Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (446)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Ia cafele neamule
Incep sa-mi aduc aminte incet incet vorbe batranesti gen "luni dimineata nici iarba nu creste" Mare adevar!
Ce mi-a placut la Mogosoaia (in poze) Spre rusinea mea de bucuresteanca nu cred ca am fot vreodata acolo ! Am trecut pe lista!
Vacanta placuta Naty, Bubu! Vreme buna si odihna la maxim! Am incercat sa numar vacantele lu' Bubu si-mi dau mult peste maximul admis Ciuda si invidia soro, nu ma bagati in seama
Si inca o data multa bafta prospetilor gradinari si scolarilor!
Ziceti-mi sa ma duc "in treaba mea" ca nu ma mai dezlipesc, imi iau la revedere de o juma de ora
Ieri am vrut sa editez mesajul si n-am mai putut asa ca au ramas in capitolul vechi niste analfabetisme Scuzati va rog, de la vremea asta, facu neuronul meu reomantism
Pa! Si hai, mai serviti si ceai si un iaurtel !


Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

buna 'neata

mimo servesc niste cafele de la tine, o zi frumoasa la munca.
is chiauna, Daci a dormit bine nu a mai vomat si eu bineinteles ca am dormit asa cu o ureche treaza.

Naty nu mi-am propus sa o fortez sa manance nimic. si eu zic la fel no sa moara daca nu mananca o zi. macar sa se odihneasca stomacul si toate cele, ca apoi recupereaza ea. ideea e ca Daci imi i-a hidrasecul destul de bine si i-am luat si niste saruri de hidratare...sper sa o scoatem la capat in 2-3 zile. oricum o tin acasa nu o duc la gradi, nu de alta dar acolo le mai da: sunca de pui, pateu si alte minuni, chiar daca doar cate o feliuta tot mi-e frica

_
Siluan trebuie sa traiasca!http://bebesiluan.wordpress.com/ banii nu aduc fericirea, insa cativa banuti pot aduce fericire parintilor si 5 minute in viata acestui bebelus

Claudia+24 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:



Claudia,refacere rapida,Dacianei!

Nati,distractie placuta! Se anunta si vreme buna!

Mimo,ma induci in eroare cu semnatura ta-Teo implineste 17 ani? Nu 18??

Tin pumnii stransi pt.toate mamicile de gradinari si scolarei-o sa fie bine!!

muuulti pt.Simo si BB Siluan!

..si pentru intreaga craca

Siluan trebuie sa traiasca!!



Mamica lui Mihai si cu Maria Sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Olga,sunteti bine? Ti-am trimis SMS si lipsa raspunsului,ma ingrijoreaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

'Neata!

Copilul nu a plans deloc azi dimineata la gradi. Ma gandeam ca dupa o luna de pauza, incepem iar cu plansete si tregedii in 3 acte. Dar nu, nici pomeneala! Acum stau cu ceva emotii ca am dus-o fara pampers. Are schimburi, Miss e instruita bine, copilul la fel, sa vedem.

Ma duc sa iau o cafea de la Mimo



Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:





Dupa foarte mult , acum zic
si de 1000 de ori Aleluia

Asa ca... sa curga sampania!!!!!

prietenii stiu de ce (nu, nu e vorba de II - inca)


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Zoze, , scuze! Am vrut sa iti raspund mai pe larg intr-un PM, dar nu am avut cand. O fac azi, dupa pranz !

Kya, o scumpa Zanutza! Mrumusica lau pozica cu voi pe scari, cu tine cu fata in palme ! Felicitari, sa fie intr-un ceas bun !!! Astept beutura si pentru cealalta veste buna

Nico, Ramo, Kya, sa aveti o zi usoara si voi si picii .

Eu o suspectez pe Sof de o infectie urinara. A facut febra joi si vineri, sambata si duminica de dimineata a marait la ultimele picaturi de pishu ( ieri cu lacrimi serioase ). Si cand am aflat si m-am hotarat ce sa fac ( Tuchi imi fu de mare mare folos saru'mana inca o data! Nici nu te-am intrebat de ai tai, daca sunt bine si veseluti Ce fac? Copilul cel mare mai e la voi sau a plecat? ), s-a potolit si ea cu plansul. Face pipi normal, e vesela...i-am dus pisu pentru urocultura si sumar de urina, nu i-am mai dat nimic, joi vedem daca e ceva.

Claudia, sanatate Dacianei. Eu am ramas cu o mare trauma dupa salmonella aia si dupa varsaturile de acum trei saptamani, efectiv intru intr-o panica maxima la primul semn de boala ( nu va zic cum am fost joi si vineri ). Sophie devine leguma in episoade d-astea, ma sperie cum devine ca o carpa...bine ca s-a linistit pitica. Ai grija de ii dai zilele astea sa pape!



Olgacu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Hello crenguta, mi-e dor rau de voi dar iar stau tare prost cu timpul!

Kya, eu nu stiu de ce, dar FELICITARI maxime, sa fie intr-un ceas bun, sa fiti fericiti. Ma bucur mult pentru tine.

Bubu, distractie frumoasa.

Mult succes copiilor care au inceput azi gradinita si mamicilor relaxare si optimism.

Luni incepem si noi clasa a III-a!

Sanatate multa bolnaviorilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Luny, Bubu, Naty, vacante de vis sa aveti!

Si inca o conjugare a la Sof:

Sophie:"Tati, hai sa mai melgem la bucatalia noua"- sambata am terminat balamucul cu bucataria, aia e alta istorie, oricum.
Radu:"Iar? Pai nu am mai fost?"
Sophie:"Pai da' t'ebuie sa mai FOM!"

Clau, !

Olgacu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Kya, felicitari, desi nu stiu de ce! Si bravo Zanei, ca si-a amintit si nu a mai plans! Ceea ce ne dorim si noua la un moment dat...

A inceput scoala! Am copil in clasa a doua! Azi i-a picat dintisorul nr 4!!

Ma duc la ale mele, am de etichetat caiete, carti, de pus invelitori, de cumparat si sortat o mie de chitibusuri...

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput