Sept-Oct'10-Bravo Mihaelka!Hai Lora,Iunia!(151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

CHICHI acu' vazui ce titulatura mistoaca ai!!!


Ana34+ Maia Elena lu' mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona24

chichi, ai grija de tine si stai caaaaaaat mai mult in patut, la relaxare! hai ca mai avem putin!
dupa aceea o se ne tinem puii in brate, uitand de aceste mici probleme din perioada sarcinii!
fa-ti un "bagajel cu rabdare" si ai sa vezi ca are DD grija sa fie totul bine!
o , pentru a te mai bine-dispune un pic!

simona cu matei 35+


Multam tare! Pai asta fac, de-aia am fost azi prin magazinele, ca sa stau de maine in motul patului. Fac incet bagajelele, si gata! Nu e foarte scurt colul pentru 35s dar oricum... Are 2.2cm! Doamne ajuta sa ne ne vedem toate cu bebelini la termen si sanatosi in brate!

Cristina Toma Andrei/Alexandru 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

CHICHI acu' vazui ce titulatura mistoaca ai!!!


Ana34+ Maia Elena lu' mama





Daaa pai daca mi-au dat astia puncte! Sunt o bazata!

Cristina Toma Andrei/Alexandru 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Noapte buna fetele!!Ma pun in pat ca iar am picioarele cat franzelele!!
la voi!!

Ana34+ Maia Elena lu' mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Multi pt toate fetele care s-au gandit la noi!

Noapte buna si de la noi!

Cristina Toma Andrei/Alexandru 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

si noi ne ducem langa tati in patut!
va si o noapte linistita!

p.s. si fara multe drumuri la pipilica!

simona cu matei 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Bravo Lora, Mihaelka, asa fetelor, tineti majoretele ocupate ca sa nu se uite catre mine...

Nasteri usoare maine si bebici necolicosi si papaciosi va doresc.

paticut, eu sunt asa de dornica de intalniri, mai ales la iarba verde. Pentru mine e tarziu in weekendul asta dar de saptamana viitoare, dupa ce-l nasc pe fi-miu, vin cu el in landou.

Alynta, acum sunt tot pe telefon si mi-e aproape imposibil sa caut unde am postat povestea nasterii dar maine daca intru putin pe laptop o caut si trimit link.

eveline, ai fost de coma cu caloriferul... si mi-ai amintit de o intamplare rusinoasa de-a mea. La un moment dat m-am urcat in masina (cea noua) a unui amic cand am simtit o caldura in sale si sub fund... Eram putin inainte de a trece cele 28 zile (deci trebuia sa-mi vina...) si brusc am crezut ca ma fac de panarama... ca m-a apucat taman atunci. Bine ca mi-am dat seama in scurta vreme ca nu-mi venise nimic ci era vorba de caldura din canapele...

Andreea, cu (AMR 6 zile) si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Dragele noastre

Este asa de frumos sa te gandesti la inceptul unui lucru si asa de emotionant sa ajungi si la final.Asa este si in cazul odiseei noastre.
Emotionate va predam voua stafeta si speram sa ajungeti si voi cu bine la final.Un final fericit asa cum am avut si noi parte.Ce putem spune despre odiseea noastra este ca sunt mandra ca am cunoscut mamici vesele,frumoase,si sper ca aceasta relatie de prietenie(hai sa ii spunem virtuala) sa continue si pe mai departe.Dorim sa aveti parte de intelegere,de sprijin reciproc si de ce nu si de incredere pentru ca asta conteaza mult atunci cand ceri un sfat,un sprijin,un ajutor.
Am avut parte de o odisee minunata in care la inceput am trait emotiile primelor teste pozitive, apoi am asteptat cu ardoare sa auzim inimioarele copilasilor si in pantec, ne-am plans de starile de la inceputul sarcinii,apoi au venit culorile carucioarelor,insa in tot acest timp am dezvoltat prietenii frumoase intre noi si ne-am oferit umarul una alteia in situatii grele,.Am ras,am plans impreuna cu mamicile primilor delfinasi care au trecut in lumea ingerilor, am trait emotiile nasterii alaturi de fiecare mamica in parte si ne-am bucurat de fiecare delfinas venit pe lume .
A trecut foarte repede acest timp petrecut la odisee, insa daca pana acum ne-am plans de starile de inceput de sarcina, acum am ajuns sa ne plangem de colici,nopti nedormite,probleme cu alaptarea...insa aceste lucruri au ajuns sa faca parte din viata noastra de zi cu zi, au ajuns sa ne faca sa ne dorim sa fim mai puternice pentru micii delfinasi, pentru ca nimic nu este mai maret si profund n aceasta lume decat sa fii mama.
Este minunat sa ai un grup de sprijin, sa ai cu cine sa dezbati masuratori de la ecografii, dureri in sarcina, dar si emotia primei intalniri cu bebe. Nu mai spun de galeriile frumoase de care am avut parte .

Dorim sa aveti nasteri cat mai usoare, travalii cat mai scurte, bebelusi sanatosi, mancaciosi si fara colici.

Nu in ultimul rand ne gandim si la situatia dramatica intamplata in Bucuresti si ne gandim la mamicile care si-au pierdut copilasii din cauza unui sistem infect care in loc sa ne ajute ne omoara.Suntem solidare cu acele mamici si dorim ca Dumnezeu Sa le mangaie inimile indurerate.Dorim ca voi sa aveti parte de o nastere fara probleme si sa aveti parte de binecuvantarea lui Dumnezeu si de tot sprijinul Lui pentru ca daca nu intervine Dumnezeu cine oare ne poate ajuta sa nastem cu bine si sa fim atat noi cat si bebeii nostrii sanatoase... ?

Va aspteptam la « primele 365 de zile din viata unei comori ‘’’,si daca aveti nevoie de un sfat, o parere va stam la dispozitie si ...stiti unde ne gasiti.

Va pupam pe toate si va asteptam la scutecele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Asteptam cu nerabdare predarea stafetei... Trageam cu ochiul la odiseea delfinasilor, stiam ca ni se pregateste ceva dar nu ma asteptam la un mesaj atat de plin de sensibilitate si de afectiune ca cel care tocmai a sosit. Va multumim din suflet mamici de delfinasi, inima mi-e plina de emotii pentru perioada care tocmai incepe si la odiseea noastra. Acum pot merge la nani visand la zilele urmatoare, la frumusetea lor si la intensitatea maxima pe care o vom trai.
Sa aveti o noapte linistita si numai ganduri bune pentru ceea ce ne asteapta.

Andreea, cu (AMR 5 zile) si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Buna viitoarelor mamici. Sunt o mamica fericita de la delfinasii de iulie-august 2010 si am intrat sa va felicit pentru comorile ce le purtati in burtica si sa va urez tuturor nasteri usoare, bebelasi sanatosi si cuminti de care sa va bucurati din plin. Va astept si eu cu drag la urmatorul capitol.

Mergi la inceput