Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***244***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Fetelor, raspund eu pt Dyana. Parintii ei nu sunt din Bucuresti, iar soacra... are interdictie medicala de a sta singura cu Mutzu. Am zis-o bland.

Si eu o sa fiu in situatia asta saptamana viitoare si am decis sa car piticul dupa mine. Daca il apuca somnul la 9, apoi la 9 ma duc acasa (soatza din dotare e libera sa mai sada daca va dori).

Cat despre ce zice Pisigri, ca si la 7 ani copilul va prefera sa stea cu mama... nush ce sa va zic, sor'mea a plans cand au dat-o la gradi (la 3 ani) vreo 2 sapt. Pe mine m-au dat ca nu ma mai puteau tine acasa, nu mai voiam io sa stau...

Stiu ca la un moment dat, din cauza conditiilor de trai, va trebui sa existe o despartire, dar daca se poate face din timp, usor-usor, e super. Si nu in perioadele in care copilul are un mare stres pe cap (cum are Mutzu caninii). Al meu sade ziua cu ai mei, noaptea nu. Ma gandesc ca n-o dura asta pana merge in armata, asa ca, deocamdata, evadez doar ziua.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Io zic sa-l ia pe Mutzu la nunta cu ei, o sa fie super-ditractie,mult dans,lume multa , o sa aibe lipici mai mult ca mireasa , o sa uite Mutzu de canini, macar o ora, apoi Dyana sa se duca la nani cu el iar sotul sa petreaca ca un tata mandru ce e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Buna,Azi l-am dus pe Theo la cresa si acum ma bufneste plansul cand ma gandesc ca maine merge din nou.L-am lasat doar 3 ore, a mai plans, s-a mai jucat cu copii, cica a si mancat ceva.Ce grea e despartirea asta si cred ca pt. el a fost si mai greu tinand cont ca nu a stat decat cu mine.Acum doarme, a adormit foarte greu.Am vazut poze cu Ana si Gaza,parca sunt surori.Dyana si eu zic sa te duci macar o ora la nunta, binenteles cu David.Gianina spune-ne despre Andreea, cum s-a acomodat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Dyana, eu zic sa faci cum ai chef Daca vrei distractie si un respiro de la rutina zilnica, go for it!, gasesti tu solutii, la urma urmei surioara ta nu trebuie sa-l plimbe in brate toata noaptea, plange ce plange si adoarme pana la urma. Dar in tonul tau am simtit ca nu prea ai chef nici tu sa mergi, si caninii Mutzunelului sunt doar o scuza Si noi cand am fost la nunta - doar noi 2 - parca eram noi mirele si mireasa, reintinerit si reimprospatat sentimente, dansat blues-uri romantice toata noaptea, dar acasa cu bebe iar ne-au napadit grijile. Cat despre luat copilul la nunta... noi ne-am elaborat un sistem: daca evenimentul are loc in timpul zilei, atunci mergem toti 3 si se distreaza si piticul pe acolo, alearga, se baga in seama cu lumea, si cand oboseste doarme in carut. Seara la terasa iar nu e nici o problema. Pana in 00. Dar daca e vorba de o nunta care incepe la 22 si dureaza toata noaptea, atunci il las pe Ianis cu cineva si ma aranjez frumos ca o "duoamna" si merg sa ma distrez, fara sa ma stresez cu "ce face copilul?, de cate ori s-a trezit? etc" Normal ca mi-e dor de el si abia asteptam amandoi sa-l revedem dimineata


Am vazut si eu pozele cu Brisuca cu ochii ca murele si codite, cu Gazii mica pictorita, cu Ana calare pe leu si Eva mica cu o mamica tare frumoasa




Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Am uitat de Bria, am vazut-o la bunici si cred ca am mai uitat, de acum nu mai nominalizez, am vazut toate pozele.Ma apuc sa fac o tocanita de legume, sa vedem ce o iesi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna, fetelor!Sunt in urma cu cititul. Inca admir pozele de la nunta Denisei, si mi-a venit o idee: hai sa punem poze fiecare de la nunta proprie, nu vreti? Eu ador sa ma uit la fotografii de nunta, si ar fi interesant sa ne vedem pe fiecare cum am fost mirese. Incep eu:Cununia CivilaNuntaSi daca nu v-ati plictisit inca:PetrecereaRevin mai pe seara. Aaaa, si am o intrebare: la Sovata ne intalnim de vineri, nu? Si stam pana duminica. Sau fiecare cum reuseste?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello fetele !!!

Avand in vedere super naspa, nu am avut nici un spor la serviciu asa ca am venit acasa !

Am admirat-o pe Bris care are niste bucle totale si e frumoasa (si desteapta cu siguranta) ca mama ei pe care sper sa o cunosc in carne si oase la Sovata !!



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anamariame, buna ideea ta, diseara ma apuc sa fac si eu un colaj !! Si tu ai fost o mireasa superba, finuta si draguta !!

Legat de intalneala : mergem de vineri pana duminica , abia astept !

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

L-am admirat si pe Mutzunelul impreuna cu mamica lui dragastoasa si frumoasa !!
Dyanna, eu merg la un botez sambata, Alexandra ramane cu mama, nu imi fac probleme ca nu se descurca , trebuie doar sa ajung pana la trezirea de tziti noaptea ca acolo chiar nu are ce-i face sau mai stii ?


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

mi-am chinuit copilul azi...striga ma-ma si da-ta(gata)...au intepat-o in ambele manute ca are un firicel de venaam tinut-o noi doi si o asistenta pt ca o a treia sa ii ia sange nu mai fac analize pana cand n-o vrea eaFiica Ploii

Mergi la inceput