Albinutze de Mai-Iunie 2009(87)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Ramona, vezi sa nu fie febra de alta natura; 39 e cam mult pentru eruptia dentara
sanatate multa!

Alynta, tu mai poti? noua deja ni s-au lungit urechile de asteptare

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna fetelor,

Scuzati ca nu am mai intrat sa va raspund dar eu stau cam prost la capitolul timp.

Laura multumesc mult, asa este, mi-am dorit inca un bebe, am vrut sa nu fie diferenta mare intre ei. Tu ce mai faci? Sebastian? Ati plecat in vacanta? Sper sa aveti parte de o vacanta frumoasa si sa ramaneti cu amintiri placute

Philip multumesc mult, da am vazut si la buburuze si ti-am si raspuns numai ca tu nu am mai intrat sa citesti

Beca multumesc mult, acelasi lucru iti urez si tie si vacanta placuta in continuare la Paris

Alynta la multi ani Mariei, se pare ca nu vrea sa-si faca aparitia, e mai bine la mami in burtica, nu?! Eu zic sa nu te sperie faptul ca masuratorile arata ce e un bebe mare de peste 4 kg...la Stefi arata ca are peste 5 kg si nu a fost asa. Oricum daca lichid e destul eu zic sa mai astepti, mie mi s-a indus travaliul ptr ca lichid nu prea mai era.
La 24 saptamani?!!! Pai inseamana ca ai avut o sarcina foarte usoara de nu ti-ai dat seama. Super Multumesc pentru raspuns. Si eu am inceput procesul de intarcare inca de cand am inceput munca, din martie. Ajunsesem sa-i dau dimineata, seara si noaptea...iar in weekend recupera la greu. Acum de cand merge la cresa papa san doar seara pana adoarme(de fapt e obisnuinta sa adoarma la san) si din cand in cand noaptea(dar mai rar acum)...Se trezeste pe noapte dar nu pentru a papa san ci ptr ca vrea langa noi in pat, asa ca mai toata nopatea doarme intre noi cu degetelul in gurita. Mai primeste san si in zilele in care sunt libera si stau cu ea acasa, asta pentru a adormi, dar in rest nu mai este asa disperata, ca in lunile trecute. Imi papa destul de bine mancarica, lapte, iaurtel de fructe, branzica dulce, fructe, etc. De aceea consider ca nu ar mai fi asa greu sa o intarc, dar consider ca inca nu e timpul...ma gandeam sa o mai duc asa pana in iarna.

Carla multumesc de raspuns, cand ai descris-o pe Saby parca ai descris-o pe Stefi ca si ea nu stia sa adoamra altfel decat la san. Cand eu eram la munca, mama se chinuia sa o adoarma leganand-o in carucior si asta dupa ore intregi de oboseala, iar seara cand veneam de la munca primul lucru era sa-i dau san, si sugea toata noaptea, eram franta de oboseala dar rabdam pentur ca vroiam sa o alaptez cat mai mult. Acum e mai bine, cum ii ziceam si Alyntei papa doar seara, ca dimineata nu mai am timp sa-i dau sa suga si ii dau o sticla de lapte pana o pregatesc pentru cresa, iar pe zi papa mancarica, lapte, iaurtel, fructe etc...Nu mi-ar fi greu sa o intarc acum, dar parca nu as vrea, as vrea sa ii dau macar pana in iarna. Felicitari ca te gandesti sa-i dai Larisei san pana mai tarziu .

Ma bucur ca fetele se inteleg bine, si au grija una de alta, cred ca e tare frumos sa ai doua printese in casa si sa le vezi cum se joaca, cum se ciondanesc(ca si asta e amuzant) si cum se iubesc. pentru printese.

Alic multumesc, tu vad ca nu mai intri pe la buburuze...nu mai ai timp sau nu mai ai chef?!

Strunfita multumesc

Oana_mtv multumesc

Otiliap multumesc. Multumesc de intrebare, Stefi creste, e tot mai curioasa pe zi ce trece, un ajutor de baza in casa

O zi buna tuturor si numai bine


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 11+
Buburuza mea
Povestea Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor multumesc frumos de "motate"! Drept e ca m-am facut frumoasa ca am zis pe la 1 ca plec spre spital! Incepusem cu dureri de spate si itariri de burta si pe la 4 m-au lasat! Acum simt un junghi in sale, jos si....astept! A venit si mama, asa ca m-am mai relaxat!

Alina-Mirela 40+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:











!!!!!!!!!!!!!!HAI MARIUTA!!!!!!!!!!!!!!











Alynta .... pai inseamna ca agitatele astea nu se agita aici degeaba...asa ca am mai bagat o tura! Vorba fetelor:nu mai am eu rabdare de cate zile te urmaresc sa vad daca nasti...eu nu stiu cum rezisti tu.dar felicitari!!! Si pt mamica ta ...ca a venit sa nu iti mai faci griji catrebuie sa apelezi la vecini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ramona am o stare de nu-s buna de nimic! Ma misc de colo colo! Stau pe net, ma mai i-au cu baietii! Parca traiesc in plan virtual!

Alina-Mirela 40+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

abia acum am reusit sa intru si tot intr-o fuga pe topicul asta sa vad ca-i cu alynta. vad ca esti inca acasa. te pandesc sa fie totul bine, in caz ca fugi la spital fara sa apuci sa ne zici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc! Acum vad ca nu numai pe noi ne tine "in priza" ci pe o gramada de lume!
Acum ma simt ok, dar e tare grea si asteptarea!
Am nr de tel a lui Cris si Alic si daca nu apuc sa va scriu ele va anunta!

Alina-Mirela 40+4Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna, mamicilor!

alynta si eu sunt la fel ca fetele care asteapta venirea Mariucai. este o fetita tare asteptata!!!

picky toto felicitari pt sarcina si sa fie usoara! pt Stefi, merge si la cresa, e fetita mare!!

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

azi noapte Elia s-a trezit de nenumarate ori pt tzitzi, trebuie sa-i iasa si ei prima maseluta. la un moment dat am cedat si-am luat-o cu mine in pat.
oricum ea e super indragostita de laptic de la mami, cred ca nici la 2 ani n-o s-o intarc. ea vrea mai mereu sa suga, vine si ma trage de bluza, nu conteaza unde suntem, si zice "tzitzi-tzitzi" pana-i dau.

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Pupam pe Eliza ce mancacioasa!
Matei a "ras" in seara asta papa! Ce ia picat in gura: cozonac, fructe, chiftele, prajiturele, sunculita.... Nu zic ca la un moment dat avea o chiftea intr-o mana si un biscuite cu crema in alta si le alterna! ma retrag! Somn usor!
Ramona imi pare rau ca a facut febra si a fost mofturici!

Alina-Mirela 40+5Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput