Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Madalina, ufff...si eu am patit-o cu unghia, dar m-am tratat singura si mi-a trecut, fara sa mi-a scoata. M-a apucat p emine, aia care nu suport sa-mi fac pedichiura, sa-mi dau forma patrata la unghii, tocmai acum , cu burta ....si pt ca am lasat unghia mare, s-a incarnat. Ma durea, dar n-am dat importanta. aveam o oja inchisa si nu se vedea unghia. Pana intr-o zi, cd nu am mai putut de durere si am zis sa sterg oja si sa-mi tai putin unghia. si cd am pus mana a pocnit si a iesit puroi ...am stat asa, cu puroi, vreo 10 zile, dar mi-a trecut. Unghia era neagra, dar cine sa o vada sub oja
Cu nasterea le euroclinic. Nu stiu cum e acum, dar data trecuta nu am semnat nimic cu ei. M-am prezentat noaptea la recepitie, am spus a cui pacienta sunt si m-a vazut medicul de garda. Pt ca nu aveam dureri, dr a zis ca mai bine ma odihnesc si m-au cazat in rezerva. Asta se intampla luni noaptea spre marti. Marti la 12 am nascut si joi m-am externat. Pt ca am stat doar 2 nopti, mi-au scazut din factura pretul unei nopti (in jur de 570 lei), plus am avut reducere 15% ca am asigurare la ei. totul e trecut pe bon fiscal, tot, tot...fee-ul dr, epidurala, pansamente, toate chestiile. In general platesti cat zic ei pe site, dc nu sunt complicatii sau nu ceri tu cine stie ce investigatii, analize. Eu sambata merg la eco si vreau sa discut de cum se procedeaza acum, dc trebuie semnat ceva. Dar ce inseamna medic colaborator?

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 30+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

gabriella parjoale???? nu sunt bune..cresc colesterolul...
oare dexa sa influenteze asa mult??? si eu o sa fac 2 dexa peste 2 sapt

28+ cu
si ingeras in ceruri



imi fac de cap ianinte de "regim"

Gabriela
26 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Allexxia, multumim pentru noul capitol!
Gabriella, multi pupici!
Madalina, draga de tine prin ce-ai trecut! Eu n-as fi avut curajul tau, sincer... Bine ca au scos infectia, multi pupici, sa te faci bine rpd!
Ratusca, tot timpul imi faci pofte! Mai nou, ti se alatura si Miruna...
Bebele meu chiar e hiper activ, de la mama, pana la toate prietenele, mi-au spus ca ele nu au avut niciun bebe asa activ si ca pana la mine nici nu au vazut si nici nu au auzit... Al meu doarme cand dorm si eu... ATAT! Credeti-ma ca nu exagerez. De aia stau cateodata si ma intreb dc sunt normale miscarile astea... L-am intrebat si pe dr., sambata, daca e normal si a zambit/ras. La echo, burtica mea facea valuri, l-am prins in toate pozitiile posibile.
Restul burticilor s-au patunicizat?


Ana
30s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Fetelor am fost la prima sedinta si am cunoscut si invatatoarea. Pare a fi chiar in regula, tanara dar cu o experienta de 16 ani, comunicativa si noua in scoala ceea ce nu imi displace deloc. Acum m-am linistit, copilul va ramane la ea.

Eva e foarte frumos sa lucrezi in invatamant insa nu la noi in tara. Ceea ce spui tu imi este foaaaarte cunoscut dar din partea celalta. AM vazut pariniti care fac economii pentru cadouri si meditatii. E atat de trist cum copii ajung sa fie complexati pentru ca nu isi pot permite cadouri corespunzatoare... Din pacate profesoarele tinere sunt sapate de cele mai in varsta deja plictisite de profesie.

Vasari, Emanuel e la scoala. La noi nici cu gradinita nu a fost usor iar daca stai in Drumul Taberei e si mai greu ca e plin de copii.

Madalina, pansatul, daca ai un sot/alta persoana apropriata curajosi mai bine il faci acasa. Dr imi tragea de pansamant de simteam ca ma urc pe pereti, pana la urma am realizat ca mai bine il schimbam singura, desi imi era greu cu burtoiul. Trebuie intai varsata muuulta apa oxigenata sa se desprinda tifonul, apoi pui betadina sa dezinfectezi si dupa te mumifiezi cu comprese sterile si tifon. E bine daca ai scapat doar cu jumatate de unghie, esti mai norocoasa decat crezi . Durerea e maaaaare in primele 24 de ore apoi te lasa.

Ratusca . Aseara chiar ma gandeam ca nu ai aparut deloc si nu e normal

MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 30 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

hello

sugubina si burtica mea creste vazand cu ochii. cred ca daca era un sg bb eram deja in luna a9a.
poate ma pozez maine sa vedeti.

in rest...o bubulina a ajuns deja la coaste...si vai mama lor cred ca deja am vanatai ...

activitate la greu in burtica...

gaura din pat se adanceste din ce in ce...dar rezistam cu stoicism...si io si patul.

pup fetele

27+ viitoare mami de gemene
www.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">
Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Madalina, ufff...si eu am patit-o cu unghia, dar m-am tratat singura si mi-a trecut, fara sa mi-a scoata. M-a apucat p emine, aia care nu suport sa-mi fac pedichiura, sa-mi dau forma patrata la unghii, tocmai acum , cu burta ....si pt ca am lasat unghia mare, s-a incarnat. Ma durea, dar n-am dat importanta. aveam o oja inchisa si nu se vedea unghia. Pana intr-o zi, cd nu am mai putut de durere si am zis sa sterg oja si sa-mi tai putin unghia. si cd am pus mana a pocnit si a iesit puroi ...am stat asa, cu puroi, vreo 10 zile, dar mi-a trecut. Unghia era neagra, dar cine sa o vada sub oja
Cu nasterea le euroclinic. Nu stiu cum e acum, dar data trecuta nu am semnat nimic cu ei. M-am prezentat noaptea la recepitie, am spus a cui pacienta sunt si m-a vazut medicul de garda. Pt ca nu aveam dureri, dr a zis ca mai bine ma odihnesc si m-au cazat in rezerva. Asta se intampla luni noaptea spre marti. Marti la 12 am nascut si joi m-am externat. Pt ca am stat doar 2 nopti, mi-au scazut din factura pretul unei nopti (in jur de 570 lei), plus am avut reducere 15% ca am asigurare la ei. totul e trecut pe bon fiscal, tot, tot...fee-ul dr, epidurala, pansamente, toate chestiile. In general platesti cat zic ei pe site, dc nu sunt complicatii sau nu ceri tu cine stie ce investigatii, analize. Eu sambata merg la eco si vreau sa discut de cum se procedeaza acum, dc trebuie semnat ceva. Dar ce inseamna medic colaborator?
==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 30+
POZE CU PRINTESA
BEBE2


Vad ca avem experiente diverse la capitolul unghie incarnata!
Ma bucur ca tu ai trecut cu bine fara experienta chirurgiei!

Multumesc frumos de info! daca mai afli ceva da-ne si noua un share! Legat de medicul colaborator al Euroclinicului: medicul respectiv nu activeaza intens in spital, in sensul ca nu are program, dar face garzi in cadrul spitalului, probabil pt situatii de urgenta (pt cazurile internate medical si chirurgical, zic ei pe site), de genul un anumit medic nu poate veni la pacienta lui si dr poate fi chemat din lista lor de medici! In link-ul de mai jos, o sa iti dai seama care e medic colaborator, au un x pt program spital, insa nu au program saptamanal: http://www.spitaluleuroclinic.ro/page.php?id_articol=46&dep=26#null

Ratusca, Alexxia, Ana Ana, bucura-te de bebe activ,atat timp cat dr zice ca e bine, nu-ti face griji!

Gabriellamama, ai grija cu ce papi, daca trigliceridele sunt date peste cap, nu le rupe barometrul!

Madalina27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Uitasem...

Alexxia multumim pentru capitolul nou!

MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 30 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Ana nu vreau sa-ti fac pofta...
eu sunt si patucinizata si balenizata...nu-mi gasesc pozitie deloc..laptopul meu este si el invelit in pilota..sa nu-i fie frigut.. ma plictisesc de mor..

As vrea sa-mi cumpar o rochita tricotata sau un pulover mai lung, pe care sa le port cu colanti si cizmulite cu talpa joasa... oare unde imi gasesc pe net?? astept idei sau modele...

pupicii multi!!!

28+ cu
si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Miruna cum puteam eu sa dispar fara sa am scutire?!..si cand nasc imi iau laptopul cu mine in sala de travaliu ca sa va descriu prin ce trec...glumeam........ma bucur ca s-a rezolvat cu Emanuel.



28+ cu
si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

vmadelain saracuta prin ce a trebuit sa treci ...
pupam fata sa treaca durerea

27+ viitoare mami de gemene
www.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">
Forever,Michael

Mergi la inceput