**Capsunele de mai-iunie2007(125)BUN VENIT, DARIO!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Betty ce printese dragute ai tu acolo!

Alina-Mirela 40+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Idei pentru mobila, inclusiv pentru camere de copii http://www.colombinicasa.com/index.php?lang=gb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Betty, dupa ce povestesti tu, orice mama de fata si-ar mai dori o fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Chiquitita ma intrebasei de micul dejun. Andrei mananca la gradi si dimineata. Cred ca asa e la toate gradinitele cu program prelungit. Dar pentru a fi sigura intreaba acolo. Pentru noi e bine ca ia micul dejun acolo, daca ar trebui sa-i dau sa manance acasa cred ca am ajunge pe la pranz la gradi. Chiar, cat dureaza la capsunei mesele? Pe mine ma dispera Andrei cat de mult poate sa stea la masa.

Betty frumoase povestile cu printese. Vreau si eu!

Azi povesteam cu Andrei despre finutul nostru care urmeaza sa aiba un fratior. Si Andrei zice "eu ti-am spus de mult ca mai vreau si eu un fratior!" Si eu mai mult in gluma il intreb ce o sa facem daca iese fetita. S-a pus pe plans ca el nu vrea surioara si a zis s-o lasam la spital daca e fata.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Betty, la magazinul Carpeta au covoare f frumoase pt copii. Eu vreau sa ma duc in seara asta caci mi-a placut unul de pe site, cu masinute. Vezi carpeta . ro categ Kids.
Alma,asteptam pozele.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare plantatie!

Sa dau si eu raportul de prima zi de gradi (ca pana la urma de nevoie am inscris-o si noi pe Amélie la gradi...si chiar am avut noroc sa mai primim loc - tarziu si pe langa terminele de inscrieri - la gradi de langa scoala celui mare).
S-a sculat extrem de greu (a avut si o noapte mai ciudata, ca pana la urma a aterizat in pat la noi, parintii) si a fost tare maraita si sclifosita (de abia a mancat, n-a vrut sa faca pipi, etc..) si deja ma asteptam la mult urlet la gradi. Insa, surpriza, ajunsa la copii s-a inviorat. Si-a luat in primire cuiul ptr. haine - are ca semn o papusica - , prosopelul la baie, s-a imprietenit cu educatoarele (unele de abia iesite din scoala, sper sa fie mai fresh si mai dornice de munca) si mi-a spus "pa" fara probleme. Cica a fost cuminte, a repetat dupa educatoare cantecelele (intelege germana, dar nu prea vorbeste) ... cand am luat-o (la 10 azi, maine la 11, dupa care intram la program normal) era vesela, papa la masa.
Sunt multumita! Nici frate-su nu mi-a facut probleme la gradi, dar la ea ma asteptam, o vedeam mai mamoasa, mai dependenta de mine. Se pare ca m-am inselat ... si sunt tare melancolica sa-mi vad si puiul cel mic copil de gradi. Trece timpul asta ...

Betty, vazut frumoasele mici si super mobila. Mi-a placut! Sa le stapaniti sanatosi. Si la voi e asa ordine ... de invidiat!
Am rearanjat si noi camera copiilor (cu inceperea scolii s-a schimbat si mobilierul evident) si am facut repede poze cat nu erau ei acasa ... acum deja a dat bomba, fac seara curat si nici nu se vede ... e teroare.

Vazut si o Livia mare si frumoasa!

Alynta, mai e putin! Nastere usoara!

Ref. la fetite: Eu am din ambii si pot spune ca toata cochetaria e inascuta. A mea a crescut pana tarziu doar cu jucarii de baiat, cum prindea o papusa cum devenea o mamic mica si grijulie. N-a invatat-o nimeni, e instinctul. Frate-su i-a aratat doar cum se busesc masinile si cum se construieste cu lego, cu masinile a inteles, cu construitul mai putin. Ca bb nu a avut rochite ca mi se par nepractice ptr. copii asa mici ... acum e moarta dupa ele si doar asa s-ar imbraca. Eu nu-s cocheta, fi-mea da. Ieri a primit de la tata-su o gentuta, a strans-o in brate si a pupat-o de numai, azi ne-am plimbat cu ea prin oras si era tare mandra ca ii lauda toata lumea gentuta :D ...
Asta asa ca sesizare ... :)

Sanatate capsunei!

PS: Mami de Ana, nu-mi fac nici pic de problema ... doar ma amuz de mine cand mai inventez un cuvant nou :p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Am uitat:

Nu stiu cum e in tara, dar aici e musai sa notezi numele copilului pe totul al lui ... si e necesar. Cu nume cu tot au disparut pantofiorii de casa a lu' fi-miu ... na, erau cu Spiderman si au placut cred.
Deci, se ia un marker permanent/din acela de folie si CD-uri, subtire si se scrie pe eticheta numele sau initiale de nu-i loc. Nu dispare la spalat, nu se vede urat.
Eu asa am scris pe tot, de la cana cu printese pana la pantofii de strada. Si chiar m-a laudat educatoare ... i-am explicat ca am experienta. ;)

Madaiulia, fi-miu a sustinut tare ca el vrea bb, nu conteaza de-i baiat sau fata ... asta pana prin luna a 8-a, dupa care vroia doar baiat. A fost teroare, nu tinea nimic, mi-a spus si ceva de genul: o dam inapoi de-i fata. Cand a venit sor-sa a fost tare necajit, suparat si plangacios, ca el nu o vrea ... pana cand a venit la maternitate sa o vada si sor-sa i-a dat cadoul pe care i l-a adus ... sa intelegi, l-a avut cu ea in burta mea, el ii daduse comanda dinainte. ... De abia acum se intreaba cum a incaput ditamai cutia in burta mea si e tare nedumerit ... dar a tinut, l-a cumparat Amélie intr-o miscare :)
Asta asa, daca ai nevoie cumva ...

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Liv, multumesc, dar azi a cumparat sotul covor, nu de copii, ca nu am vrut sa pun perdea si covor de copii, ca toate-s roz de fetite si o tot aud pe Andreea mea care spunea 'tie nu-ti place culoarea roz' .

Irinusha, e ordine ca abia era montata mobila si fetele nu erau inca mutate in camera, acum parca a explodat bomba, eu le strang seara, ziua mai putin, cand chiar nu am pe unde calca. Le strang din restul casei ca m-am saturat sa vad jucarii peste tot, mai ales in bucatarie. Ma bucur ca s-a adaptat bine Amelie. Ai copii mari de acuma. Asa cred si eu cu cochetaria, ma mir de Andreea ca eu nu prea sunt, e fix cum ai descris, pana la 3 ani nu a pus mana pe papusi, acum in schimb ii trebuie. Numai cu rochie, fustita merge si la gradi, o schimb acolo ca e prea frig dimineata de fustita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

betty superbe fetele
An@ mai mult pentru tine am intrat ca am vazut mesajul tau zilele trecute.Uite noi am facut etichetele pe etichetexpress .ro si sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Irinusha multumesc! Eu chiar ma gandeam ca fetita va fi baietoasa avandu-i pe frati in prejma! Dar din cate zici tu ma face sa sper ca nu! Ideia e ca m-a "schimbat" si pe mine in sarcina! Am fost "mai altfel": plangacioasa, sensibila, am facut multe cumparaturi- si pentru mine(de obicei le sar), m-am aranjat mai mult decat o faceam! Astept sa vad ce si cum!
Felicitari fetitei!

Alina-Mirela 40+3Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput