FIV 279

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Brunadria, Mani bani merci mult de raspuns.
Amandoi il vom face dar nu stiam daca e vre-o diferenta intre cele 2, in sensul ca analizeaza toti cromozomii sau nu....si am tot cautat pe net si n-am gasit nimic asa ca am zis sa va intreb pe voi.
Si voi ca de obicei super dragute....
O zi buna tuturor !


Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

camrynna bafta multasa vii cu beta mare..hai ca mai e putinDoamne ajuta

Angie+18posibil

bebe jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Bruni unde esti,hai cu vestile bune.
eu in ziua a 8 a aveam asa:2-13,2-12,1-11(care stiu eu ca e un chist,era la fel si la prima eco) si 1 de 8 sau 9,nu mai stiu ,care zicea dr. ca e cam micut????Asta e,de la un an la altul se pare ca rezerva mea ovariana e in scadere maxima ....virsta
Acuma ma pregatesc sa merg din nou si revin cu vesti proaspete.

Da-mi Doamne si mie un bebe.....sau doi,te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela74

Bruni unde esti,hai cu vestile bune.
eu in ziua a 8 a aveam asa:2-13,2-12,1-11(care stiu eu ca e un chist,era la fel si la prima eco) si 1 de 8 sau 9,nu mai stiu ,care zicea dr. ca e cam micut????Asta e,de la un an la altul se pare ca rezerva mea ovariana e in scadere maxima ....virsta
Acuma ma pregatesc sa merg din nou si revin cu vesti proaspete.

Da-mi Doamne si mie un bebe.....sau doi,te rog.

daniela vestile mele sunt tot asa !
m au amanat pana luni , sa vedem ce se mai intampla!
vesti despre foliculi z8: 2-7mm,1-8mm,1-9mm,1-10mm,1-12mm,2-15mm,1-19mm!
endometrul-9
luni echo si sange!
sunt suparata , dr meu nu e incantat deloc , mi a indus o stare de disconfort si neliniste!
nu stiu ce va fi, astept!
sa mi spui ce ai facut si tu la echo , hai ca tu ai 5 cu care te poti mandri ,sunt cam de aceleasi dimensiuni , ca la mine e harababura totala grupati pe 3 categorii de dimensiuni ..
eu sincer imi pun baza in fiv5!
in asta nu mai cred!
scuzati mi negativismul! sunt debusolata!
d zeu sa ne ajute!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Bruni si Daniela , jos pesimismul , sunt sigura ca veti reusi pana la urma , Dani ai sa ai ovocite bune ,vei vedea , o rezerva ovariana in scadere nu inseamna absentza totala a acesteia ..Bruni , poate totusi cresc foliculii astia , macar 3 dintre ei ....uite cate o , pt. amandoua ..

Stiu ca suna ciudat sa auziti de la mine sa fiti optimiste , eu fiind regina pesimismului ...

Camrynna ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

brunicapul sus..ce ti-am zis eu mai devreme..eu am avut 3 ovocite care au fertilizat si uite ce semnatura am
nu lasa sansa sa scada,te rog
danielabafta multa

Angie+18posibil

bebe jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

fetelor multumesc de sustinere! sunteti foarte dragute..
dar voi puteti intelege ca dr nu vrea sa facem punctia daca am doar atatia foliculi?
el vroia 10!
el zice ca nu se poate baza doar pe cativa!
el e pesimist! si eu cum sa fiu?
pe mine nu ma intereseaza ca mi irosesc o tentativa gratuita! atunci pe el de ce l intereseaza? eu vreau sa merg pana la capat! dar se pare ca nu mi apartine decizia!
imi zice ca vom vedea luni ,declansam ovulatia dar fara punctie daca nu am foliculi sa l multumeasca pe el!
mi s a parut f dragut si sociabil intotdeauna , am facut 3 fiv uri cu el , dar asta m a terminat psihic..
el vrea rezultate bune! si eu vreau , dar daca asta mi e norocul , 1 ovocit, un embrion , sarcina , bebe..
sper sa raman calma pe cat posibil pana luni!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

uofff Brunieu sper oricum ca va fi binesi sunt alaturi de tine

Angie+18posibil

bebe jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui KoraPop

Catalina pun aici mesajul cu medicamentele care mi-au ramas in urma tratamentelor si te rog sa il pui tu pe prima pagina daca asa trebuie, pentru ca eu nu stiu cum sa o fac ( numai daca deschideam subiectul eventual, ceea ce nu puteam sa fac din moment ce nu mai sunt aspiranta prin fiv...). Multumesc!

In urma fiv-urilor mi-au ramas urmatoarele medicamente:
3 fiole estradiol valerat-Germania, firma Jenapharm ( se folosesc impreuna cu progesteron pentru mentinerea sarcinii), desigur inainte consultati medicul.

5 folii a cate 21 pastile Progynova (progesteron)-Germania, firma Jenapharm

Altele: utrogestan,nos-pa,medrol,tetraciclina, pen puregon+multe ace sterile pentru pen etc.
Toate sunt in termen de valabilitate si tinute in conditii optime ( in ladita de legume si fructe de la frigider).
Contactati-ma pe PM pentru detalii.

Multa bafta tuturor!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)



sa inteleg ca cele 3 fiole de ESTRADIOL VALERAT sunt DE VANZARE Kora? Cred ca le DONEZI nu-i asa? Eu ti le-am donat tie nu ti le-am vandut din cate imi aduc aminte ...

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Bruni daca medicul e pesimist nu trebuie sa fi si tu la fel.
Eu mi-aduc aminte ca inainte de FIV,cand am mers la spital pt. histeroscopie,toti m-au vazut super optimista si incercau sa ma pondereze spunandu-mi ca sansele sunt maxim 35% chiar daca eu eram f tanara(28 de ani atunci)si chiar daca totul merge perfect,iar eu o tineam una si buna ca sunt sigura ca voi reusi din prima si asa a fost.
Fii optimista si crede in sansa ta pana la capat caci ce-i al tau e pus deoparte si nu stii de unde sare iepurashul...atunci cand nu mai sperante DD face o minune.
si fruntea sus

Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput