Ingineri fosti, viitori...(34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ei m-a scos Elena din barlog.

Felicitari mami Elena, sarcina cat mai usoara si o nastere fara peripetii!
Sa fie sanatos si norocos samburelul de 6 saptamani!

Uite ca vin si vestile bune la voi in familie. Tin minte ca de mult timp incercati, nu-i asa?

Cristina, inca nimic cu scoala? aici au inceput de ceva vreme si ma gandeam ca stii deja. Pai ce zici, luati feribotul si veniti la noi daca vrea Roxi sa petreaca cu fetite
La servici sunt convinsa ca te vei descurca. E greu la inceput dar dupa aceea vine satisfactia ca ai reusit sa intelegi ceva repede si bine.

Nu m-am laudat la voi ca desi m-am bucurat am fost si suparata. A terminat si al meu sot facultatea. Insa cum e el ghinionist in ziua sustinerii examenului, de fapt chiar inainte sa intre in examen, i-a fost furat laptopul din biroul profesoarei cu care a facut proiectul. Asa ca dupa ce ca a fost singur la sustinere a intrat super ofticat, dezamagit, trist, va inchipuiti ce combinatie de stari ca de abia ne cumparasem laptopul si chiar aveam nevoie de unul nou pentru ca acesta de pe care scriu are taste care sar asa ca scriu greu, merge greu ca are 5 ani. Eu nici n-am apucat sa-l vad . Asta e viata in Romania, nu se poate fara pagube la un anumit interval. Norocul lui ca a ramas cu o copie a proiectului care era pe masa sub o foaie mazgalita si asa a putut sustine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Ei m-a scos Elena din barlog.

Felicitari mami Elena, sarcina cat mai usoara si o nastere fara peripetii!
Sa fie sanatos si norocos samburelul de 6 saptamani!

Uite ca vin si vestile bune la voi in familie. Tin minte ca de mult timp incercati, nu-i asa?

Cristina, inca nimic cu scoala? aici au inceput de ceva vreme si ma gandeam ca stii deja. Pai ce zici, luati feribotul si veniti la noi daca vrea Roxi sa petreaca cu fetite
La servici sunt convinsa ca te vei descurca. E greu la inceput dar dupa aceea vine satisfactia ca ai reusit sa intelegi ceva repede si bine.



Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)


Eu ma bucur mult ca dupa pierderea socrului meu, avem parte si de o bucurie in familie.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Multumesc pt primire fetelor!

Sa ma prezint si eu un pic: am facut UTCB civile, insa lucrez la o firma de drumuri la licitatii.
Deocamdata incerc sa citesc din urma ca sa va cunosc si eu nitel.
Elena, felicitari pt sarcina. Sa dea Domnul sa o duci bine pana la capat! Eu cred ca mai am cam 2 saptamani si gata. Cred c-o sa fac cezariana si mi-e cam frica.

Va urez o seara placuta la toate!(vad ca sunt mai multe fete aici)
Kisssssss


Ghiocela 37+ cu Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Otilia nu am putut sa o inscriu pe Roxy de cand eram acasa ca u vrud sa vada in original certificatul de nastere, pasaportul meu si al ei.... Un pic mai complicat decat in NI....Au zis ca dureaza pana la 14 zile lucratoare. Acum sa speram ca saptamana viitoare va veni raspunsul unde o sa mergem la scoala. In cerere am pus doua scoli foarte bune acum sa speram ca au loc acolo.
La servicu este bine.Nu stiu inca sigur ce o sa am de studiat dar sa speram ca in curand vor stii ce vor exact de la mine. La momentul asta invat despre aparatele pe care nu le stiam din proprie initiativa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Buna dimineata!
Va invit la o omleta cu ceai si putina zacusca (a venit sezonul!!!)
In Bucuresti ploua si e o vreme de lenevealaaaa...super!
Va doresc la toate un weekend minunant in continuare!

Ghiocela 38+ cu Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Multumim frumos de super tratatie Ghiocela! Eu nu ma supar daca imi trimiti si un borcan cu zacusca fizic.
Mereu mi se face pofta de cate ceva de acasa. Randul asta nu am adus prea multe bunatati de acasa cu noi pentru ca am venit cu masina si era inca mai caldut afara.
Noi am fost sambata la plimbare la Mother Shipton cave si ieri la film ca a vrut Roxy Toy story 3 in 3D. A fost super ca nu eram decat noi trei asa ca am putut sa-i mai povestesc Roxanei cand nu intelegea.
Cat despre serviciu vineri am facut altceva: polimeri orientati. Azi nu stiu ce avem in program. Maine am un curs de health and safety si poimaine avem o intalnire la Leeds.
Mi-am luat biletul pentru Belfast. Sper sa nu mai schimbe ceva ex-boss-ul meu.
va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Dragelor, am aparut si eu, poate ca m-ati dat la disparuti.
Elena, sa fie intr-un ceas bun si sa ai sarcina usoara! Ma bucur pentru voi.
Oti, da-l incolo de laptop, mai degraba sa va para rau dupa lucrarea de diploma la care a muncit. Desi sunt convinsa ca dpdv financiar o astfel de paguba este greu de suportat, pana la urma nu e ceva peste care nu se poate trece.
Si spun asta fiindca eu nu am vesti bune si nici nu mai am putere sa spun...ma asteapta vremuri grele, cu mama care trebuie sa faca chimioterapie si mi-e groaza de ce va trebui sa indure saracuta. Asta e viata, nu vreau sa va intristez, ca eu vin in ultima vreme cu vesti proaste.
ghiocela, bine ai venit pe la noi, mai ai putin si-ti vezi odorul fata in fata!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Ancuta nu pot sa spun decat ca sunt alaturi de tine. Ai incredere in Dumnezeu si spera ca totul se va indrepta. Dupa nor vine si soare.

Eu ce sa va zi: sunt bine, sunt un pic obosita ca ieri am intrat in paine cum s-ar spune si am facut o gramada de procesare de date si inca mai am nu stiu cat.

Nu avem inca nici o veste de la Roxy de la scoala asa ca azi am sa sun sa vad ce zic.

Va pupic pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Greu tare fara forum . A net acasa dar timp ioc .
Am avut un proiect mare, termen de predare mult prea mic asa ca am tras tare nu gluma.
Am uitat sa pun repede de o . Eu o servesc cu mult lapte ca iar stau rau cu calciul. Am trecut pe vitamine .
Elena felicitari pentru samburel ! Sarcina usoara, sa scapi repede de greturi .
Cristina acomodare usoara si bafta multa cu scoala printesei .
Otilia imi pare rau pt laptop. Sper sa cumaparati altul mult mai bun. Cum te descurci cu fetele? Un mare si pentru tine.
Ghiocela bine ai venit in gasca noastra. Mi-ai facut o pofta cu zacusca ... am cautat ieri sa cumpar dar mi-a fost greu sa aleg. Poate anul viitor apuc sa fac si eu.
Gabi te asteptam cu mai multe povesti .
Pisi si de voi mi-a fost dor .

Noi inca nu am terminat santierul de la casa. Azi sunt muncitorii sa termine exteriorul (asa sper eu ). Macar mi-a venit toata mobila. Am cam terminat banutii si am ranas fara canapea in living, dar nu e un capat de tara. O sa mai strangem punga si economisim.
Asta e valabil pt sot ca eu am stricat ieri o gramada de bani pe te miri ce prosti .
Copiilor le place mult la casa. De fapt si noua. Nu avem timp de PC sau tv si e bine.
Copiii au inceput scoala, incercam sa ne obisnuim cu programul. Andra e bobocel la gradinita. S-a lasat cu urlete in primele doua zile dar acum e bine. Ma roaga in fiecare dimineata sa stau putin la birou. Si-a facut cateva prietene.
Alex e bobocel la scoala. Prima zi a fost cu mari emotii. Ieri am fost la a doua sedinta. Nu e tare atent la ore, se joaca cu colegul de banca, dar calificativele sunt bune. Incercam sa lucram la atentie.
Programul ii e foarte incarcat (are 5 ore de sport), e putin cam obosit dar sper eu ca se va adapta usor.
Cam atat pt azi, incerc sa intru mai des.
Va pup .

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Stiti ca eu mai am max 1 sapt si nasc. sunt impuscata rau dimineata, asa ca...la noi ziua incepe mai tarziu!!
Multumesc tuturor fetelor pt urari de bun venit!
Ancuta, imi pare rau pt mama ta. Inteleg oarecum prin ce treceti pt ca eu tot anul trecut am facut citostatice medicamentoase (cele mai usoare, ce e drept!) pt o nemernica de tumora la san. Sper sa reziste mama ta si sa se insanatoseasca. Daca vrei iti pot trimite si un material foarte interesant despre tratamentul Dr Breuss. Poate ajuta la ceva!!
Cristina si Nico, deschideti repede ferestrele sa arunc niste borcane cu zacursa spre voi!! Oricum daca aveti drum prin Bucuresti va astept in vizita pt ca mama cred ca realizeaza un sfert din productia nationala de bulion si zacusca a Romaniei!!!

O zi minunata va doresc la toate!!!

Ghiocela 38+ cu Irina Maria

Mergi la inceput