Gasca de Constanta ***123***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Buna dimi, minunatelorrrrr!!!!!!!!

Multumesc pentru incurajari. Sa fiu sincera pentru ca v-am citit m-am prezentat la bio unde am luat 7.30(ooooooo mare nota ptr mine), dar la mate am cazut cu brio. Nu fac atac la toti profesorii dar am ceva de comentat. De ce vi sa iei bani ca aduci rezolvarile daca nu te tii de cuvant? Ne- adus intradevar doua rezolvari care reprezentau doua subpuncte de la un exercitiu. Majoritatea din clasa erau deastia purii rau care au nevoie de diploma pentru job. Putea sa tina cont. Asa ca ma voi prezenta si la anul.

La intrebarea ce-ai facut in ultimii doi ani?, raspund AM DAT BAC!!!!

Cat despre Potarnichea, zacuscrareala este sub acoperire, ca anul asta in afara de copt cateva vinete si ardei capia si pusi separat in congelator nu am de gand sa fac nimic. Nici macar zarzavatul ala de ciorbe, nimic nimic. Iar explicatia ar fi:
zacuscrareala=intalnire cu gasca, beut cola facut gratar bengos.

Azi sunt de noapte sper sa nu stau pana dimineata.

Taniaaaa, ai ajuns acasica? Mai pleaca omul dar mai si revine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Am informatii noi: venit una bucata famile calatoare de pe multe meleaguri.

Vreau sa mananc branza de la babushk cu rosii si vreau si mere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Prezenta si mult mai bine(refacuta)!
Va pup pe toate si va multumesc pentru sustinere! Mai am 2 zile de antibiotic si scap. Sanatate va doresc si voua!! E mai scumpa decat toate, iar pe criza asta chiar se simte si o gripa la buget, vorba Danei, ne putem lua alte lucruri utile cu valoarea a 2-3 pastile.

Azi spal, caci vin sarbatori religioase si ne conformam....

Intreb si eu catre Vladis, Dadi, Adinutza, Andata, ...dar nu numai, si pe voi celelalte:
Cum va descurcati dimineatza cu pregatirea scolarului? Suntem in adaptari saptamana asta, iar Ana e si e trezita si ne incurca. E numai dupa mine si nu pot sa ma ocup de Alexia, ma refer sa stau de vb cu ea, nu zic s-o imbrac ca e fata mare. Tati al nostru se pregateste si el de servici si mai pasam "micul stress" de la unul la altul, dar e prb mare si asa ca Ana o vrea doar pe mami. Pai ce ma fac eu de luni incolo? Care ati trecut prin asa momente sau ati auzit?

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Am plecat la tara. Va pup. Daca reusesc ,mai intru de acolo,dar merge cu viteza luminii stinse netul acolo. Va puup.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Lali, drum bun si sa ne aduci gulii!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamsadamy

Buna dimi, minunatelorrrrr!!!!!!!!
dar la mate am cazut cu brio.


deci dana te am de clienta la mate?
incepi din octombrie si pana la anu....recuperam 4 ani ca fat frumos: faci intr-un an cat altii in 4!

revin ca e scandal in casa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

ahaaa...pe Vladis am uitat-o la strigare!!!! e la munte, asha am citit cateva pagini mai inainte, intr-o plimbare romantica cu sotzul....odihna shi distractzie placuta !

Crixia- ce sarbatori religioase vin si cand?..8 sept-Sf. Maria Mica, mai sunt shi altele????
itzi spun din experientza mea de asta primavara, cand Nana se ducea la gradi shi Tibi statea acasa...faceam asha: dimineatza intre 7,30-8,00 o extrageam pe Nana dormind din patul lor comun (ei dorm in camera ei, el e chiriash, are camera lui-dar vrea cu Nana ca "are detene", adik are televizor in camera si dvd) o duceam la mine in dormitor, unde mai dormita cca 10-15 minute, timp in care o dezbracam de pijama shi incepeam ambalatul de gradi, ii dadeam laptele de dimi si apoi sotz pleca cu ea...Tibi dormea dus pana la 9-10
dupa amiaza la 16 mergeam amandoi s-o luam pe surioara lui de la gradi si cu gandul la gustarea de ora 17 data de gradi (mai mult el o manca..aaa si un pahar de apa de la fantana-fiecare clasa e dotata cu un dozator. Intre timp fericire maxima ca e singur acasa, cu mami, plus ca zilnic ieseam cu el la pranz!!!

eu sunt curioasa cum voi face cu trezirea de saptamana viitoare - incep amandoi gradi, grupe diferite (gradi e mare, are 2 corpuri)...in fine, vad eu

Printzeso- te pui cu burta pe carte shi data viitoare il iei!!!la ce materii te examineaza, poate ajut shi eu- limba shi literatura romana, istorie, latina shi shtiintze sociale- la astea ma pricep...cu mate te rezolvi cu Jone! oricum, si nu fii trista!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Lali, drum bun si sa ne aduci gulii!



da, da...drum bun, distractzie frumoasa si neaparat cateva gulii pentru Gashca!!!
unde e satul asta...poate itzi facem o vizita de protocol-de luni incolo!


Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

toate miss=urile fara discriminare!
Am ratat vreo 4 zile de citit DC(revin cu comentarii dupa ce citesc)si intre timp ,, am aterizat,, si pe la tara la bunici, sa recuperam odorul . Ne=am facut ,,veacul,, si p'acolo vreo 4 zile.

Sunt inca in faza de reacomodare.....nimic nu suporta comparatie pentru ca (remarca cuiva astazi)...nu poti face comparatie intre 2 lumi complet diferite....pana nu vezi....nu crezi!.....dezvoltam cand ne vedem

<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>
NOI!,2006-2009,2004-2006



Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan
Bazar Bogdan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

prezent, io miss romantica, numa' ca fuseram romantici in 4 la predeal http://www.vila-smaranda.ro/ fuse bine, daca tinea si vremea mai mult cu noi era si mai bine, am avut haine groase, dar nu prea am putut face trasee pe munte din cauza ploii si a pustietatii de pe munte. o sa revin cu poze.

am citit pe diagonala....


dadi, bine ati revenit sanatosi si in formatie completa

crixia, sanatate maxima raman datoare cu info despre scoala; si eu spal intr-una de cand am venit, parca nu se mai termina, acu' am mai bagat o tura ca maine sarbatorim iarasi.

lulu si dana, distractie frumoasa la munte!

La Multi Ani intarziati pt domnisoarele Mariuca si Alisia

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput