Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (446)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Claudia hidrateaz-o foarte bine! Eventual cu saruri de rehidratare. Probabil are vreo enterocolita, ceva. Lapte nu, doar cel fara lactoza. Saratele, uscatele - daca le accepta.


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

nico, nu am fortat-o sa manance nimic intre, chiar mi-a refuzat...

nu merg la urgente pentru ca nu are febra si o sa ajung sa stau pe holul ala si 3 ore...3 ore cu un copil obosit....
am vb cu nasa la telefon, m-am mai linistit, acum doarme gaza, am si metrocloperamid in casa, acum o sa urmeze o noapte alba, mie frica sa dorm, sa nu cumva sa mai vomite in somn..( ca in masina mi-a vomitat in somn...)

_
Siluan trebuie sa traiasca!http://bebesiluan.wordpress.com/ banii nu aduc fericirea, insa cativa banuti pot aduce fericire parintilor si 5 minute in viata acestui bebelus

Claudia+23 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Claudia, exact cum a zis Nico stiu si eu...mie cand mi-a facut Antonia chestia asta(dar ea a vomitat de la un 5 dupa amiaza pana pe la 8)tot asa am facut timp de o ora nu i-am dat nimic,desi plangea sa-i dau apa ca-i sete, mi-era o mila de ea, iar dupa aceea i-am dat ceai de chimen (ca nu vroia deloc sa ia saruri de rehidratare)in care i-am pus cateva lingurite de saruri diluate in apa si ii maream nr de lingurite fara ca ea sa ma vada.....si asa am trecut hopul.....pe urma si cate o ligurita de apa.....
sper ca m-ai inteles...

Kya ma bucur ca-ti place de stomatolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

bitza, nico, kya va multumesc mult de tot...ma panicasem rau de tot ca nu stiam ce sa ii fac

se pare ca e din cauza pateului, mancat azi dimineata. era deschis de ieri si tinut in frigider...dar uite ca tot am patit-o...asa ca aveti mare grija!!!

acum la culcare mi-a trecut prin cap sa ii dau hidrasec, a baut. sper sa nu verse.

ideea e ca azi am fost in poaina Brasov ca era vremea frumoasa, si nu am plecat cu medicamente dupa mine, insa am laut 3 randuri de haine....buna inspiratie, doua le-a murdarit...dupa care am oprit in oras sa luam medicamente, stiam ca ii trebuie metrocloperamid si pana a venit sotul de la farmacie mi-a adormit in brate in parc...uite asa am stat cu ea o ora jumate in parc...

_
Siluan trebuie sa traiasca!http://bebesiluan.wordpress.com/ banii nu aduc fericirea, insa cativa banuti pot aduce fericire parintilor si 5 minute in viata acestui bebelus

Claudia+23 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Niste poze de astazi.




Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Buna seara si de la mine (ca Iulia doarme deja). Claudia, mai bine decat Hidrasec da-i saruri de rehidratare, Humana Electrolyte, nu sunt rele la gust (iti spun de pe pielea proprie, de la rotavirusul meu), Iulia ultima data le-a primit f bine. Important e sa nu mai verse. In rest, chiar si maine, te rog mult nu insista ABSOLUT DELOC sa o faci sa manance ci doar sa bea!!! De mancat cu precadere uscaturi, saraturi, in portii mici si numai cat vrea ea. Nu se intampla nimic daca nu mananca o zi-doau, nici noi nu mancam cand suntem bolnavi!Doar sa bea. Daca face diaree da-i kk la analiza, mai ales daca crezi ca e de la un pateu alterat dar sa speram ca doar i s-a revoltat fierea...
Kya, super pozele, eu cunosc locul, e o idee sa o duc odata si pe Iulia acolo. M-a ametit poza in care Sanzi e...oblica, stand pe scaun, jur ca am avut senzatia ca urma sa cada!
Dragelor, maine dimineata plecam la Slanic. Am sunat la pensiune si au Internet wireless si am convins sotiorul sa luam laptopul asa ca poate ne mai auzim zilele urmatoare. Va pup, sa fiti sanatosi si voiosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Kya superbe pozele, cel mai mult mi-a palcut poza cu voi doua pe scari...superba....iar cand o vad pe Sanzi cu suzi, ma linistesc ....ca si Antonia o adora si nu am de gand sa i-o scot, dar am presiuni in jurul meu care ma enerveaza cumplit,cu toate ca nu le bag in seamna
Naty vacanta frumoasa la Slanic, asteptam vesti


gata, plec sa fac o baita si la
ca maine ma duc la servici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Kya, super pozele!!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

pt vizualizare.

Naty drum bun si vacanta placuta!

Bitza asa e, nu ma stresez cu suzeta. Are timp destul sa renunte la ea definitiv.

Nicoleta succes maine, si sa fii tare Ramo la fel!

Gata, ma duc si eu la nani


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Maine Stefan, poimaine Matei...

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput