Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Maribel www.felicitariweb.com/data/media/561/La_multi_ani.jpg" target="_blank">La multi ani!
Mary , multi ani inainte impreuna!Ce fain!!!!!!!Aveti nunta de bronz! Sa fiti fericiti o mie de ani!La multi ani si sotului !
[]
Referitor la iritatia puiutului tau, si apa termala face minuni,si e bine sa fie aplicata si preventiv!, bine ca trece!
Multumiri fetelor,care ne-au impartasit linkurile cu privire la autodiversificare!Si noi vom incepe peste vreo 2,5 luni poate chiar 3,deocamdata mancam exclusiv de la san!
Ioana1234, medicul pediatru(cu numele cred ca e pediatru) de la 6 sapt mi-a zis sa-i dau suc de mar si de morcov, chipurile ca n-ar fi luat bine in greutate, iar acum la 3 luni mi-a zis tot asa sa-i dau suc de mar si de morcov si sa adaug si o lingurita de zahar!.Am crezut ca mor!M-am calmat, si i-am spus clar si raspicat ca eu sunt multumita de cum a evoluat(avea 5500 gr si 63 de cm la 3 luni),si ca eu diversificarea o voi incepe dupa 6 luni!
Concluzia este ca medici astia doar cu numele sunt pediatri, ca altfel nu ar recomanda aberatii ca morcov pisat ,sucuri la bebelusi care inca n-au nici 4 luni, in conditiile in care si alptezi exclusiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana1234

scuze poate am scris cam aiurea da is tare nervoasa, si mai imi zice si barbatu mio ca "o iau eu cu capu mare nu ascult " ( adik nu ii dau in fiecare zi ceai ( zicea soacra sa inlocuiesc o masa cu ceai ca sa pot plea si eu pe undeva...poftim cultura )si nu o ascult pe doctorita .

Ioana, tu stii cel mai bine ce e mai bun pt copilul tau!la fel zicea si mama sa incerc sa inlocuiesc o masa de lapte cu ceai,insa e o mare prostie, ceaiul n-are nici o treaba cu hrana,copilului ii e foame deci trebuie hranit,iar la faza cu plecatul, exista alternativa sa te mulgi si sa-i dai cu biberonul asa ca teoria cu ceaiul nu prea sta in picioare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Laura, sa va fie de bine crestinarea sa fie sanatoasa si sa creasca mare si cuminte !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

neata

La multi ani Maribell!

La multi ani Mary!

Despre acel articol, dpdv al orasului unde locuiesc, dupa parerea mea este f superficial scris si anume:

- nu am auzit sa isi aleaga elevii materiile; poate e vreo fita de scoala privata pt care platesti zeci de mii anual
- predare in lb Romana??? hmmm
- cele mai bune sisteme publice de sanatate???
* med de fam nu mai au locuri; stai pe niste liste de asteptare la cat mai multi si daca ai sansa in cativa ani gasesti loc
* mergi la spital cu pruncul ptr febra, astepti cateva ore bune (5, 6) apoi te trimit acaasa pt 3 zile si daca nu trece febra sa revii
* sa mergi la spital pt ca te doare ceva? e ok. insa trebuie sa te inarmezi cu rabdare; va dura ore intregi

Este usor sa dai cu vopsea roz insa e bine ca atunci cand visezi la alta tara sa o cunosti si cu bune si cu rele.


Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ioana, eu nu as renunta la alaptat si nici alimente nu i-as da; m-as trata mai intens pe mine (orez, banana, morcov fiert, ceai de menta)

Sanatate multa!

Vero, cum sunteti? ai dus ptr copro? cand ai rezultat?

Carla, sa inteleg ca ai achizitionat garderoba de toamna a mazarichilor?


Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Laurita, felicitari pentru crestinare; mai stiu eu pe cineva careia ii place sa stea la inaltime


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

oanarus, artu merci mult fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Hello si de la noi !

Am lipsit motivat datorita sedintelor de kinetoterapie care ne cam umplu diminetile, iar dupa masa exersam acasa printre cantecele si teatru de papusi.
Pacat ca vremea asta urata ne cam strica planurile de plimbare si chiar si cand ne intoarcem de la kineto merg cu carutul intr-un ritm de fuga in loc sa ne plimbam.

Carla acum mi-am dat seama ca tu esti cea mai indicata persoana din Cluj pe care sa o intreb de indemnizatie si alocatie pt. ca restul cunostintelor au nascut mult mai demult.
Ti-au intrat ceva bani sau macar banii pt. trusouri si premiul pt. nastere ?
Si daca nu te superi tu cand ti-ai depus dosarul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Maribell, multi ani fericiti si plini de impliniri, sanatate si tot ce-ti doresti!

Marlena, multi ani inainte si sa aveti o aniversare frumoasa! Sa va dea Dumnezeu inca multi ani impreuna, sa sarbatoriti nuntile de toate metalele grele! La multi ani si sotului!

R.cata, multumim de linkuri!

Nikol, mersi si tie...Ikea... macar ochiul sa mi-l bucur!

Ruxi, banii de trusouri mi-au intrat exact in data indicata de ei, parca in 18 iulie, dosarul pentru trusouri il depusesem fix cu 2 luni inainte. Indemnizatia insa n-am primit-o inca, am si depus dosarul foarte tarziu, la mai bine de 4 luni de la nastere (parca la sf. lui iulie sau inceputul lui august l-a depus sotul, undeva in acele zile)... Astept, astept... Nici macar nu stiu cat se va da acum, ce s-a taiat si ce nu, de la guvern... tu stii ceva, cat e acum? Ar trebui sa-mi vina o groaza de bani... prin octombrie probabil...

Ioana, am inceput sa cumpar hainute de toamna, dar momentan am spart o multime de bani pe prostii, adica haine de vara pentru anul viitor, reduse acum, la sfarsit de sezon... Deja am prea multe si pentru la anul, dar ce sa fac, nu ma pot abtine sa nu cumpar! Din pacate, gecute de toamna-iarna inca n-am gasit, se pare ca n-au adus niciunde in magazine colectiile de vreme rece... Imi dau seama ca e si devreme, abia azi e prima zi de toamna, deci in august e putin probabil sa fi putut sa gasesc geaca de iarna... dar eu ce sa fac, daca a dat frigul peste noi si am nevoie ACUM de hainute groase?! Stau cu fetele in casa, n-am cu ce sa le imbrac, ieri am iesit cu ele in treninguri si inca 2 maneci lungi pe dedesubt si le-am adus acasa bocna... Azi sunt 11 C in Cluj, picura si sufla vant de noiembrie...



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:

Felicitari proaspetilor crestininati! domnul sa va aibe in paza pe toti!
am reusit si noi sa ne crestinam fetitza simbata,
asa cum zicea si Laurita, baiatul "cel mare" parca e mai solicitant, o fi gelozia de vina? numai dupa el trebuia sa fim cu ochii, cea mica o cumintenie tot evenimentul,

am reusit pana la urma sa scapam de mucisori, in dimineata botezului am luat ultima tura de antibiotic, am ajuns pana la urma la ospamox ca nu-i mai treceau mucisorii :( si noroc ca nu ne-a mai bagat in cristelnita, a fost mai safe asa!

in rest ce sa zic... am facut multe poze, inca nu le-am primit , am primit doar asa o doza demonstrativa ff reusite; le astepatm pe restul dupa prelucre :)http://www.adelaphotoart.com/

acum urmeaza o perioada de fier, cel mare incepe la gradi si va fi mai greutz un pic perioada cu acomodarea, nu-mi prea vine sa-l dau mi frica de virusi, dar i benefic pt el, il las doar pana la 12:30 nu cu program prelungit.

din urma , citesc dar pe sarite, acum ma indrept spre album sa vad cum au mai crescut floricelele noastre :)



Mergi la inceput