Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:


Iulia, e super programul! Wow!
Noi inca n-avem orarul, sper ca in curand. Maine de abia ducem rechizitele, sapt. viitoare avem sedinta. Sunt curioasa cum o sa fie. Pupici si de la noi!

Va pup pe toate in parte! Multumesc ptr. vorbele bune! Lui Amélie ii place gradi, cu sculatul e mai greu ... tot avem proble. cu kk, acum ii mai ies si bubite si nu stiu ce si cum ... joi am program mai scurt, poate reusesc sa merg cu ea la alergolog, cu toate ca trebuie si cu Cris la oftalmolog. Sa vedem ...
Mie imi plac cursurile ... vedem de-mi mai place si la examen ;)
Sanatate Raspund la mail!

Edit: maine avem bilete la U2 :) ... cadou de la mos (adica baba) ptr. Boby. De abia astept! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

iulia, whoa, fain, fain, fain. sa va traiasca baietii destepti si frumosi. doamne-ajuta.

irinush, am plins cu hohote citind mesajul tau.... multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

pozele alea, irinush, sint de milioane! scolar, scolar, da' ce geaca de fantastic i-ati tras ... si micuta, ptiu, sa n-o deochi, frumoasa-i
oma arata tare bine.
boby, mai sa cred ca nu apare, cind l-am zarit in vreo trei poze. un pic stresat, pare. relax, boby, toate trec asa cum vin.
tu esti sprintara si tinara ca-ntotdeauna. ce cursuri iei?
doamne-ajuta-va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Mai, mai m-ati umplut de invidie
Imi plac scolile si programele "creative" de nu mai pot si (ma repet) va invidiez ca aveti asa oameni frumosi in preajma copiilor vostri.
Deci, cum facem sa ii aibe si Alex???????????


Maria
Alex (6 mai 2004) si Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag )
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Irinusha, mama, ce m-ai emotionat! Cum sa nu-ti dea lacrimile, eu am plans de-a binelea si in prima zi de scoala a nepotului, la ai mei ce-oi face?! (([size=1]bine, eu jelesc putin de cate ori le cantam "La multi ani!", ca parca ii vad altfel, mai mari si ma induiosez[size=1]). Superbe fotografiile, ai reusit sa surprinzi momente atat de frumoase...Cris a fost de milioane, cuminte si delicat, f patruns de importanta momentului (cel putin asa reiese din imagini).

Iulia, intr-adevar, f interesant prog lui Tommy, diversificat si atragator. Ma bucur mult ca exista acolo asemenea programe, ar fi fost pacat sa nu-i fie exploatate (in sens pozitiv) calitatile native.

Nicoleta, imi pare rau ca s-a aglomerat din nou spatiul locativ. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, pt ca sunt sigura ca ati intors pb pe toate partile. Doar atat: rabdare, rabdare, rabdare, trebuie sa vina si timpuri mai bune.

A inceput si Darius gradinita, nu mai are educatoarele de anul trecut, a suferit mult pe tema asta. Acum are o singura doamna de care e multumit deocamdata. Am fost ieri cu Ioana sa-l luam si s-au repezit unul in bratele celuilalt, parca nu se vazusera de-o luna. S-au obisnuit sa fie tot timpul impreuna si acum le e mai greu.
Darius e preocupat tot de geografie, vad ca il tine pasiunea asta. Stie marile, oceanele, continentele, toate capitalele din Europa si America (N si S) si partial din Africa si Asia. Acum invata alte orase imp si principalele cursuri de apa. M-am pus bine la punct cu geografia, mereu mi-a placut, dar mai uitasem, acum sunt in priza permanent. Se plimba prin casa cu atlasul intr-o mana si cu globul in cealalta, e asa simpatic atunc cand are un aer preocupat.

Albinutza, ai aflat cumva ceva despre invatatoarele de la 280?

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Multumesc pentru cuvintele bune.

Irinusha, am vazut pozele frumoase. Ce momente emotionante... Noi nu prea am reusit sa facem multe poze, caci Thomas cum ma vedea cu aparatul, cum se ascundea sa nu-l pozez...

Bertha, flacaului pasionat de geografie.

Va doresc un sfarsit de saptamana minunat.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb4f.lilypie.com/SAeQm5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

un weekend bun tuturor!

miine mergem la o zi de nastere, girls only, swimming party. oi-oi..... mie mi-o venit ciclu', asa c-o sa fie super

duminica vrem sa tragem o fuga pina in west palm beach.... vai, da' ce dor mi-i de sudul floridei......

am petrecut dupa-amiaza de azi la o librarie..... faina, mare de tot. lia nu mai stia la care carte sa se opreasca, tot ma intreba daca poate citi. aveau fotolii si locuri de stat toata ziua, asa ii aici (in america) in librarii..... fain de tot. chiar si maya si-o gasit de lucru cu tot felu' de butonari - asta-i mai tehnica, fata mea cea mica, cu guitzaturi si muuu-ituri, sortari de animale pe feluri, pe culori, pe blanuri, pe io-stiu-ce..... oricum, ne-am distrat de minune. si dup-aia ne-am cinstit cu un cremes pe cinste, la cofetaria librariei. faina vinere. am ajuns acasa dupa 9, cu un 'tata' care nu stia de unde sa ne ia

pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

buna, fetelor


aoleu,am ajuns pe a doua pagina.....

bertha, deocamdata nu am aflat mare lucru. vreau sa-mi fac timp sa merg la diriginta ralucai sa-i cer o parere. m-am uitat doar la avizier la listele cu clasele a 4a si am observat ca a IVa B a inceput cu limba germana din cla I, ca prima limba straina si ca au studiat cu sotul doamnei prof., care e la aceeasi scoala si dansul si este si profesorul ralucai de germana
altceva nu stiu dar ar cam trebui sa ma grabesc sa iau o hotarare, ieri la sedinta de la gradinita lui cosmin, una dintre d-nele educatoare a zis ca nu prea mai e in top scoala 280, ca ar fi plecat multe invatatoare bune.
tu ai ceva noutati ?

monet, ce program fain aveti voi si ce mult timp petreci tu impreuna cu fetele

irinusha, am vazut pozele, ce scolarel serios si surioara frumusica foc

iulia, eu mai vreau sa povestesti despre thomas, ce program super
ce bine ca are toate conditiile sa se dezvolte frumos !

cosmin a trecut deja printr-o raceala pe care am luat-o si noi unul cate unul dar acum suntem binisor toti.
ieri am avut sedinta la gradinita si la cum ne-au prezentat doamnele programul lor aproape ca imi pare rau ca nu l-am dat la scoala..in fine se pare ca le place copiilor, dar daca i-a luat cu testari din prima saptamana la sf anului scolar vor fi satui de atatea lectii, iar eu speram sa mai aiba si ei un an de copilarit fara griji.


pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Am uitat sa uram "La multi ani!" gemenasilor scumpi ai lui Nally si lui Mihaita de Acris. Sa fiti sanatosi si norocosi!

Albinutza, eu nu am mai aflat nimic mai concret despre scoala si invatatoare si am cam intrat in panica, pt ca imi dau seama ca trebuie sa luam o decizie cat mai repede. Tot ce am aflat din discutii in parc e ca e de preferat sa fie la una din clasele A-C, ca acolo sunt invatatoare bune si, mai tarziu, profesori buni. Nu bag mana-n foc pt informatie, poate fi doar o barfa din parc. O sa incercam sa gasim o solutie (a se citi relatie/pila) sa ajunga intr-o clasa buna. Pe mine ma tenta si o scoala cu semiinternat (after-school), dar sotul nu e de acord. La scoala asta se invata in 3 schimburi si peste 3-4 ani va sta f mult timp singur acasa.

La Darius la gradinita inca nu se fac lectii, doar coloreaza, canta, spun poezii, danseaza, de la 1 oct incep treaba cu adevarat.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

lia e in culmea fericirii in fiecare dimineata. imi zice "mama, ii fun la scoala". invatatoarea ei mi-o scris sa vorbesc cu lia sa o indrum sa faca temele de clasa a 2-a, ca e prea usor pentru ea clasa 1-a. am intrebat-o si mi-o zis: "pentru mine pare simplu, ca stiu. arata-mi ce nu stiu, ca sa stiu!"
eu nu vreau sa grabesc cursul lucrurilor. desigur, poate sa se infrupte din temele de clasa a 2-a, dar asta nu o face cu nimic mai avansata decit clasa 1-a, la sfirsitul ei

se pregateste lia sa fie amelia earhart la carnavalul/recital de halloween. ii cumpar o cascheta cocheta de aviatoare din anii '30 si cucheri pe masura

maya-i o zvapaiata, asa cum o si vreau. o pup in fiecare dimineata, sa-i rup obrazu'

miine am musafiri la cina.

Mergi la inceput