Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

corinaica te-am trecut in lista asa, doar cu DPN si adaugam cand ne dai si celelalte date!
te asteptam cu mai multe detalii despre tine si BB tau!

imi pare rau pentru fetele cu probleme .....

astazi am avut si eu curajul sa mai fac o plimbare mai lunga asa, cam greu, mers incet, ma cam durea statele pe la final dar am reusit pana la urma
insa sunt constienta ca nu o sa mai fiu, in curand, in stare sa mai fac o asa plimbare ...
asta e, stam linistite ca doar suntem obisnuite

multumim fetelor cu experienta pentru sfaturi utile, pentru mine sunt foarte folositoare ca doar sunt la prima sarcina

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

M-am cam plictisit in casica, asa as iesi si eu putzin la aer!
Am facut si eu ceva comenzi pe Amazon. Imi pare rau ca nu am luat cele necesare mai devreme!

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Gata fetele m-am despatucinizat. M-am apucat si am si terminat de desamburit prunele.

Corina bine ai venit printre noi.

Alinusca eu nu am avut pb de constipatie cand luam fier si cand iau si acum. Bine eu la micu dejun manc numa fructe zilnic si sigur conteaza-e fibra si hidratare.

Apropo de fructe azi am gasit in pta ZMEURA..Va dati seama ca nu am rezistat-am luat cam un kil. Mi-am pus un castronel cu zahar la frigi si cand m-am sculat le-am ras. DIVIN!

Uaau Simo bine ai revenit. Ce grasuna ai felicitari! Si eu merg la dr nostru la eco 28 s luni!

sugubina 26+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Si eu am avut azi niste dureri oribile, cand am cobort din masina (veneam de la serviciu) am simtit ca mi se taie burtica jos. Si trebuia sa merg sa platesc lumina, asa ca n-aveam de ales. Sotul meu era cu masina la revizie, deci varianta cu el ca sprijin pica din start. Nu va povestesc cat am facut pana acasa, am zis ca ma asez jos pe marginea trotuarului si nu ma mai misc pana vine sotul meu acasa...

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

symo cate kg ai luat pana acum?? eu am luat aproape 10kg..si as manca intr-una...ma abtin cat pot de la dulciuri si produse care pot ingrasa..dar....

28+ cu
si ingeras in ceruri


Tot asa 9-10, dar de o saptamana zici ca-s sparta.

Symo 32+ Diana Nicole
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Gata fetele m-am despatucinizat. M-am apucat si am si terminat de desamburit prunele.

Corina bine ai venit printre noi.

Alinusca eu nu am avut pb de constipatie cand luam fier si cand iau si acum. Bine eu la micu dejun manc numa fructe zilnic si sigur conteaza-e fibra si hidratare.

Apropo de fructe azi am gasit in pta ZMEURA..Va dati seama ca nu am rezistat-am luat cam un kil. Mi-am pus un castronel cu zahar la frigi si cand m-am sculat le-am ras. DIVIN!

Uaau Simo bine ai revenit. Ce grasuna ai felicitari! Si eu merg la dr nostru la eco 28 s luni!

sugubina 26+ cu Puficele


Stiu ca mergi luni Doctorasu' era ok astazi, abia a revenit din vacanta.

Symo 32+ Diana Nicole
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Uaau sper sa fie in toane bune si la 19 can ma duc!
kiss

sugubina 26+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Multumesc pentru recomandarile cu fierul. La mine fierul este inca binisor peste limita minima si cu hemoglobina stau f bine insa e cam cu 50% mai mic decat in primul trimestru si cum vreau sa si alaptez in tandem am zis ca nu are ce sa strice.
Somn usor si fara prea multe treziri!


Mami de (28.10.2008) si bb2 s 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Bine v-am regasit!
Ratusca !
Am lipsit destul de mult ca m-am apucat de o gramada de activitati printre care dusul la servici,plimbari la tara in week end,bagajul de spital,muraturi....si mai am o groaza de facut.
Ca prin minune ma simt mult mai bine desi nu am facut nimic in mod special(nu mai m-am stresat atata),acum sper sa fie tot asa.Intentionez sa merg la serivici toata luna sept daca ma va ajuta Dzeu.Nu pot sa renunt....acasa m-as plictisi ingrozitror,plus ca e vorba si de bani.
Ecografii fac cam la 2 sapt,la ultima echo bebe avea 1570g(joia trecuta),totul era bine...Doamne ajuta pana la final...
Deja am mari emotii,n u mai am rabdare.
Va ,fara exceptie!


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Hello, dragele mele...
Am avut o zi groaznica, am facut accident, a intrat o dacie in mine(eram singura in masina). Sunt bine acum, au vrut sa ma interneze dar am refuzat. Repaus total, no spa si utrogestan... si in caz de ceva, sa chem salvarea. Inca sunt in stare de soc, am niste dureri in partea dreapta, dar astept sa treaca noaptea asta, sa vad cum ma simt.
Exista si o parte buna in tot raul asta, de la izbitura aia sau din soc(nu stiu exact), s-a intors copilul. Cand mi-a zis dr. ca e in pozitie craniana, i-am spus ca n-are cum... Dar asa era. Sper sa fie totul bine, incerc sa adorm si poate dimineata va fi totul ok.
Va pup.

Ana
31+s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput