Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Ganesha, bine ai revenit V-ati intors in tara?

Andreea, tare frumoase pozele ... uite asa vizitam si noi virtual Statele

Alic, e o minune Naty

Ioana, de-abia astept sa vad poze de la Paris

Sori, am uitat sa te felicit pentru somnicul lui Razvan!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Nu am aparut pt ca baietii au dormit pana mai tarziu! Si daca ma foiesc fac ochi!


Alina-Mirela 40+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc de incurajari! Fata vad cu prea vrea sa vina!
Aseara dupa ce au plecat musafirii ma cam taia in spate, abia puteam sa mai merg! Cred ca ma presa vreun nerv ceva.... De dimineata ma simt bine!

La multi ani, Anelor!
Alina-Mirela 40+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!

alic, ff frumoasa manastirea!! eu nu i-am dat inca lui matei ou fiert moale. nu stiu daca e bine sau nu. sa inteleg ca ii dai si albusul, nu?? eu inca nu i-am dat nici albus, stiam ca e alergen si ma cam feresc de tot ce ar putea da alergie, matei fiind cu dermatita atopica.
ce fel de urda ai luat?? cum se numeste?? eu nici masline nu i-am dat inca...
ce a mancat natalic bun la bica??

alynta, fii curajoasa. chiar tu ai spus ca ai mare incredere in dr. sigur va lua cea mai buna decizie. oricum, tu ai experienta a inca 2 nasteri, stii exact ce ai de facut...iar dumnezeu e mare!!!
cum a fost cu vizita??

philip, multumim pt explicatii. intr-adevar, emotionant. pe mine m-au cam trecut fiorii cand am revazut pozele, stiind si explicatiile. si mie-mi place cu mocheta, as vrea sa=i pun lui matei in camera, dar ma tem ca nu o voi putea curata indeajuns de bine.

cris, felicitari pt kg si cm mirunelului!! distractie placuta maine, daca nu ne mai scrii!!

ganesha, bine ai revenit! te asteptam cat mai des. ce face amir???

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

meniul nostru de ieri
- dimineata - para cu struguri, banana si biscuiti
- 250 ml lapte (pe masina, ca am fost sa o sarbatorim pe bunica mea)
- ora 15 - un borcanel nestle, legume cu carne de vitel, de 150 g (sau 200g?? - nu mai stiu)
- 250 ml lapte (pe masina, la intoarcere)
- ora 19 - peste cu legume si orez
- 21,30 - 250 ml lapte.
- peste noapte a mai baut doar o singura sticla de lapte, de 250 ml

meniul de azi
- ora 9,30 - struguri cu banana si biscuiti
- ora 12 - ciorba cu carne de vitel, mmuulllte legume si smantana
- la somn - lapte (nu stiu cat a baut, dar nu a terminat sticla)
- cand se trezeste - peste cu legume si orez
- pe seara - piure de legume (cartof, dovlecel, morcov, pastarnac si o bucatica mica de sfecla rosie)
- la somn - lapte

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
da am revenit in tara de la jumatatea lui iulie, mi-a luat ceva timp instalatul, dar acum toate sunt la locul lor si intre timp am fost plecati si in concediu la mare si un pic la munte.
Amir e bine, parca s-a facut mai cumintel, are si el momentele lui... dar a inceput sa priceapa tot si daca ridic tonul la el pricepe si se opreste din rele, desi incepe sa planga. L-am intarcat acum o luna si jumatate si a inceput sa manance bine si prin urmare sa ia si el un pic in greutate ca era tare slabut.Nu mananca legume sau pireuri de legume de loc dar e ciorbar mare, ii plac fructele si laptic praf la greu. Acum avem doar 2 treziri pe noapte, fericire mare, ca pana l-am intarcat se trezea si de cate 10 ori. Rade 2 canite cu lapte la 12 si la 4 si adoarme imediat la loc. Nu stiu daca e ok sa-i mai dau noaptea dar cum era f slabut am zis ca inca mai mergem asa o perioada, mai ales ca face scandal mare daca nu-si primeste portia.
Beca... nu am vazut strigarea pt ca nu am reusit sa intru deloc pana acum.
felicitari fetelor care asteapta inca un bebel!!!aveti toata admiratia mea, iar pt cele care-l asteapta pe al 3 lea jos palaria !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

am mai citit din urma si mai ales am vizionat poze. Nu-mi vine sa cred ce repede a trecut un an anul si...si mai ales ce mari si frumosi s-au facut puii nostri.
Flobaby...si eu am 2 ani de cand nu am menstruatie. Desi am o luna si jumatate de cand l-am intarcat pe Amir inca nu mi-a venit mestruatia si inca mai am lapte. Acum sunt in asteptari. Poate daca-mi vine, imi vin si mie boii acasa si mai scap de hormonii astia pacatosi.
In alta ordine de idei pup norutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Multi ani fericiti plini de bucurii si impliniri Mariilor noastre si Mariilor din dotare si a Marianilor, cine are.

Ana-micu si Anaela, tizele mele dragi, la multi ani de ziua numelui, sa fiti sanatoase, norocoase, fericite si iubite.

Eu nu mai am timp de aproape nimic, toata ziua dupa fie-mea... Ne pregatim si de scoala si de majorat... Offffff

Pupam stupul, mai citesc printre picaturi, mai greu cu raspunsurile.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Alina, se pare ca Mariuca scumpa nu vrea sa vina ca nu are destule "agitate"
Asa ca, HAI, MARIUCA !

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Salutare!!! Nu am scris ca ma termina copilu asta...i-au iesit 8 dintisori si 4 masele si nu a avut nimic.....dara cum ii mai iese un canin de sus si e groaznic...de doua zile are febra peste 39 .......dar acum vad ca a scazut(panadol apoi supozitor paracetamol...le alternez la 4 ore).....
Nu am timp decat:

- sa-i transmit Beca-i ca ma bucur enorm ca prima interpretare a rezultatului a fost gresita !!!!! si plimba`te te rog putin si pt mine prin Paris

-sa ]pup toate mamicile si piticii

-La multi ani pt Marii (ieri)si pt toate Anele de azi

-Cuscra imi e dor voi!!!Ce mai faceti?
-si nu in ultimu rand (de asta mai mult m-am apucat de scris) :







!!!!!!!!!!!!!!HAI MARIUTA!!!!!!!!!!!!!!







Alynta ....

Mergi la inceput