Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Deci, acum sa raportam!
In primul rand, urari de bine tuturor celor care si-au serbat ziua de nastere si de nume, multa sanatate, impliniri si copii sanatosi!
Felicitari burticilor care au fost la echo si si-au vazut puii, ma bucur pentru toate vestile bune! Felicitari si celor care au schimbat semnatura!
Foarte frumoase numele alese de voi, mi-au placut(nu mai stiu care, al cui):
Natalia Andreea
Adina Maria
Natalia Gabriela
Rares Gabriel

Eu sunt sigura ca al doilea bebe va fi fetita si o va chema Sara Maria.
Ratusca, mi-a placut mult Ana Maria, asta si pentru ca sunt eu Ana Maria.
Miruna, Sunset, sper ca problema cu ventriculii aia mariti va disparea si totul va fi bine!
Vasari, sper ca si-a revenit Maria, multa sanatate din partea mea!
Madalina, ma bucur ca te simti mai bine cu mana si poti scrie, sper ca unguentul va face minuni!
Pissi, am lipsit motivat, pacat ca n-a fost si placut...
Celesta, Sorina, Allexxia, Amelia, Andreea, Ratusca si restul burticilor, va pup pe toate, fara exceptie!

Lipsa mea, asa cum am scris mai sus, as fi vrut sa fi fost una de placere, dar...
Joi, dupa ce am postat ultimul mesaj pe forum, am plecat sa aleg perdeaua pentru dormitor(in Tg Jiu e un magazin cu modele de perdele f f frumoase) si sa platesc avansul pentru mobila lui bebe, de la Babycomfort(prin banca). Cand plateam avansul la perdeaua aleasa, primesc telefon de la domnul iubi ca taica-su a cazut de pe casa si e la spital... Ce-a urmat, numai eu stiu. Drumul pana la Pitesti a fost exagerat de lung(asa mi s-a parut mie), tata socru cand m-a vazut a inceput sa planga, era la TI, copci la cap, coaste rupte, gat imobilizat... ma rog, a fost crunta saptamana asta, bine ca au trecut toate si ca acum e bine, maine il externam. Aseara am ajuns si eu in Bucuresti, am comandat mobila de bucatarie(despre mobila asta am spus ca orice femeie si-ar dori o asa mobila utila), dressing-ul si azi s-a dat si comanda de la Baby Comfort, cu pat si comoda Gioco Lux, asta e modelul: babycomfort.ro/produs_galerie.php?cod_produs=1848, de la Symo am avut inspiratia, dar am zis sa nu alegem aceeasi mobila, cu toate ca stiu ca nu s-ar fi suparat(am intrebat-o), dar mi s-a parut mai fair sa aleg alt model si oricum, Cinzia e mai delicat in curbe, mai de fetite, pe cand Gioco e mai clasic si merge si la baieti.
In rest, luni am mf de 32 de s, in Timisoara, am ramas pe varianta nasterii acolo si voi discuta cu medicul despre o internare in saptamana 37, sunt sigura ca va fi de acord, oricum el o propusese acum mult timp.
Bebe David e foarte activ, ii spun Flubber, asa-mi sare si mie burtica, e un adevarat spectacol seara si toata lumea se minuneaza de miscarile extraterestre. Asa am gandit si eu, ca incepe sa nu mai aiba loc si de aia miscarile astea haotice. Chiar daca ma "rupe", eu mor de drag si il alint dandu-i palmute la fundic(ii stiu pozitia si oricum isi scoate frecvent fundicul in fata) si ii spunan "piersicuta mea". Abia-l astept!


Ana
30s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

puiu bine ai venit
allexia multumim



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Capitolul 100-uraaaaa. sa fie toate capiolele pline de vesti bune

26+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

ana imi pare tare rau ptr socrul tau dar bine ca s-a terminat cu bine. si noi care credeam ca te distrezi
deci ursoaice nu vreti sa ne intalnim????

Mami Andreea 28sapt cu+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

La Viena n-o sa mai ajung, nu am cum, din cauza mobilei de bucatarie, a amenajarii si a restului de lucruri pe care trebuie sa le facem. O sa merg la Zara Kids, la Kika si la Ikea, plus BabyExpo, ca sa aleg pentru bebe ce mai e de cumparat, restul lucrurilor mi-l va aduce mama de la Viena, cand voi naste. E bine ca stiu din timp, datorita voua, tot ce ii este necesar copilului si mie. Mai trebuie completata lista cu nevoi, dar peste cateva saptamani, cand voi fi mai apropiata de termen. Ma bucur ca ne-a ajutat Dumnezeu sa terminam la timp cu apartamentul, pana sa vina bebe pe lume. Avem garantii ca pana pe 20 septembrie casa va fi completa, singura care va mai intarzia pana pe 10 octombrie e mobila copilului. Dar suntem in timp cu toate.

Ana
30s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Mama capitolu 100!!! Super. La multi ani tuturor deci!

Uau unele lucrati pana in nov? Toata admiratia mea!! Ce inseamna frate o sarcina fara risc sau probleme..

Ana bine ai revenit printre noi si la cat mai multe saptamani! cre ca esti cea mai inaintata dintre toate-poate chiar spargi gheata si nasti prima. Multa sanatate socrului tau.

cre ca in curand ma ia iarasi somnuuu! Ce mai papati azi? Am frigi plin de chestii da nu ma inspira nimica sincer. Am incercat acu niste pepene da nu mai e ok cred..Nici dulce nu e. Duar rece.

sugubina 26+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Ana imi pare rau de problemele care le-ati avut. Bine ca s-au terminat cu bine si nu a patit mai rau.Ma bucur ca David e activ. Ce interesant e sentimentul cand bebe misca.... desi de mult ori ma *rupe* mi-as dori sa nu se mai opreasca. E minunata aceasta perioada. Mama mea a zis ca daca ar fi fost dupa ea si-ar fi dorit sa ne tina in burtica 5 ani- asa mult i-a placut aceasta perioada

26+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Burtici, ati fost harnice si am ajuns la capitolul 100! Eu am de recuperat de ieri ceva pagini!
Bune venit Ana si multa sanatate socrului tau. Imi place cum il alinti pe bebele tau !

Cat despre intalnire count me in! Dar vad ca nimeni nu mai zice nimic cand intreaba cineva de intalnire, este o intrebare evitata.

23+ viitoare mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

ana_o imi pare rau pentru socrul tau, bine ca acum si-a mai revenit, sa speram ca nu mai ai parte de incidente nici tu nici apropiatii tai!
Ce frumos vorbesti de BB tau si ce frumos il alinti!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

oofff, ana_o, si eu care credeam ca esti la shopping in Viena si te distrezi....imi pare rau ca esti supusa atator evenimente; sa dea DD sa se faca bine socrul tau!

cu siguranta lui bb David ii va place sa calatoreasca, prea l-ai obisnuit cu drumurile

sugubina, daca iti vine vreo idee de mancare sa ne anunti; eu am deschis de 5 ori frigi si nu m-am hotarat, asa ca deocamdata astept inspiratia.

Andreea, mami de baiat si 30+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput