Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

'Neatza, va invit la un cappucino!

Eu nu am dormit grozav. In prima parte a noptii m-a apsat bebe pe vezica, apoi am inceput sa am arsuri si dureri de stomac. Cred ca mi s-a tras de la iesirea la Caru' cu bere

Victoria, mami de Anna Sofia, 29+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Neata!
Ana, da, eu am facut capitol nou, m-am amuzat ca ai recunoscut stilul de invitatie, dar nu am mai apucat sa si postez.
Joy, acum am facut update la lista cu sarbatoritele.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ufff, Sugubina!Abia astept dr sa vb cu el!Pt mine nospa si uscosin sunt apa de ploaie, la spital mi-au facut tratament cu gynipral(m-am simtit foarte bine), mi-a zis sa continui si acasa cu el, numai ca acest gynipral da aceleasi reactii adverse ca si hipertiroida din dotare:tremur, tahicardie, transpiratie, sufocare, astfel ca la mine aceste stari se accentueaza,asa ca am simptomele acestea la patrat si nu prea il suport, chiar daca dr de garda afland de boala mea Basedow mi-a zis sa iau doar o pastila pe zi. Chiar si asa mi-a fost rau. Dr Badea de la Municipal mi-a zis de indometacin si-mi ia durerea cu mana, numai ca folosit pe termen lung, adica mai mult de 2 zile, devine toxic pt bebe.
Cred ca aceste contractii le am de la placenta praevia care apasa pe ovare, uter. La ecografia de la Filantropia se vedea cum placenta ii ia din spatiu lui bebe si efectiv dadea cu pumnul in ea, iar eu plangeam de durere pe masa, iar fetele doctore rezidente se amuzau de cat de teribil e bebe, ca durea chiar unde el dadea cu pumnul. I-am zis ca daca nu sta mai cuminte, Mos Craciun nu-i mai aduce nicio jucarieVoi sta mai mult la pat ca de la pacenta se pot declansa sangerarile.

Inca ceva:azi schimbam semnatura, prefixul!30 de sapt, desi stiti ce?La spital m-au intrebat in cate sapt sunt conform ultimei ecografii, nu conform CM. Asa ca daca ne luam dupa ultima eco, avem 31 de sapt.

Mi-am luat si analizele de sange. Din nou: magneziu, calciu, fier, glicemie, calcemie-foarte bine, de unde cu starile de lesin??? "De la sarcina"Asta este, unele femei percep mai rau animite stari, altele mai putin rau.Analizele de urocultura, sumar urina-foarte bine

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

La multi ani fericiti BebyCry si Eliza_cri, sarcina si nastere usoara si sa va bucurati de copii!

Azi vine si tati, Maria s-a trezit cu gandul asta.:) Sa stiti ca nici la 3 ani lucrurile nu stau altfel cu fratii mai mari. Maria si acum vorbeste de bb al ei din burtica proprie, desi imi dau seama ca intelege ca doar eu am, e amuzant asa sa o ascult. Acum intreaba intruna daca nu o sa-i ia jucariile, ci doar o sa se uite cand i le arata ea. Ii explic si ii povestesc cum era si ea mica, ce faceam impreuna si pt ea si ce o sa trebuiasca sa facem si pentru bb. Ma bucur ca a inteles ca va trebui sa bea laptic de la mami si nu altceva. Pana la proba contrarie.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Beatrice, multa sanatate si sper sa vina zile mai usoare!! Trebuie sa mai rezisti doar cateva saptamani. Si felicitari pentru prefixul de bun augur!

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

A! si inca ceva: nu mai inteleg nimic cu aceste ecografii!Luni mi-am facut eco de trim 3 si bebe avea 1 kg 600, mi-a zis cu o eroare de +/-200grame.Cam asta ar fi eroarea la oricare ecograf. Joi la spital mi-au facut eco si bebe avea 1 kg 900. Cum bebe nu avea cum sa creasca cu 300 grame in 3 zile, unul dintre ecografe minte. Ideea este ca, asa cum scriati si voi odata pe forum, chestia cu kg/gramele este incerta, este doar o aproximatie.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Buna dimineata, dragele mele,
In ultimele doau saptamani am absentat si de la citit, ca de scris nu ma omoram sa scriu, dar de citit de cateva ori pe zi. Ma straduiesc sa recuperez dar inca nu am reusit.

Am incercat sa va vad dar nu am reusit sa intru pe picassa - cred ca s-a schimbat parola. Ma poate ajuta cineva cu ea pe PM?

Si inca o intrebare (rugaminte) - carut bleu cum se poate pune la semnatura?

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Beatrice multa sanatate felicitari pt schimbarea prefixului. stai cumintica in pat ca nu mai e mult si vine bb

sugubina eu ce ma fac, ca la mine amndoo bubulinele sunt agitate ...macar una de-ar fi mai cumintica

26+ viitoare mami de gemene
www.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">
Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neata,
Vroiam sa va spun ca am admirat ieri burticile de pe Picassa si sunteti cu toatele absolut "resplendisante "

La multi ani sarbatoritelor de azi si tot ce e mai bun sa vi se implineasca!

Si eu ca si Miruna, nu mai pot face mai nimic, abia ma misc! In plus, unde ma duc, ce fac, pac imi trebuie sa gasesc in urgenta un WC . E atat de jenanta situatia. Ieri am fost in oras si cred ca am vizitat toate toaletele din zona ( cred ca am platit vreo 3-4 euro in total, ca aici se platesc).

va urez un weekend placut si insorit!

Alina (30 sapt) si Amalia 17.11.2005

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

DN 29.01.1990 DPN 27.11.2010 cu Luca Stefan

26+ cu Luca Stefan

Mergi la inceput