a scapat si de suzeta, cat a avut mucei nu a folosit-o iar acum nu-i mai trebuie ........sa ma bucur/ sa nu ma bucur........deocamdata ma bucur
- si-a scimbat ritualul de nani, innainte se intindea langa mine , isi bea bibe si adormea imediat, acum trebuie sa o legan pe picioare pe putin 15 min
- a inceput sa bea lapte iar....azi de ex a baut 90 ml, putin da pt inceput este bine
- am ramas inca cu febra zilnica, da asta este de la dinti.Slava Domnului nu a facut mai mare de 38,3

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

"Neata!"

Pup fetele si fulgusorii , urez luniverstilor si ii doresc sanatate Ruxitei .
Azi doar atat pot

Noapte buna!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

[red] Teo & Miruna

hm, n-am apucat sa scriu nimic zilele astea, am alergat destul de mult, facand lucruri pe care nu am timp (si dispozitie) in mod normal. De exemplu am fost la dentist si am facut bilantul dupa sarcina si 10 luni ale copilului... am reparat 1 carie si mai am una, deci nu e f grav, cred ca alea se faceau oricum. Dar am aflat cu ocazia asta de la dintolog (care e un tip f mito la care merg de 8 ani si in care am mare incredere, dupa ce am trecut prin multe maini, care au facut care mai de care tampenii cu dintii mei) ca asta cu dantura care se strica in sarcina din cauza copilului e o prostie. Adica problemele pot aparea pentru ca sunt greturi si gravidele nu se mai spala f corect pe dinti (sau din cauza gingiilor inflamate) sau varsaturi / regurgitari care, cum stim, ataca dantura datorita continutului ridicat de acizi din stomac. So, aviz amatoarelor de bb2 . A, si cica noile anestezice nu interfereaza cu alaptatul . Despre asta nu stiu ce sa zic.
Pentru copil mi-a recomandat Zymaflour, dar nu stiu ce sa zic nici despre asta pentru ca se administreaza neintrerupt pana la 12-14 ani si in tot timpul asta nu trebuie folosita pasta de dinti cu fluor, pentru prevenirea aportului in exces...

Sper sa ajung sa mai scriu si eu cate ceva, maine seara pleaca ai mei si raman iar pe baricade cu Iulian.
Va pup pe toate

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

nora mea draga TEOmulti pupici si un brat de floricele de la Dominic.
Miruna

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Diana,datorita tie am aflat ca sunt pe lista castigatorilor,uitasem de concurs. Multumesc foarte frumos.
La multe lunite dragei Teo!
Te inteleg cu lipsa chefului de scris,trec si eu printro perioada asemanatoare....din pacate,multe fete iti simt lipsa

Dankutza,sunt alaturi de tine si cred ca veti trece si de acest "hop" curand. Mergeti la un neurolog,vezi ce diagnostic veti primi si sunt sigura ca Pinky va recupera ajutata de mamica ei iubitoare. Retardul psihic cred ca il are pediatra....

RamoC,vroiam sa te intreb mai demult...te-ai supara daca te-as suna cateodata? Mi-e dor de tine si de postarile tale,si daca nu ai timp sa intri,poate am putea vorbi cateva minute la telefon...



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput