Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Buna dimineata dragele mele,

Alexia multumim pt capitol nou. La multi ani sarbatoritelor si felicitari fetelor care au schimbat semnatura.

Eu am fost la doctor azi dimineata pt durerea din dreapta sus( sub san). M-am dus la spital ca stiam ca doctorul e de garda azi. A fost foarte dragutz, mi-a facut ecograf la colecit, stomac, s-a uitat la rinichi si a zis ca nu e nimic. Cel mai probabil e durere intercostala de la cum creste bebe. S-auitat un pic si la bebe, a zisca e bine si ca s-a intors cu capusorl in jos. Oare nu eprea devreme? Oare se mai intoarce de acum sau ramane cu capusorul in jos? voi ce stiti?

26+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Lore si eu dorm cel mai mult pe partea dreapta, pe stanga nu pot sta mult cu toata ca ma chinui ....
stiu ca se recomanda sa dormim pe partea stanga, dar se mai spune sa si dormim cum ne simtim noi bine, ca decat sa ne stresam si sa nu dormim mai bine sa dormim asa cum ne simtim bine.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Multumesc pentru raspuns , allexia .

23+ viitoare mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

ukume si eu la controlul de 28 saptam era fetita cu capul in jos si nu mi-a zis nimeni ca ar fi vreo problema.
daca ramane asa sau se mai intoarce nu stiu, dar iti spun maine cum sta fetita mea ca ma duc la control.
oricum daca sta cu capul in jos nu inseamna ca si nasti acum, o sa se lase burtica jos de tot cand se pregateste de nastere, dar mai incolo.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Raluca, super idee cu ardeii umpluti. Cred ca am sa fac si eu in weekend ca demult ma tot laud.
Pestele la cuptor e preferatul meu, am sa il adaptez ( il fac gratin cu cartofi in lapte si smantana) ca sa manance si missa mea cea mofturoasa! Am vazut recent o reteta pe " Cuisine.TV", de-a lui J Oliver, mi-a plouat in gura de la " turta" de peste si legume. Insa nu mai reusesc sa gasesc reteta pe net.


Alina (30 sapt) si Amalia 17.11.2005

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

eu zic ca nu-i problema daca dormim si pe partea dreapta. eu una mai dorm...

si la mine este bebe intors cu capul in jos...

mi-am facut fidea cu lapte si m-am pus pe papat

27+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

eu urmaream emisiunea "Prima zi" pe prima tv, dar ieri nu a fost, sau cel putin nu de la ora 14 cand am dat eu pe prima.
stie cineva daca s-a mutat la alta ora? ca la ei pe site scrie ca tot la 14:30 ar fi

oricum am vazut in reluare dimineata la 6, ca tot nu aveam somn dar fara sonor ca dormea sotul

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

miruna...unde esti azi???
symo per ca esti bine.. ma gandesc ca esti ocupata ci igenizarea casei si din cauza asta n ai mai intrat...

pupicei

joann si tu esti absenta azi

27+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Buna fetele
La multi ani sarbatoritelor de azi! Sa fiti sanataoase si voi si bebeii!
Am intrat si eu sa va prind din urma cu ce ati scris aseara si azi.
Andreeacc, multumim de pontul cu termometrul auricular.
Sugubina, am cautat eu pe net termometrul si l-am gasit la 190 ron.
G_e, eu pentru arsuri iau Rennie
M-ati omorat cu tortul de bezele. Nu stiu ce sa ma mai fac ca am inceput si sa visez dulciuri. De exemplu azi noapte visam un tort de martipan. Si vreau sa ma abtin ca am inceput sa ma fac balena si nu reusesc
Mai intru mai tarziu.
Va pup pe toate

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

ATI AUZIT? Alte 2 cazuri din Dambovita cu bebei morti. Ufff!!!Doamne, nu se mai termina!

Cum adica azi au inceput cursurile la Filantropia?


Mie mi-e rau, am pur si simplu o stare proasta greu de eexplicat: am stari de voma (acum in luna a 7-a!), am si contractii, si intepaturi in partea stanga jos si nu inteleg ca luni am fost la eco, colul lung si inchis, nu am facut efort, nu am avut pic de stres, etc.Pur si simplu stau in pat si bolesc!

29+

Mergi la inceput