Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

HOLLA GAGICI
BINE V-AM GASIT LA "365" Sa dea DD sa avem parte numai de clipe frumoase alaturi de puiutzii nostri,fara colici,fara raceli si alte minunatii.Va multumesc pt sfaturi si pt faptul ca ati fost si sunteti asa prietene bune

Aseara din pacate nu am putut intra sa imi iau ramas bun de la odisee insa sotul e de vina

SENTY MARY LA MULTI ANI,SA FII FERICITA,IUBITA SI SANATOASA

Imaya eu stau cu geamu deschis desi la Iasi e racoare.Il imbrac cu pantalonasi,sosetele,caciulita si o bluzita mai groasa,fara manusi ca nu le suporta.Si tu tot pe 11 il botezi pe micut?Se pare ca a fi o zi plina

Paula asa si al meu,doarme numai cu mainile in sus si cracii desfacuti de zici ca-i broasca

Belu no comment....super mum

Fetelor ca vorbeati de vaccinul BCG.Se face in picior nu?Eu nu am vazut nici o intepatura la bebe,insa ma gandesc ca el a avut branula la picior si poate i l-au introdus acolo
Iar cel pt hepatita B nici nu se cunoaste



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010


BCG-ul se face in manuta stanga, iar semnul apare cam intr-o luna cand incepe sa se inroseasca apoi sa coaca...la noi asa a aparut.

****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

Ne votati si astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Belu nu stiu de ce eu intelesesem ca in picior ,dar am citit pe net si DA,ai avut dreptate.Chestia este ca la Paul pe manuta nu se cunoaste nimic,simt la deget o umflatura ca un punct de grasime sub piele,aparuta acum 2 sapt.Sa fie oare vaccinul?Pe carnetul lui scrie ca e vaccinat insa nu am incredere deloc



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Bine v-am regasit, mamici!
Sa fie un capitol plin de evenimente fericite si bb-ei fara colici si sanatosi!

btz, si a mea doarme tot asa.

Intrebare: ai vostri dorm cu fata in sus? Ca a mea sta doar pe laterale si spatele capului e ascutit cumva, nu e plat

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Si mai am 2 intrebari :

1.Voi mancati usturoi??
2.opseaua de par dauneaza cu ceva lapticului?Caci maine ma duc la sot la firma sa ma tund si tare as vrea sa ma si vopsesc insa nu as dori s-o comit aiurea.Tre sa fiu si eu bella pt botez

Al meu fecior e asa comic.Sta la taclale cu prietenii lui imaginari,isi mai da cate un pumn peste fata,incepe sa planga,apoi rade,iarasi isi da un pumn,iar plange,iar rade.Ma amuza asa tare



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Ce casuta frumoasa avem!!!multumim Belu pt tot ce faci pt noi..prima pagina arata ffff bine.
SENTY LA MULTI ANI !!!

Racusor,si eu iau spirulina cu galafor,si se simte.
Prin casa,pe bb Victor il tin imbracat cu salopeta-pijama cu piciorus cu capse de sus pina jos,e lejera si ii tine de cald.,sau body cu mineca lunga si pantalonas cu piciorus.

Noi avem o problema cu sughitul, dupa fiecare masa,dupa ce scoatem aerul,il apuca o criza de sughit, pe el pare ca nu-l deranjeaza,mai mult pe mine, ca se zgiltiie mititelul cu tot corpusorul lui mic.

Pozele de la botezuri sunt SUPERBE,copilasii superbi,mamicile la fel, TORTURILE .SA FITI SANATOSI CU TOTII!

Catalina cu bb Victor(17.aug.2010)Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

SENTY MARY la multi ani

belu multumim pentru noua casuta!

Eu o tin pe a mea in body cu maneca lunga si pantalonas cu picior sau body cu maneca scurta si salopeta intreaga cu maneci sau body cu maneca scurta si pantalonas si bluzita.

Dar cu ce ii imbracati cand iesiti afara pe vremea asta? Ieri daca a plouat nu am mai iesit, insa azi nu as mai tine-o in casa.

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Bine ati venit la "bebelusi" dragi mamici de delfinasi, va doresc sedere placuta!
Sa va traiasca puiutii si sa va bucurati de ei!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz, eu m-am vopsit ieri, dar nu mi-a zis nimic coafeza...dar nu ma mai suportam , aveam mult par alb. Usturoi inca nu am mancat.
Katalina, si Raul sughita aproape dupa fiecare masa. Daca vad ca nu ii trece in 10 min, il mai pun un pic la san si scapam de sughit.
Michelle, tot asa doarem si al meu. Ii mai intorc eu capul, dar nu dureaza un minut si e la loc. Si el are capul parca ascutit, dar sper sa isi revina

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

LA MULTI ANI SENTY_MARY!!
Imaya te primim cu drag!


_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

BTZ, usturoi,mai bine NU,daca alaptezi.Nu numai ca schimba gustul laptelui, dar e si singurul aliment care elimina mirosul prin piele(m-am amuzat cind am citit si eu asta).La fel citeam ca indienii,mexicanii (mamicile)maninca ff condimentat si piperat si nu e o problema pt alaptat.Vezi si tu.

De vopsit parul,eu zic ca e ok,ce ziceti fetelor?

Catalina cu bb Victor(17.aug.2010)Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput