Fluturasi de martie-aprilie 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

Irinuca ia-ti concediu medical vreo doua saptamani ca nu e de glumit.
Ce ai asa important la serviciu ca 10 zile se vor descurca si fara tine.
Si eu am tras tare la serviciu cand eram in saptamana a 6, si a 7 a ca am lucrat si pana la 12 noaptea; dupa care am facut o raceala si am stat in pat vreo 2 saptamani si inca doua odihna asa ca in luna august nu am lucrat deloc.
Eu zic sa nu te fortezi prea mult.
Concediul medical si anunta-i in scris ca esti insrcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

burtici pe unde sunteti?
magnolia ce faci? cum te simti?

S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, nu e deloc de glumit cu hematoamele, unele pot fi inofensive altele foarte periculoase, depinde unde sunt amplasate. Nu vreau sa te sperii, dar mai bine ai sta acasa in pat! Eu am piedut o sarcina din cauza unui hematom, la fel nu i-am dat chiar asa mare importanta, adik am si copil mic de care tb sa ma ingrijesc (Cristi avea doar 1 an atunci).
Vezi ce zice si dr maine , si apoi stai linistita acasa, nimic nu e mai important decat copiasii nostrii.

PS: te trec acusi in lista

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 15+ cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am ajuns la 50 de gravidute!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 15+ cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Irinuca draga - si eu zic la fel: si eu am avut felurite scurgeri maronii si chiar un pic de sange o data, m-am speriat si necajit tare, dar de o saptamana stau numai acasa (ies doar la eco si analize) si se vede, au disparut deocamdata de tot. Asa ca daca poti macar 1 saptamana acasa, va fi mai bine, cu mult patutz si rasfatz...

Madutza sau cine se ocupa , va rog treceti-ma si pe mine pe lista, eu tot vorbesc aici, dar pe lista nu-s...
DN: 04.06.1975
FET: 20.07.2010
DPN: 09.04.2011


Va pupacesc

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ce faceti burtici?

Eu in pauza de aspirator ca nu mai pot...am limba scoasa de-un cot ..obosesc mai rau ca bunica-mea..off offf...valiu valiu

Am aspirat toata casa, am pus iar la spalat....mai am de spalat pe jos prin bucatarie si sters dulaprurile si mesele , apoi de urcat sus sa schimb lenjeria si sters prafu` si ma cam doare spatele...ehh ce va spusei, batranetile... haine grele

Hai ca ma duc sa spal pe jos si apoi mai vad eu... le iau usor usor si pana diseara la miezul noptii le termin eu pe toate


BB on board!!! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

Roxi ma simt mai bine acum. Dar toata luna august am fost franta de oboseala si culmea e ca nu am facut nimic. De asta nici nu prea am mai postat. Am stat mai mult in pat. Acum mi-am mai revenit, am mai multa energie dar inca nu mi-au trecut greturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumfule super poze!!!!! de vis!!! sigur nu ai fost la un muzeu...

dupa a 2-a zi de gradi , azi cand am luat-o pe fii'mea mi-a zis: "hello hello ..how are you?" mi-a crescut ssufletul in mine ce fata desteapta am...


mamica fericita de 3 ani si 14+ 90%
"Exista o fiinta minunata fata de care vom ramane intotdeauna datori: mama."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

intrebare: pana unde a ajuns uterul la 15 sapt?? e doar in fata , intre pubis si pana sub buric sau si spre lateral?


mamica fericita de 3 ani si 14+ 90%
"Exista o fiinta minunata fata de care vom ramane intotdeauna datori: mama."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Hai mai Yasmy, ce printesa dulce si isteata ai....sa va traiasca si sa va bucurati de ea...super tare ...deja te da pe spate cu toate astea...draga de ea!!!

Ally , 9+ bebe

Mergi la inceput