"Abdomen extra-plat (43)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Maaa io azi am cam pierdut vreme,dar sunt la birou si asta e...

Septembrie e luna mea preferata,in Ro!
Aici sunt inca 32-35 grade si e clar ca septembrie nu se poate numi luna de toamna.
Mare tristete pt mine.

In fine,azi am reintrat intr-o mica dieta.In weekend am sarit calul frumos si de nenumarate ori,asadar de azi detoxifiere.
Sport pe seara.
Aaa,duminica m-am tuns.Nu mare chestie,doar nitel filat si il las ca creasca.
Mi-am intrebat stilistul ce sa fac sa creasca mai repede.Mi-a recomandat sa mananc scoici,alge si sa beau lapte de soia!Si masaj cand ma spal pe cap,pentru un par sanatos.
Am descoperit ca am mai multa rezistenta fizica de cand ma tin de alergat si fac miscare constant.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Buna dimineata!

Eu azi imi declar zi fara sport..si pt ca imediat ma duc la munca de dupa-masa..si pt ca simt nevoia sa-mi odihnesc muschii.

Sabina, si la mine septembrie e luna mea preferata in Ro...mai ales ca e si luna in care m-am nascut (suntem amandoua in aceeasi zodie). Din fericire eu ma duc acasa in octombrie..sa mai vad si toamna..ca de vara sunt satula pana peste cap!

Ma gandesc sa-mi scot de pe net ceva yoga pt incepatori...va rog, daca stie cineva (Allure, i mean you) ceva program bun...sau instructor bun...scrie-ti aici!!

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:


OMG..acum vad ce greseala monstruoasa am facut...de gramatica ma refer!


Mda ....deci nu "scrie-ti" ....ci "scrieti"!!!!

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

mersic de gandurile voastre. in alta ordine de idei, incercate pe pielea mea: musai psihiatru& tratament neintrerupt si dupa recomandarea lui si dr psiholog. sunt de preferat grupuri de suport face to face. suport virtual pe net nu a asa eficient, e ok, dar fiecare scrie cand poate, pe cand face to face chiar se dialogheza.
am mancat ok in weekend.
sambata am avut treburi admin: curatenie in casa/afara, mancaruri, etc. joaca copil, piciorushul, sarit coarda la dublu si individual, etc.
ieri am fost la padure si a fost super, am adunat alune necoapte, ghinde, mure& zmeura. ne-am dat in diverse: un leagan cos in care incape toata familia, monkey ropes, catzarat prin copaci si altele, am facut podetz din trunchiuri de copaci, etc. a fost f fun. apoi ne-am vizitat prietenii/ vecini veniti inapoi din Ro. apoi cu copiii inapoi la noi, joaca cu matza si altele. mancare la cupiii, spalat/culcat cupila.
sport de al meu cam ioc.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna seara!
Am aparut si eu la ceas de seara! Astazi am reintrat si eu pe fagasul normal cu mancarea ca am facut excese cu nunta mea. Asa ca am papat azi 2 rondele de orez expandat cu putin pateu vegetal si 1 cafea, apoi la pranz am halit mamaliguta cu branza si 2 ardei copti si la cina am mancat niste seminte de floarea soarelui si 1 strugure.
Allure nici nu ma gandeam sa fac ca tanti si nenea ala, ca sigur mi-as rupe gatul. Dar ma alatur si eu cererii lui Pearl de a-mi spune pe unde pot gasi ceva de incepatori pt. yoga.
Sabina vrem poze cu noua tunsoare.
Chiquitita ce frumoasa ai fost! Si ce fetita dulce ai!




...............................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Iulix, io zic ca ai mancat cam putin.
2 rondele de orez exp= 50cal
2 ardei copti= max 50cal
cat pate, mamaliga, seminte, struguri in gr ai mancat? io as baga si 2 snack-uri intre mese, nu o sa iti fie atat de foame la mesele principale.
va pup

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Allure, arunca un ochi pls pe materialul asta, daca ai timp si bunavointa si pe urm. parti(2 si 3) si spune-mi parerea ta, consideri ex. ok/benefice?(sunt diverse tipuri de ex yoga ptr incepatori, mie astea mi-au placut cel mai mult din tot ce am vazut de-a lungul timpului)

cum nu am nici un dvd , carte, nu-mi ramane decat cu you tube-ulsa ma salvez.

www.youtube.com/watch?v=H3vLZqPZxZE&feature=channel" target="_blank">Yoga part 1





Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

iar am mancat pizza, dar doar cateva feliute, la niste prieteni. Am framantat aluatul tare bine, ca mi-au spus sa mai trec pe la ei
Iulix, ce nunta?

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Nikole, tanti aia are cele mai bune programele de yoga din tot ce exista pe yotoube! Chiar azi voiam sa ti le recomand.

Ideal, primele lectii de yoga se fac cu un profesor ... respiratia care face 50% din workout e greu de "prins" dintr-un video...dati atentie indrumarilor de inspiratie/expiratie...totul se face in ritmul natural si logic: pe flexie se expira, in extensie se inspira, alteori trebuie sa-ti tii respiratia... e derutant, mie mi-a luat ceva vreme sa le fac corect la inceput. Si acum le mai bulibashesc daca nu ma concentrez.

Nu stiu sa va mai recomand alte linkuri ca eu nu prea fac yoga de pe net sau DVDs. Eu am fost la sala si la diverse studiouri pina am invatat, acum fac acasa singura, dupa carti, din memorie sau programul Yoga X.

azi am supravietuit celor 90 de minute din X dupa care m-am bagat in cada cu apa calda, cu uleiuri esentiale de jasmine/ lavender si am aprins beeswax candles sa fie tacimul complet

e long weekend, program de relaxxxx....

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*
If you want things to change in your life, you have to change things in your life.

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

noapte buna.
un link despre 10 no-no alimente/drinks
http://uk.lifestyle.yahoo.com/food-drink/the-top-10-worst-foods-to-eat-blog-8-real-buzz.html

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput