Gasca de Constanta *122*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

Citat:
citat din mesajul lui andata

Acum intrebare intrebareata. Le-ati facut ROR-ul copiilor? Au avut efecte adverse?





nu stii de la ce se zice,ca se trage autismul?/???
cel putin la noi,in urma lui s-a declansat...toata nebunia din viata noastra!!!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Ce vaccin este asta? Eu sunt mai pe dinafara,asa .

Am aflat intre timp , o sa intreb si eu medicul de familie ce crede,poate imi da remediul homeopat impotriva rujeolei si nu il mai facem. S-a cam ridicat parul pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui septoct2009

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

Citat:
citat din mesajul lui andata

Acum intrebare intrebareata. Le-ati facut ROR-ul copiilor? Au avut efecte adverse?





nu stii de la ce se zice,ca se trage autismul?/???
cel putin la noi,in urma lui s-a declansat...toata nebunia din viata noastra!!!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Ce vaccin este asta? Eu sunt mai pe dinafara,asa .

Am aflat intre timp , o sa intreb si eu medicul de familie ce crede,poate imi da remediul homeopat impotriva rujeolei si nu il mai facem. S-a cam ridicat parul pe mine.


eu eram ,am uitat sa ma deloghez .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

lali,stiu sigur ca exista varianta homeopata....eu personal,nu mi-as mai vaccina copiii in veci...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

'neatza !!! si de la mine

Lali -brava de capitol nou ..chiar ma gandeam cand am citit user nou septoct 2009 !!??!!!tiiii, Gashca, ne-a invadat Dovlecimea!!!

Happy, asha esti tu ( cu "limbaritza"...cine te cunoashte, stie !!!
ma mir ca esti deghizata in "mutulica" pe net/multe ori, dar naravul mai scapa in unele zile....
vezi, tzi-am ascultat sfatul...si acum sunt fresh

Cuscra, am dormit...daaaa!alta viatza, cu altzi oki vad acum mormanul de haine pentru calcat!!!! imediat ce transmit mesajul, ies pe usha si pleeeeecccc la plimbare cu copilul

Andata- cu placere, ma gandesc ca acolo le e locul ...camashilor albe daca ajung prin tom azi-maine, intreb si-tzi zic -el poarta numar mic, cred

ref:veshnica dicutie pro/anti vaccin
eu am facut vaccinarile de pe schema platita, la amandoi, deci si ror-ul...sunt bine amandoi, slava Domnului! (unul a inceput cu Pentaximun, al doilea cu Infarixul ...sper ca asa s-o scrie?mi-e lene sa caut carnetele)
am citit ce a scris Mihaela (brrrr) si alte variante, unele si mai sperioase, am primit si citit mailuri cu info ingrozitoare, despre vaccinuri...mi-e greu sa departajez informatzia pura, stiintzifica de fantasmagorie sau teoria conspiratziei...poate doar daca voi avea de reprezentat vreun caz in acest sens...dar stiti bancul cu "pisica mare cat o vaca" asa si cu noi, depinde ce interese avem si pe cine aparam sau acuzam....
in fine, mi-am exprimat shi eu opinia si o fac cu drag si de data asta...eu una nu las copilul/iii nevaccinatzi
aduc in acest sens explicatzia creierului meu ( care nu are studii de medicina, nu are nici macar afinitatzi cat de cat cu materia respectiva, dar gandeshte din timp in timp)...beyyyy cand varsatul de vand a fost dus in Indii o data cu descoperirea lor si a omorat juma spre 3/4 din populatzia bashtinasha, iar europenii s-au imbogatzit cu sifilisul si altele...daca cineva ar fi avut un vaccin era omor pe el si altfel invatzam istoria azi, iar civilizatzia era departe....in evul mediu (evul negru)in care migratia popoarelor si descoperirea altor continente, mixarea europenilor cu amer-indienii a produs mutatzii, adn-ul uman european nu cunostea bolile cu care se confruntasera ailaltzi si tot asa, au trecut secole pana ce cercetatorii, vracii, doctorii au descoperit un vaccin...iar noi ca le avem la dispozitie stam pe ganduri si carcotim ca 1 la un milion "poate" cauza o disfunczionalitate in adn-ul respectivului....sau ca are plumb si in 30 de ani, respectivul vaccinat va fi steril
tzin de s.f. scenariile astea....parerea mea, repet!

sa mai zis ceva...ce ravagii ar face malaria printre navigatori (ei au vaccinuri obligatorii) si alte boli de prin africa chiar si in zilele noastre, daaca am intra in contact cu ele (nevaccinatzi)

aaaa, eu cand am citit ce complicatzii pot avea unele boli ale "copilariei" varsat de vant-pseoriaziz (parca) le-am facut si suplimentarele

nu mai corectez gramatical, ortografic, ca ma grabesc....plec in tom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

aaaa, sa nu uit...e decizia fiecaruia daca ishi vaccineaza sau nu copilul cu suplimentarele, dar din cate stiu schema obligatorie (e obligatorie, dupa cum zice shi denumirea...cred!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

sotul meu a facut varsat de vant la 35 de ani,si mihaita o data cu el...si n-a murit nici unul.....si copiii mei au facut si pojar si pojarel(vaccinati fiind)....si ne-am mai procopsit si cu altele...dar acum ramane la latitudinea fiecarui parinte!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai e controversata intradevar povestea cu vaccinarile,dar daca exista o varianta cu mai putine riscuri eu o aleg pe aceea. Si mi se pare foarte bine ca sunt printre noi oameni cu pareri diferite,pareri diferite in orice domeniu,asa invatam si noi. Sau cum spunea Dana acum ceva timp,ne educam.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Miha, merci pt raspuns. Cumplit ca pt voi s-a intamplat asa.
Dana, si tie iti multumesc pt raspuns. Legat de camasile albe, nu poarta marime mica, are 1.80 m si 85 daca nu 90 acum kg. Tot rad de el ca va trebui sa ii iau sutien. Pai e baiat mare, pe 11 sept devine adult. (Vai mie cu organizarea majoratului, dar poate scap doar cu mita, sa se duca in alta parte cu prietenii)


Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui andata

Miha, merci pt raspuns. Cumplit ca pt voi s-a intamplat asa.



ana,cu drag....asta este,noi n-am fost atat de norocosi...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Lali, ai dreptate cu vaccinarile. Eu cred ca pana la urma i-l fac, e pe schema obligatorie, asa ca asta e. Nu mai stiu daca ceilalti 2 mai mari ai mei l-au facut, cred ca nebunia cu asocierea ror-ului cu autismul (si recunosc ca de asta ma tem cel mai mult) a inceput dupa ce au fost ei vaccinati.
Oricum, au trecut 2 luni de la vaccinul de la 1 an asa ca sunt intrucatva mai impacata cu ideea.


Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput