Actiunea 3 sate - Va multumim!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Alexa, daca totul merge cum am planuit, spre sfarsitul saptmanii viitoare mergem incolo. Ar trebui sa ajunga cateva din pachetele puse de fete zilele astea, plus ce am eu deja si ce imi mai da Ianusca. Deci avem cu ce face un drum. O sa mergem la cei 5 frati si la baietelul cu probleme la picioruse pt inceput. Asa cred. Sa vedem.







Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Laura, eu o sa pun primul pachet luni la posta, sper sa ajunga in timp util pentru primul transport.
Intre timp mai strang, sper, ca am anuntat si pe la servici si o sa mearga cu urmatoarele transporturi.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Luni il trimit si eu. mai am inca de spalat si de calcat dar sper sa termin pana luni, ca sa ajunga la timp pentru primul transport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Laura am si eu niste lucrusoare pregatite, asteptam sa deschizi topicul asta...cred ca pt fetita de 6 luni ar merge si pt mama cu 5 copii am cate ceva...poate ne auzim pe PM si ne intalnim saptamana viitoare sa ti le dau...daca ai nevoie de ajutor (transport de ex.) te rog sa nu eziti sa imi spui


ps: tare te admir pt ceea ce faci

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna seara

Laura si eu am asteptat sa deschideti "3 sate" desi am mai trimis ceva si la Glodeanu intre timp.
Ideea este ca am niste prieteni buni care se muta in oct din Romania si i-am "somat" sa nu arunce nimic, ca stiam ca urmeaza actiunea asta pe Moldova. Acuma ce sa zic, nu stiu cati saci cu haine vor rezulta, dar daca sunt de la 2 in sus, eu cum fac sa-i trimit? (sa fac multe pachetele mici-mici sa mi le ia posta romana, cam greutz...). De sortat ma pot ocupa, insa ceva idei de transport, pls?

Revin zilele urmatoare ca sa ajung sa vad exact despre ce e vorba.

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Am pregatit si eu 4 colete....3 cu hainute pentru copilut 1-2 ani si 1 colet cu haine de dama (pulovere groase mai mult.) Maine o sa le pun la posta.

Mult succes in continuare! La cat mai multe actiuni de acest gen!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

trimit si eu sa luni un pachet cu haine groase, nu sunt mici mici dar nici f mari.poate pt parinti sau pt copii mai mari.
sunt sigura ca stii tu Laura cui sa le imparti!

mi-ar placea si mie sa ma implic in campanii de acest gen..

Asa sa va ajute Dumnezeu!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Laura, ai tot respectul meu pentru efortul urias la care te-ai angajat .
Asa cum am promis, marti va pleca spre tine un colet cu hainute de copii pana in 2 ani si poate gasesc ceva si pentru adulti. In momentul in care l-am expediat, te anunt.


Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 36+ cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Laura,.

O intrebare/idee: ar fi ok daca fetele care nu (mai) au ce trimite ,cumpara de la bazar DC hainutzele cu "ajutor umanitar" si ti le trimit tie? in felul asta ajutam de 2 ori: banutzii merg la copiii bolnaviori, hainele la cei care au nevoie de ele.



Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da este Ok. Asa cum ai sesizat este cu dublu efect. Pe de o parte bunurile respective ajung la cei nevoiasi si in egala masura se reuseste finantarea cazurilor umanitare.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

daca sunt multe cutii din Bucuresti se poate organiza transport catre zona respectiva? Eu tocmai incep operatiunea zugraveala si vreau sa fac razie printre haine, jucarii. Am de dat hainute de copil 2 ani, de fetita 10-12 ani, de dama mas.44-48, de la sot mas. 50-52, jucarii, carti, tricicleta, bicicleta...

Mergi la inceput